Joga Dla Twarzy – W Naszych Dłoniach Mamy Wielką Moc

Joga twarzy zyskuje na popularności, ćwiczą osoby zarówno w młodszym, jak i starszym wieku. Coraz częściej sięgają po nią również mężczyźni. Zapraszamy do spróbowania i odkrycia naturalnego sposobu na młody wygląd!

Nasz wizerunek jest dla nas bardzo ważny – taki wymóg czasów. Żyjemy coraz dłużej i ciągle chcemy wyglądać młodo, bo tak też się czujemy. Dbanie o sylwetkę jest dzisiaj absolutną normą. Wystarczy pójść rano do najbliższego parku, aby spotkać wielu biegaczy, rolkarzy czy rowerzystów.

W wielkich miastach fitness kluby i spa znaleźć można na każdym niemal rogu i wszędzie cieszą się popularnością. Dbamy o ciało, ćwicząc mięśnie. Przecież mięśnie nie kończą się na szyi! Nasza twarz jest wzdłuż i wszerz pokryta mięśniami, chociaż wydaje się, że mało kto o tym pamięta.

A może pora uświadomić sobie, że to takie same mięśnie jak biceps czy trójgłowy? Zasada jest ta sama: ćwiczone wyglądają ładnie i młodo, niećwiczone – wcześniej czy później ulegną sile czasu i grawitacji. Powinniśmy zacząć ćwiczyć jak najwcześniej, aby mięśnie pozostawały sprężyste i nie traciły swojej masy.

Należy je ćwiczyć w każdym wieku. Młode osoby powinny zadbać o ich formę, aby opóźnić powstawanie zmarszczek, starsze – aby je zmniejszać. Właśnie dlatego joga twarzy zyskuje na popularności.

Po wielkiej fascynacji osiągnięciami medycyny estetycznej w Stanach Zjednoczonych, także w Europie obserwujemy powrót do naturalnych metod przeciwdziałania oznakom starzenia się twarzy. I tu joga twarzy jest niezastąpiona.

Zestaw ćwiczeń wykonywanych w czasie sesji, pozwala utrzymać w dobrej kondycji czoło, policzki czy szyję. Ćwicząc, zwiększamy ukrwienie mięśni, a do komórek dostarczamy więcej tlenu, dzięki któremu łatwiej się mnożą i odnawiają. W ten sposób zwiększa się ilość produkowanego w organizmie kolagenu i elastyny, co znacznie poprawia kondycję skóry.

joga twarzy

Taka praktyka daje doskonałe efekty – twarz wygląda zdrowiej, młodziej i promienniej. Mięśnie pod skórą zwiększają swoją masę i dzięki temu spłycają się zmarszczki. Najlepsze efekty nastąpi, gdy te ćwiczenia połączymy z masażem twarzy. Masaż stanowi dodatkową stymulację mięśni i pozwala uwolnić nagromadzone emocje, zmęczenie i stres.

(…) Poszczególne asany wzmacniają nasze mięśnie w 7 strefach: czoła, oczu, policzków, ust, brody, szczęki i szyi. Trzeba jednak wiedzieć, że aby uzyskać trwałe efekty powinniśmy ćwiczyć nie tylko daną strefę, ale również partie ciała z nią połączone. Kiedy na przykład chcemy pozbyć się opadających powiek, dobrze jeśli jednocześnie skupimy się nie tylko na okolicy oczu, ale także czoła i policzków.

Obwisłe policzki wymagają ćwiczenia nie tylko mięśnia policzkowego. Na dobrą kondycję policzka ma wpływ także mięsień jarzmowy mniejszy, większy, śmiechowy, okrężny ust, a także skroniowy. Tzw. „druga broda” czasami jest wynikiem skłonności genetycznych, ale często przyczyną jej powstawania jest osłabienie mięśni języka. Wtedy wystarczy wzmocnić język, mięśnie podgnykowe, łopatkowy i mostkowy oraz mięsień szeroki szyi, a niechciany podbródek zmniejsza się lub znika, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Na koniec kilka praktycznych ćwiczeń polecanych przez Ewą Kwiatkowską:

1. Na opadające kąciki ust

Palec środkowy i wskazujący jednej ręki połóż na obu kącikach ust. Wysuwaj usta do przodu, jakbyś przesyłała pocałunek. Układaj usta tak, aby miały dziurkę między wargami. Przytrzymaj 20 sekund i powtórz 10 razy.

2. Na drugą brodę

Przesuń język przed górne zęby. Wypchnij jak najmocniej językiem skórę nad górną wargą do przodu. Przytrzymaj
10 sekund. Powtórz 20 razy.

3. Na zmarszczki szyi

Usiądź prosto. Odchyl głowę mocno do tyłu. Unieś usta jak najbliżej sufitu. Przytrzymaj 20 sekund. Powtórz 5 razy.

4. Uśmiechaj się. Ile razy chcesz, jak długo chcesz i powtarzaj najczęściej jak możesz!

Poniższy wpis pochodzi o Ewy Kwiatkowskiej, która na co dzień w Warszawie prowadzi sesję jogi twarzy.


joga twarzy

Zachowaj Młodość Z Jogą Twarzy! Wejdź na nasze konto Instagram, gdzie wkrótce znajdziesz fragmenty sesji z jogą twarzy,  prowadzone przez Ullę Wilczyńską-Kalak.

Zachęcamy do zainwestowania swojego czasu w tę formę odmładzania, gdyż jogę twarzy działa wyjątkowo dobrze na wygląd i pomaga skórze zachować elastyczność na dłużej. A przy tym jest wyjątkowo prosta do zastosowania!

Po więcej sesji zajrzyj do Internetowego Studio PortalYogi.

Jak znaleźć ten kurs?

  • Na stronie Studia wejdź w zakładkę KATEGORIE 
  • Wyszukaj Joga Twarzy
  • Wejdź w cały kurs lub w krótsze, osobne sesje.

 O autorze

Ewa Wysocka
Ewa jest założycielką PortalYogi i miłośniczką różnych form aktywności fizycznej. Poza jogą uwielbia bieganie i jazdę na rowerze, a zimą narty biegowe.

Inne artykuły tego autora