Ulla Wilczyńska-Kalak

Ćwiczenia Na Zmarszczki – Pozbądź Się Drugiego Podbródka

Jeśli chcesz w naturalny i bezpieczny sposób pozbyć się zmarszczek z szyi oraz raz na zawsze rozprawić się z drugim podbródkiem – wpleć te trzy ćwiczenia w swoją codzienną sesję jogi twarzy. Wystarczy, ze poćwiczysz codziennie 10 minut by wkrótce odczuć efekty na własnej skórze. Pamiętaj, ze odpowiednia dieta i aktywność fizyczna również będą pomocne – w końcu jesteśmy całością!
cwiczenia na zmarszczki

1. Na przód!

Wyciągnij dolną część żuchwy do przodu, postaraj się sięgnąć nią jak najdalej potrafisz, mięśnie cały czas napięte. Czy czujesz jak pracuje Twój podbródek? To świetnie! Utrzymaj ćwiczenie przez 10 sekund. Powtórz je 3 razy.


cwiczenia na zmarszczki

Buziak wysoko w powietrze!

Ułóż usta w dziubek tak jak byś chciał dać komuś buziaka. Poczuj jak napinają się mięśnie wokół ust. Przytrzymaj i unieś głowę wysoko w górę, tak jak byś chciał wysłać buziaka w powietrze. Poczuj jak napięte są teraz mięśnie podbródka i szyi. Wytrzymaj 10 sekund i wróć do pozycji wyjściowej.


cwiczenia na zmarszczki
Ćwiczenie to możesz wykonać także obracając głowę w lewą i prawą stronę (każdorazowo robiąc przerwę w pozycji wyjściowej), tak aby popracować także nad mięśniami skośnymi. Powtórz 3 razy na każdą stronę.


cwiczenia na zmarszczki

Żuchwa kontra palec

Lekko rozchyl usta. Połóż palec wskazujący dowolnej dłoni na dolnych zębach i postaraj się mocno pociągnąć żuchwę w dół, jednocześnie żuchwą mocno wypychając palec w górę. Utrzymaj ćwiczenie przez 10 sekund. Rozluźnij i powtórz ćwiczenie 10 razy (jeśli chcesz oczywiście możesz zmieniać ramiona)

Zachowaj młodość z jogą twarzy. Dołącz do Internetowego Studia PortalYogi i ćwicz jogę twarzy.

Zapisując się do Studia otrzymasz dostęp do sesji jogi twarzy z Ullą Wilczyńską-Kalak. Koszt: 29 zł za miesiąc (dajemy Ci 30 dni gwarancji!). Oto niektóre z sesji:

  • Twarz pełna blasku – codzienna sesja jogi twarzy
  • Moc buziaków – ćwiczenia na mięśnie wokół ust
  • Nie ma co się marszczyć – ćwiczenia na mięśnie czoła
  • … i wiele innych!

>> Tak, chcę zachować młodość z jogą twarzy. Dołączam do Internetowego Studia!

Ulla Wilczyńska-Kalak

Przygodę z jogą rozpoczęła w 2004 roku podczas studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Kontynuowała w Australii, gdzie poznała wielu wyjątkowych australijskich i amerykańskich nauczycieli. Pod ich okiem doskonaliła swoje umiejętności i współpracowała jako asystent jogi.

Po powrocie do Polski, założyła w Poznaniu studio Namaste Yoga, gdzie wraz z innymi instruktorami uczy różnych stylów jogi. Razem z Portal Yogi stworzyła kurs video z jogą twarzy, power yogi i vinyasa jogi

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.