Jak Wykonać Masaż Twarzy Olejem

Masaż twarzy jest nieodłącznym elementem wszystkich zabiegów w salonach kosmetycznych. Jeśli uważasz, że to luksus, na który Cię nie stać, to mamy dobrą wiadomość! Masaż możesz wykonać sam a wystarczy na niego poświęcić tylko kilka minut dziennie, by zobaczyć widoczne efekty. Naucz się podstawowych ruchów wykorzystywanych w masażu twarzy olejem.

Joga twarzy - jak wykonać masaż olejem

Masaż twarzy olejem to jeden z naturalnych sposobów na zmarszczki

Jak masaż olejkami wpływa na naszą skórę?

  • skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona
  • skóra staje się bardziej elastyczna, napięta
  • istniejące zmarszczki są zredukowane a regularny masaż zapobiega powstawaniu nowych
  • widocznie zmniejszają się cienie pod oczami i inne oznaki zmęczenia
  • twarz jest promienna i wypoczęta

Ile kosztuje zabieg masażu olejem w salonie kosmetycznym?

Koszt masażu twarzy w salonie kosmetycznym zaczyna się od 25 zł za 30-minutowy zabieg. Jednak za godzinny masaż ciepłym olejkiem arganowym możesz zapłacić nawet 170 zł i więcej.

A ile kosztuje masaż twarzy w domu?

4 minuty i chęci 😉 Tak, to nie są żarty! Już 4 minuty dziennie i olej, który masz w kuchni wystarczą, by osiągnąć widoczne efekty. Oczywiście poświęcając więcej czasu czy stosując specjalnie dobrane, naturalne kosmetyki, możesz osiągnąć jeszcze lepszy efekt (jakie olejki są najlepsze do masażu twarzy i dlaczego przeczytasz >>> TUTAJ)

joga twarzy - olejki do masażu

Istnieje wiele olejków naturalnych, które można wykorzystac do masażu twarzy. W walce ze zmarszczkami polecamy olejek arganowy, jojoba czy też olejek z opuncji figowej

Jak wykonać masaż twarzy olejkiem

Przygotowanie do masażu

Po wybraniu i przygotowaniu odpowiedniego olejku przygotuj swoją twarz – zwiąż włosy i/lub załóż materiałową opaskę, która uchroni je przed zabrudzeniem. Możesz też skorzystać z ręcznika lub chusty.

Następnie wyczyść twarz mleczkiem oczyszczającym, które pomoże odblokować pory, tak aby składniki odżywcze miały szansę wniknąć w Twoją skórę.
Jeżeli chcesz, możesz też przygotować dla swojej twarzy krótką saunę parową, która otworzy pory – rób to co 1-2 tygodnie, nie jest to jednak etap niezbędny do przeprowadzenia masażu twarzy olejkiem 😉

Nie zapomnij też o dokładnym umyciu rąk, najlepiej za pomocą mydła antybakteryjnego. Gdy Twoje pory są otwarte, łatwo o małe zakażenie.

Gotowa? Masujemy!

Nałóż na dłoń niewielką ilość olejku (około 1 małej łyżeczki) i rozetrzyj go między dłońmi. Następnie rozprowadź olejek po twarzy i szyi wpierw lekko wklepując a następnie rozmasowując kolistymi ruchami.

masaz twarzy czolo

CZOŁO

1. Masuj skórę opuszkami palców wykonując ruchy poziome od lewej do prawej.

2. Przesuwaj całymi dłońmi od brwi w górę do linii włosów lekko przyciskają. Przesuwaj dłonie naprzemiennie od lewej do prawej i z powrotem.

3. Wykonuj drobne ruchy koliste. Zacznij opuszkami palców obu dłoni na środku czoła i przesuwaj równocześnie w kierunku na zewnątrz twarzy.

masaz twarzy nos

NOS

1. Przyciśnij lekko opuszki palców wskazujących po obu stronach nosa przy jego płatkach i przesuń palce powoli w górę aż do szczytu nosa. Ruch ten powtórz 3 razy.

masaz twarzy oczy

OCZY

1. Połóż palec środkowy i serdeczny na wewnętrznych końcach brwi. Delikatnie przyciśnij i rozmasuj brwi na zewnątrz, następnie kontynuuj ruch palcem serdecznym masując podstawę oczodołu wracając w kierunku nosa. Powtórz trzy razy.

2. Masuj skronie za pomocą kolistych ruchów lub małych spirali

3. Ułóż palec środkowy i wskazujący u szczytu nosa między brwiami i delikatnie rozmasuj to miejsce przeciągając oba palce aż do połowy obu brwi.

policzki masaz twarzy

POLICZKI

1. Przyłóż dłonie do twarzy – kciuki przytulone pod żuchwą. Pozostałe palce złóż i przytul do nosa. Przyciśnij a następnie rozsuń dłonie na boki. Przytul palce wskazujące do boków twarzy przy uszach. Przyciśnij na moment i rozluźnij, Ruch ten powtórz trzy razy.

2. Dwom palcami masuj policzki wykonując spiralne ruchy. Pamiętaj, zawsze wykonuj ruch w kierunku uszu, na zewnątrz.

masaz twarzy szyja

PODBRÓDEK I SZYJA

1. Masuj szyję i podbródek zawsze w kierunku „ku górze”, całymi dłońmi, od lewego obojczyka do prawego i z powrotem zmieniając dłonie na przemian.

A jeżeli chcesz dowiedzieć się jaki olejek wybrać do masażu twarzy koniecznie nie przegap naszego artykułu „7 Najlepszych Olejków Do Masażu Twarzy”. Polecamy!

 O autorze

Ulla Wilczyńska-Kalak
Przygodę z jogą rozpoczęła w 2004 roku podczas studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Kontynuowała w Australii, gdzie poznała wielu wyjątkowych australijskich i amerykańskich nauczycieli. Pod ich okiem doskonaliła swoje umiejętności i współpracowała jako asystent jogi.

Po powrocie do Polski, założyła w Poznaniu studio Namaste Yoga, gdzie wraz z innymi instruktorami uczy różnych stylów jogi. Razem z Portal Yogi stworzyła kurs video z jogą twarzy, power yogi i vinyasa jogi.

Inne artykuły tego autora