9 Sygnałów, Że Przestałeś Ćwiczyć Jogę, A Zacząłeś Ją Praktykować.

Czy wiesz kiedy nadchodzi moment, w którym joga zaczyna być rzeczywiście częścią Ciebie? Niektóre z nich są trochę pół żartem, pół serio, ale w każdym z sygnałów jest coś prawdziwego. Jeśli zauważasz podobne symptomy, wiedz, że coś się w Tobie zmienia.

1. Zaczynasz mówić, że praktykujesz asany, zamiast „ćwiczyć jogę”.

Moment, w którym dostrzegasz, że joga to coś więcej niż wyginanie i rozciąganie ciała jest bardzo ważny. Możesz ciągle w pełni doceniać i szanować fizyczną praktykę, ale jesteś już świadomy, że to tylko część całości.

2. Nie masz studio jogi w swoim domu, ponieważ Twój cały dom jest studiem jogi.

Każdy zakątek w Twoim domu jest grą w asany… zmieścisz tutaj swoją matę czy nie?

3. Przestajesz zwracać uwagę na to jak wygląda Twój nauczyciel i jakie popisowe asany potrafi wykonać.

Przychodzisz na zajęcia, bo wiesz, że dany nauczyciel przekaże Ci cenną wiedzę i tak poprowadzi zajęcia, że będziesz się czuł po nich dobrze. Zaczynasz dostrzegać przekaz, który płynie z dobrze poprowadzonych zajęć

4. Praktykujesz jogę w domu, nawet częściej niż w swojej szkole.

Kiedy masz już subtelną wiedzę na temat swojego ciała, dostrzegasz potrzebę dostosowania praktyki do swoich potrzeb. Ciągle doceniasz zajęcia grupowe, ale sam wiesz najlepiej czego w danym dniu i momencie potrzebuje Twoje ciało.

5. Nie trzymasz się kurczowo jednego nauczyciela i jednego stylu nauczania.

Zaczynasz zauważać, że każdy z nauczycieli ma coś do zaoferowania. Chcesz się uczyć różnych podjeść do praktyki jogi i rezygnujesz tylko z jednego sposobu i stylu myślenia na rzecz poznawania i zgłębiania nowych zakamarków jogi.

6. Wiesz już, że zacisk w barkach spowodowany jest ciągłym stresem.

I pracujesz nad tym!

7. Zatrzymujesz się w ciągu dnia, by zaobserwować swój oddech.

Wiesz już, że ciało i oddech są integralną częścią twojego życia. Świadomość zaczyna być twoim sposobem bycia, a nie tylko czymś co czujesz podczas praktykowania na macie.

8. Jesz i odżywiasz się świadomiej.

Wybierasz podejście do jedzenia i odżywiania, które wynika z Twojej wewnętrznej mądrości.

9. Czujesz się już komfortowo nazywając się joginem

Zaczynasz nazywać siebie joginem, bo wiesz że jesteś na dobrej drodze, i choć nie jest ona perfekcyjna to jesteś wdzięczny za każdy moment podróży.O autorze

Ewa Wysocka
Ewa jest założycielką PortalYogi i miłośniczką różnych form aktywności fizycznej. Poza jogą uwielbia bieganie i jazdę na rowerze, a zimą narty biegowe.

Inne artykuły tego autora