Minister Do Spraw Jogi Mianowany W Indiach

Jak można zreformować kraj i poprawić jakość życia mieszkańców? Na przykład w ramach zmian w gabinecie utworzyć stanowisko Ministra ds. Jogi i Ajurwedy. Przeczytaj o ostatnich zmianach w Indiach!

Narendra Modi
[fot: David Levy/CC/Wikimedia]

W ramach przetasowań w rządzie premier Indii Narendra Modi mianował ministra ds. jogi – pisze AFP. Modi, który jest wegetarianinem i codziennie uprawia jogę, w ten sposób zamierza promować tę starożytną dyscyplinę. Modi decyzję o utworzeniu ministerstwa ds. jogi, tradycyjnej medycyny ajurweda, unani, siddha oraz homeopatii ogłosił w niedzielę wieczorem. Nową teką obejmie dawny minister turystyki Shripad Yesso Naik.

Nacjonalistyczny przywódca Indii we wrześniu zwrócił się do ONZ, by rozważyła utworzenie światowego dnia jogi. Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych wychwalał tę tradycyjną dyscyplinę podczas rozmów z prezydentem Barackiem Obamą.

Przemawiając na światowym kongresie ajurwedy, czyli tradycyjnej medycyny praktykowanej w Indiach, Modi ocenił, że „joga cieszy się światowym uznaniem tych, którzy chcą żyć bez stresu i decydują się na całościowe podejście do zdrowia”.

Także ajurweda może zyskać takie uznanie, „jeśli zostanie odpowiednio zaprezentowana jako styl życia” – dodał szef rządu.

Podczas wrześniowego Zgromadzenia Ogólnego ONZ Modi podkreślał, że joga daje praktykującym ją osobom „poczucie jedności ze sobą, światem i naturą”.

Jak dla nas – świetny pomysł by pielęgnować dziedzictwo i skarb wywodzący się z Indii. Co myślicie?

ŹródłoO autorze

Ewa Wysocka
Ewa jest założycielką PortalYogi i miłośniczką różnych form aktywności fizycznej. Poza jogą uwielbia bieganie i jazdę na rowerze, a zimą narty biegowe.

Inne artykuły tego autora