9 Sygnałów, Że Przestałeś Ćwiczyć Jogę, A Zacząłeś Ją Praktykować.

Czy wiesz kiedy nadchodzi moment, w którym joga zaczyna być rzeczywiście częścią Ciebie? Niektóre z nich są trochę pół żartem, pół serio, ale w każdym z sygnałów jest coś prawdziwego. Jeśli zauważasz podobne symptomy, wiedz, że coś się w Tobie zmienia.
1. Zaczynasz mówić, że praktykujesz asany, zamiast „ćwiczyć jogę”.
Moment, w którym dostrzegasz, że joga to coś więcej niż wyginanie i rozciąganie ciała jest bardzo ważny. Możesz ciągle w pełni doceniać i szanować fizyczną praktykę, ale jesteś już świadomy, że to tylko część całości.
2. Nie masz studio jogi w swoim domu, ponieważ Twój cały dom jest studiem jogi.
Każdy zakątek w Twoim domu jest grą w asany… zmieścisz tutaj swoją matę czy nie?
3. Przestajesz zwracać uwagę na to jak wygląda Twój nauczyciel i jakie popisowe asany potrafi wykonać.
Przychodzisz na zajęcia, bo wiesz, że dany nauczyciel przekaże Ci cenną wiedzę i tak poprowadzi zajęcia, że będziesz się czuł po nich dobrze. Zaczynasz dostrzegać przekaz, który płynie z dobrze poprowadzonych zajęć
4. Praktykujesz jogę w domu, nawet częściej niż w swojej szkole.
Kiedy masz już subtelną wiedzę na temat swojego ciała, dostrzegasz potrzebę dostosowania praktyki do swoich potrzeb. Ciągle doceniasz zajęcia grupowe, ale sam wiesz najlepiej czego w danym dniu i momencie potrzebuje Twoje ciało.
5. Nie trzymasz się kurczowo jednego nauczyciela i jednego stylu nauczania.
Zaczynasz zauważać, że każdy z nauczycieli ma coś do zaoferowania. Chcesz się uczyć różnych podjeść do praktyki jogi i rezygnujesz tylko z jednego sposobu i stylu myślenia na rzecz poznawania i zgłębiania nowych zakamarków jogi.
6. Wiesz już, że zacisk w barkach spowodowany jest ciągłym stresem.
I pracujesz nad tym!
7. Zatrzymujesz się w ciągu dnia, by zaobserwować swój oddech.
Wiesz już, że ciało i oddech są integralną częścią twojego życia. Świadomość zaczyna być twoim sposobem bycia, a nie tylko czymś co czujesz podczas praktykowania na macie.
8. Jesz i odżywiasz się świadomiej.
Wybierasz podejście do jedzenia i odżywiania, które wynika z Twojej wewnętrznej mądrości.
9. Czujesz się już komfortowo nazywając się joginem
Zaczynasz nazywać siebie joginem, bo wiesz że jesteś na dobrej drodze, i choć nie jest ona perfekcyjna to jesteś wdzięczny za każdy moment podróży.

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.