Wszystko Co Powinnieneś Wiedzieć o Pozycji Pies z Głową w Dół

Pozycja pies z głową w dół, jak się na nią patrzy wydaje się bardzo prosta w wykonaniu, jednak wiele osób ma z nią problemy. Dlatego też, dziś w naszej seri artykułów „pozycje jogi krok po kroku” opisujemy pozycję psa z głową w dół.  Życzymy owocnej praktyki.

pies z głową

Pozycja pies z głową w dół krok po kroku

1. Trzymając dłonie na podłodze, zrób krok w tył. Na wydechu podwiń palce u stóp, podnieś biodra do góry i do tyłu.

2. Oderwij kolana od podłogi i unieś w górę. Początkowo mogą być one lekko ugięte a pięty uniesione lekko ponad podłogą. Gdy nabierzesz już doświadczenia pamiętaj, aby prostować kolana i opierać całą stopę na podłodze.

3. Unieś jak najwyżej biodra. Opuść tułów i rozluźnioną głowę w stronę podłogi. Postaraj się jak najbardziej wyprostować kolana i łokcie. Unieś pośladki i wciśnij łopatki w
stronę mostka.

4. Oddychając się rękami od podłogi wyciągnij cale ciało– poprzez barki, aż do bioder (tak jakbyś chciał się przeciągnąć). Rozluźnij szyję. Utrzymaj pozycję, oddychaj. Oddychaj przez nos.

Korzyści

  • wzmacnia ramiona i nogi
  • poprawia postawę
  • rozciąga ramiona, ścięgna, łydki i ręce
  • poprawia trawienie
  • pomaga zapobiegać osteoporozie
  • łagodzi objawy menopauzy i dolegliwości menstruacyjne

Sprawdź również artykuł: „Co Zrobić, Aby Codziennie Praktykować Powitanie Słońca”.


Znajdź swoją drogę do jogi i poznaj podstawowe pozycje dzięki Wyzwaniu: „30 dni Z Jogą” z Basią Lipską–Larsen. Wejdź do Internetowego Studia PortalYogi i szukaj w kategorii: „Wyzwania” lub „Joga Dla Początkujących”.

pies z głowąO autorze

PortalYogi
PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Inne artykuły tego autora