Ewa Wysocka

Joga Po 30-tce Jest Super

„Nie rozumiałam. Patrząc wstecz na moje życie po dwudziestce, zawsze porównywałam siebie do innych oraz wątpiłam we własne siły i zdolności. Mój wewnętrzny krytyk był zawsze nieprzychylny. I nigdy nie przypuszczałam, że może się to zmienić. Każdy wokół mnie miał coś, czego ja nie miałam – lepsza uroda, inteligencja…” – Nicole Markardt opisuje w jaki sposób praktyka jogi po 30-tce zmieniła jej spojrzenie na samą siebie oraz na własne życie.

Nie rozumiecie swoich zalet. Twoją zaletą nie jest Twój piękny nos, rumiane policzki, pełne usta… To nie są Twoje zalety. Twoją zaletą jest piękne zachowanie, unikatowy charakter, znakomite zdrowie, pogodna dusza, dobra rada, mądrość i inspiracja ~ Yogi Bhajan

Patrząc przez pryzmat ostatnich lat, już po przekroczeniu tej magicznej liczby, mogę z czystym sercem i bez najmniejszego zająknięcia powiedzieć, że były one bardzo budujące w każdym możliwym stopniu. Dopiero teraz mogę stwierdzić, że wiem kim jestem. Patrzę poza siebie i posiadam zdolność zrozumienia ogromnego piękna, które każdy z nas w sobie nosi. Moje lata trzydzieste przyniosły mi lepsze zrozumienie tego cudownego połączenia ciała i umysłu, jego świadomości i tak naprawdę, moja prawdziwa podróż właśnie się zaczęła.

Nie ma się czego bać

Wielu czytelników zgodzi się zemną, twierdząc, że rosnący wiek nie jest stanem, którego należy się lękać. Jeśli połączy się go z akceptacją, zaowocuje uzyskaniem niezwykłej świadomości prawdziwego piękna i niekończącej się odwagi.

Ironia w Pewności Siebie

Dopiero w tym czasie, po rozpoczęciu i kontynuacji praktyki jogi, nauczyłam się, że aby czuć się pewnym siebie, należy pozbyć się potrzeby bycia postrzeganym w ten sposób. Poznanie swoich słabości i ich akceptacja nie są tak proste, jak się wydają.
Chcemy czuć się kochani i nie chcemy być sądzeni za defekty i niedociągnięcia. Niektórzy z całej siły próbują ukryć prawdziwe ja, aby nie pozwolić sobie na żadne słabości. Nasze lata trzydzieste pozwalają nam na odwagę posiadania wrażliwości. Większość z nas już poznała ścieżkę swojego życia, która daje w zamian bycie nieustraszonym. Odpuszczenie w pewnych kwestiach sprawia, że wewnętrzny krytyk przestaje mieć znaczenie.
Nie zawsze wszystkie odpowiedzi pojawiają się od razu. Naprawdę w porządku jest odpuszczenie w pewnych sytuacjach. Zobaczysz, że właśnie dzięki temu w trudniejszych momentach pojawi się pewność siebie o której wcześniej nie miałeś pojęcia.

Joga I Inne Niesamowite Odkrycia

Przeistaczająca siła jogi dla naszego ciała, umysłu I duszy może pozostać nieznana, dopóki trochę nie podrośniemy. Z mojej własnej perspektywy, każdy wysiłek fizyczny, który podejmowałam po dwudziestce skupiał się tylko i wyłącznie na polepszeniu wyglądu zewnętrznego. Wraz z wiekiem, możemy pozwolić sobie na zajęcie się delikatną więzią znajdującą się pomiędzy naszym ciałem, duszą i umysłem. Pojawia się poczucie łączącej świadomości nie tylko ze sobą ale również otaczającym nas światem. Uczymy się kochać i akceptować siebie takimi, jakimi naprawdę jesteśmy. Rośniemy w wolności i stajemy się tym, kim zawsze powinniśmy być – sobą.
Joga stanowi pewnego rodzaju pomost, dzięki któremu zmiana staje się możliwa.
Każdy etap życia przynosi nam nowe perspektywy. Patrząc na moje młode lata, kocham je dokładnie za to jakie były, ponieważ dzięki nim jestem tym, kim jestem teraz. Trzydziestka stuknęła mi kilka lat temu, podarowując szczerość, odwagę, świadomość oraz zwiększając zdolność akceptacji wszystkiego, co przynosi życie.
Nie zwlekaj, I świętuj swój wiek! Baw się! Bądź nieustraszony. Uwierz, że stajesz się tylko lepszy. Bądź ciekawy i zobacz, dokąd zaprowadzi Cię Twoja praktyka jogi 😉

Praktykuj jogę w domu. Jak chcesz, kiedy chcesz i o której chcesz!
Dołącz do Internetowego Studia PortalYogi!

>> Tak, dołączam! <<

Praktykuj jogę w domu
Źródło

Ewa Wysocka

Ewa jest założycielką PortalYogi i miłośniczką różnych form aktywności fizycznej. Poza jogą uwielbia bieganie i jazdę na rowerze, a zimą narty biegowe.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.