Jak Praktyka Jogi Może Poprawić Relacje w Twoim Związku

Obecność, energia i uważność. Te słowa mogą być kluczem, którego bezustannie i usilnie szukacie, by otworzyć drzwi do Waszego szczęścia. Pewnie nie raz się już przekonaliście, że tak niewiele trzeba, aby wywołać uśmiech na twarzy partnera i tak niewiele, aby dzień przeżywać wspólnie w całej jego odsłonie. Joga to narzędzie do znajdowania równowagi w życiu i przeżywania chwil w pełni.
joga w zwiazku
Joga pozwala nam pracować nad sobą, nad naszymi słabościami i silnymi stronami. Skoro więc praktyka jogi pozwala nam osiągać równowagę psychiczną, pozwala także na zwrócenie się w stronę naszego związku, by uczynić go spełnionym i szczęśliwym. Szukajcie klucza i nie zawahajcie się użyć tego, co proponuje Wam praktyka jogi!
1. OBECNOŚĆ
Kiedy ćwiczymy jogę, staramy się aktywnie tkwić w stanie „tu i teraz”. Jeśli nasz umysł dryfuje ku przeszłości lub przyszłym zdarzeniom, powinniśmy go delikatnie naprowadzić na to, co dzieje się w chwili obecnej. Początkowo będzie to pewnie ból związany z wykonywaniem asan. Wtedy jest też stosunkowo łatwiej nie odpadać w krainy innych myśli. Wraz ze wzrostem naszej sprawności cielesnej, łatwiej jest nam się zapominać w asanach i błądzić myślami, wybiegając poza matę jogiczną. Oddech bardzo pomaga okrzasać myśli dryfujące i sprowadza jest w okolice naszego praktykującego ciała.
Praktykowanie obecności czyli bycia „tu i teraz” jest niezmiernie ważne dla stworzenia silnej więzi z naszym partnerem. W dobie różnorakich rozpraszaczy i niekończących się rozrywek, takich jak social media czy technologie mobilne, bardzo łatwo stracić emocjonalny kontakt z najbliższymi nam osobami. A przecież wszyscy mamy potrzebę poczuć się wyjątkowo w naszym związku, dlatego też niepodzielna uwaga jest najlepszym prezentem, jaki możesz podarować. Bycie fizycznie i emocjonalnie obecnym z Twoim partnerem pozwoli utrzymać Waszą pasję i namiętność ciągle żywą.
2. ENERGIA
Energia jest podstawą życia, ale także jakość Twojego związku jest naznaczona energią, jaką w niego wkładasz. Jeśli na co dzień czujesz się naenergetyzowany i żywy, Twój związek w odsłonie intymnej może rozwijać się i kwitnąć różnorodnością. Jeśli zaś masz mało energii, twoje działania są zachowawcze, lub co gorzej, w ogóle ich nie podejmujesz. Zatem co wybierasz?
Dobrą wiadomością jest to, że praktyka jogi choćby przez 15 minut jest w stanie poprawić Twoją kondycję; poprawiając krążenie krwi, odżywimy nasze komórki, a tym samym tworzymy przepływ energii w naszym ciele. 15 minut to naprawdę niewiele- możesz zrobić kilka powitań słońca i kilka pozycji stojących, po to by stanąć naprzeciwko partnera z witalnym ciałem i umysłem!
3. UWAŻNOŚĆ
Joga uczy nas, jak być świadomym swoich emocji i myśli. Pozostając obecnym i uważnym, zaczynamy rozumieć, że to my jesteśmy Panami naszego umysłu. To my wybieramy rzecz, której chcemy poświecić uwagę w danym momencie, a nie odwrotnie.
Jasne, nie zawsze możemy kontrolować rzeczywiste zdarzenia. Ale przecież mamy inną moc! Możemy nauczyć się jak na takie zdarzenia reagować i kontrolować swoje emocje. Przekładając to na relacje w związku… Zawsze zastanów się o co Twojemu partnerowi naprawdę chodzi. Praktykuj uważność; oceń to, co zaraz powiesz, zanim to zrobisz. Bycie uważnym i świadomym swoich reakcji wymaga wiele pracy. Ale na pewno zaowocują one w Twoim związku.


Wzmocnij centrum ciała i otwórz czakrę splotu słonecznego – poprawisz tak swoją energię, co również wpłynie pozytywnie na Twoją relację z partnerem/partnerką!
Spróbuj jogi – „Power Brzuch” pomoże Ci to osiągnąć. To idealne 21-dniowe wyzwanie od Ulli Wilczyńskiej-Kalak. Dołącz do nas i na stronie głównej Internetowego Studia PortalYogi, szukaj sesji na brzuch w kategorii: WYZWANIA.
joga z partenrem

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.