Jak Praktyka Jogi Może Poprawić Relacje w Twoim Związku

Obecność, energia i uważność. Te słowa mogą być kluczem, którego bezustannie i usilnie szukacie, by otworzyć drzwi do Waszego szczęścia. Pewnie nie raz się już przekonaliście, że tak niewiele trzeba, aby wywołać uśmiech na twarzy partnera i tak niewiele, aby dzień przeżywać wspólnie w całej jego odsłonie. Joga to narzędzie do znajdowania równowagi w życiu i przeżywania chwil w pełni.

joga w zwiazku

Joga pozwala nam pracować nad sobą, nad naszymi słabościami i silnymi stronami. Skoro więc praktyka jogi pozwala nam osiągać równowagę psychiczną, pozwala także na zwrócenie się w stronę naszego związku, by uczynić go spełnionym i szczęśliwym. Szukajcie klucza i nie zawahajcie się użyć tego, co proponuje Wam praktyka jogi!

1. OBECNOŚĆ

Kiedy ćwiczymy jogę, staramy się aktywnie tkwić w stanie „tu i teraz”. Jeśli nasz umysł dryfuje ku przeszłości lub przyszłym zdarzeniom, powinniśmy go delikatnie naprowadzić na to, co dzieje się w chwili obecnej. Początkowo będzie to pewnie ból związany z wykonywaniem asan. Wtedy jest też stosunkowo łatwiej nie odpadać w krainy innych myśli. Wraz ze wzrostem naszej sprawności cielesnej, łatwiej jest nam się zapominać w asanach i błądzić myślami, wybiegając poza matę jogiczną. Oddech bardzo pomaga okrzasać myśli dryfujące i sprowadza jest w okolice naszego praktykującego ciała.

Praktykowanie obecności czyli bycia „tu i teraz” jest niezmiernie ważne dla stworzenia silnej więzi z naszym partnerem. W dobie różnorakich rozpraszaczy i niekończących się rozrywek, takich jak social media czy technologie mobilne, bardzo łatwo stracić emocjonalny kontakt z najbliższymi nam osobami. A przecież wszyscy mamy potrzebę poczuć się wyjątkowo w naszym związku, dlatego też niepodzielna uwaga jest najlepszym prezentem, jaki możesz podarować. Bycie fizycznie i emocjonalnie obecnym z Twoim partnerem pozwoli utrzymać Waszą pasję i namiętność ciągle żywą.

2. ENERGIA

Energia jest podstawą życia, ale także jakość Twojego związku jest naznaczona energią, jaką w niego wkładasz. Jeśli na co dzień czujesz się naenergetyzowany i żywy, Twój związek w odsłonie intymnej może rozwijać się i kwitnąć różnorodnością. Jeśli zaś masz mało energii, twoje działania są zachowawcze, lub co gorzej, w ogóle ich nie podejmujesz. Zatem co wybierasz?

Dobrą wiadomością jest to, że praktyka jogi choćby przez 15 minut jest w stanie poprawić Twoją kondycję; poprawiając krążenie krwi, odżywimy nasze komórki, a tym samym tworzymy przepływ energii w naszym ciele. 15 minut to naprawdę niewiele- możesz zrobić kilka powitań słońca i kilka pozycji stojących, po to by stanąć naprzeciwko partnera z witalnym ciałem i umysłem!

3. UWAŻNOŚĆ

Joga uczy nas, jak być świadomym swoich emocji i myśli. Pozostając obecnym i uważnym, zaczynamy rozumieć, że to my jesteśmy Panami naszego umysłu. To my wybieramy rzecz, której chcemy poświecić uwagę w danym momencie, a nie odwrotnie.

Jasne, nie zawsze możemy kontrolować rzeczywiste zdarzenia. Ale przecież mamy inną moc! Możemy nauczyć się jak na takie zdarzenia reagować i kontrolować swoje emocje. Przekładając to na relacje w związku… Zawsze zastanów się o co Twojemu partnerowi naprawdę chodzi. Praktykuj uważność; oceń to, co zaraz powiesz, zanim to zrobisz. Bycie uważnym i świadomym swoich reakcji wymaga wiele pracy. Ale na pewno zaowocują one w Twoim związku.


Wzmocnij centrum ciała i otwórz czakrę splotu słonecznego – poprawisz tak swoją energię, co również wpłynie pozytywnie na Twoją relację z partnerem/partnerką!

Spróbuj jogi – „Power Brzuch” pomoże Ci to osiągnąć. To idealne 21-dniowe wyzwanie od Ulli Wilczyńskiej-Kalak. Dołącz do nas i na stronie głównej Internetowego Studia PortalYogi, szukaj sesji na brzuch w kategorii: WYZWANIA.

joga z partenremO autorze

Justyna

Inne artykuły tego autora