Joga Na Odmłodzenie Twarzy – Ćwiczenie Na Pozbycie Się Kurzych Łapek

Każda z nas wie, że mięśnie i skóra z czasem wiotczeją – to jedna z oznak starzenia. Dlatego chcąc ten proces jak najbardziej spowolnić, próbujesz różnych aktywności fizycznych: chodzisz na spacery, na fitness lub praktykujesz jogę. Ćwicząc mięśnie, w naturalny sposób masujesz również organy wewnętrzne, poprawiając ich ukrwienie – a tym samym funkcjonowanie całego organizmu. Lepsze ukrwienie skóry to także drogocenny zastrzyk tlenu, dzięki któremu poprawia się jej koloryt, sprężystość i ogólna kondycja.

TO NIE ŻADEN SEKRET, TO CZYSTA NAUKA

Dla każdego oczywiste jest, że aby wzmocnić, poprawić kształt i ujędrnić jakąkolwiek część ciała, należy wykonywać ćwiczenia fizyczne w danych partiach… Dlaczego więc zapominamy o ćwiczeniach twarzy i szyi? Przecież to właśnie one są odpowiedzialne za utrzymywanie sprężystości skóry i ładnej ramy twarzy. Odpowiednio stymulowane masażem i ćwiczeniami – zapewnią Ci ładny kolor i promienny, wypoczęty wygląd cery oraz brak drugiego podbródka.

Gdy nauczysz się prawidłowo troszczyć o mięśnie twarzy i szyi, automatycznie zadbasz także o ich kontur i kondycję skóry. Czego większość kobiet jeszcze nie odkryła, to zalety, jakie płyną z ćwiczeń twarzy – naturalnej metody utrzymanie młodego wyglądu. Co więcej, metoda ta jest wręcz dziecinnie prosta!

A wszystko dzięki Jodze Twarzy…

Skuteczny sposób na zachowanie młodości? To nic innego jak joga twarzy! Czy wiesz, że dzięki odpowiednim asanom możesz pozbyć się lwiej zmarszczki na czole, opadających kącików ust oraz wygładzić kurze łapki?

Joga twarzy polega na praktyce ściśle określonych… „min”. W ćwiczeniach skupiamy się głównie na oddechu i zwiększamy świadomość swojego ciała. Dzięki działaniu dotyku oraz ucisku na skórę i mięśnie, możemy wzmocnić i ujędrnić tę część ciała. Jest to zupełnie nowy, pozbawiony kosztów zabieg odmładzania twarzy i jednocześnie świetna technika relaksacyjna. Pochodzi z Indii i jest obecnie oferowana niemal we wszystkich salonach kosmetycznych w USA, gdzie również rozwija się, przyjmując nowe formy.

Przykładowe ćwiczenie na pozbycie się kurzych łapek

1. Wyobraź sobie, że gałkami ocznymi rysujesz kwadrat. Pamiętaj, aby cała twarz była w tym czasie nieruchoma. Pracują same gałki oczne.

2. Jednocześnie, palcami wskazującymi podtrzymuj zewnętrzne kąciki oczu.

3. Następnie, popatrz przed siebie i na koniec mocno zamrugaj oczami.

Systematyczne ćwiczenia przywracają odpowiednie napięcie w mięśniach, co powoduje, że cały owal twarzy staje się mocniej zarysowany, a skóra bardziej napięta. Co więcej, zrelaksowana skóra nabiera zdrowego kolorytu.


joga twarzy

Zachowaj Młodość Z Jogą Twarzy! Wejdź na nasze konto Instagram, gdzie wkrótce znajdziesz fragmenty sesji z jogą twarzy, prowadzone przez Ullę Wilczyńską-Kalak.

Zachęcamy do zainwestowania swojego czasu w tę formę odmładzania, gdyż jogę twarzy działa wyjątkowo dobrze na wygląd i pomaga skórze zachować elastyczność na dłużej. A przy tym jest wyjątkowo prosta do zastosowania!

Po więcej sesji zajrzyj do Internetowego Studio PortalYogi.

Jak znaleźć ten kurs?

  • Na stronie Studia wejdź w zakładkę KATEGORIE 
  • Wyszukaj Joga Twarzy
  • Wejdź w cały kurs lub w krótsze, osobne sesje.

 O autorze

Ewa Wysocka
Ewa jest założycielką PortalYogi i miłośniczką różnych form aktywności fizycznej. Poza jogą uwielbia bieganie i jazdę na rowerze, a zimą narty biegowe.

Inne artykuły tego autora