Ulla Wilczyńska-Kalak

Joga Twarzy – Jak Porządnie Rozgrzać Twarz Przed Ćwiczeniami

Chciałabym Cię zaprosić na wspólną praktykę mięśni twarzy. Ćwiczenia jogi twarzy możesz wykonywać codziennie. Pomogą Ci one zachować na dłużej młodość, spłycić istniejące zmarszczki i zabezpieczyć się przed powstawaniem nowych.
Joga Twarzy Rozgrzewka
Pamiętaj aby przed każdymi ćwiczeniami rozgrzać twarz. Zaczniemy od rozgrzania twarzy od brody. Pracuj opuszkami palców nie paznokciami Delikatnie opuszkiem palca wskazującego i kciuka uchwyć mięśnie brody. Przejdź do górnej wargi, uchwyć zewnętrzne kąciki wargi, przyciśnij i rozluźnij. Pomału przesuwaj palce do środka górnej wargi, przyciskaj i rozluźniaj.
Przenieś dłonie na skronie aż do linii włosów, uchwyć mięśnie, przyciśnij i rozluźnij. Wędrując po linii włosów będziemy rozgrzewać czoło. Jest to już nieco trudniejsze dlatego, że mięsień czołowy jest płaski i trudniej go uchwycić. Jeżeli będzie to zbyt trudne przyciskaj opuszczek palca wskazującego do kości.
Następnie zacznij schodzić w dół środkiem czoła aż do brwi. Uchwyć brwi i po linii brwi zacznij wędrować na zewnątrz. Zacznij zakreślać koła o mniejsze średnicy na czole tak żeby rozgrzać całe czoło.
Kiedy skończysz kciukiem i palcem wskazującym uchwyć szczyt nosa, przyciśnij i zacznij schodzić po szczycie nosa w dół. Uchwyć jego koniuszek, rozluźnij.
Następnie opuszkami wszystkich palców opukaj delikatnie całą twarz tak żeby dobrze rozgrzać wszystkie mięśnie. Nie zapomnij o żadnej przestrzeni na twarzy.
 

Ulla Wilczyńska-Kalak

Przygodę z jogą rozpoczęła w 2004 roku podczas studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Kontynuowała w Australii, gdzie poznała wielu wyjątkowych australijskich i amerykańskich nauczycieli. Pod ich okiem doskonaliła swoje umiejętności i współpracowała jako asystent jogi.

Po powrocie do Polski, założyła w Poznaniu studio Namaste Yoga, gdzie wraz z innymi instruktorami uczy różnych stylów jogi. Razem z Portal Yogi stworzyła kurs video z jogą twarzy, power yogi i vinyasa jogi

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.