Agnieszka Fabiś

Jak Wykonać Pozycję Ardha Chandrasana – Półksiężyca (VIDEO)

Pozycja Ardha Chandrasana, choć jest jedną z podstawowych, to jednak jej wykonanie może nastręczać problemów nie tylko osobie początkującej, ale i zaawansowanej. Utrzymanie równowagi i prawidłowego ułożenia ciała w tej pozycji to spore wyzwanie. Co ciekawe, wejście i umiejętność wytrwania zależy niejednokrotnie od stanu, w jakim się danego dnia jesteśmy.
Dla mnie jest to swego rodzaju papierek lakmusowy, który wskazuje na moją kondycję. Są dni, kiedy stoję w pozycji pewnie i stabilnie, jakbym urodziła się po to, aby wykonywać pozycję półksiężyca, a są i takie, kiedy noga, na której stoję, trzęsie się jak osika, biodro i klatka są sztywne i nie chcą się zrotować na zewnątrz i wykonanie tej asany wygląda niezdarnie i pokracznie. Ale nie należy się zniechęcać lecz raczej zaakceptować fakt, że żaden dzień nie jest taki sam. Dziś mamy gorszą formę, ale jutro będzie lepiej..tak, jak w życiu.


Autor: Agnieszka Fabiś
Źródło: yogastyle4life.com

Agnieszka Fabiś

Niektórzy z nas całe życie bezskutecznie poszukują swojego miejsca na świecie. Ja swoje znalazłam… na macie:-) Wraz z praktyką asan zyskałam umiejętność spojrzenia na życie z dystansem i spokojem. Trwanie w pozycji do góry nogami w koncentracji i skupieniu naprawdę potrafi zmienić punkt widzenia:-)

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.