Małgorzata Kobus-Kwiatkowska

Joga W Pracy Wyzwala Wrodzoną Energię Kręgosłupa

Jeśli zdarza Cię sie zastygać codziennie w jednej pozycji – na przykład przy biurku w pracy, to znajdziesz w tym artykule coś bardzo przydatnego. Widzisz, nasz kręgosłup nienawidzi bezruchu. Jego precyzyjna budowa zapewnia nam maksymalną ruchomość do której został stworzony.
Długotrwałe przesiadywanie w jednej pozycji powoduje odruchowe napięcia mięśniowe, a także miejscowe niedokrwienie. 
Joga wyzwala potencjalną wrodzoną energię kręgosłupa, która powoduje, że mięśnie, więzadła, ścięgna i kości mają zapewnioną optymalną ruchomość. Osiem godzin siedzenia za biurkiem jest dla Twojego kręgosłupa prawdziwym wyzwaniem, podaruj mu chwilę wytchnienia!

Prosta pozycja,ktorą mozesz wykonać przy biurku

_DSC7108

  1. Odsuń krzesło [jeśli robisz to na krześle z kółkami zachowaj szczególną ostrożność!].
  2. Zsuń nieco pośladki do przodu krzesła, rozsuń kolana na boki i pochyl ciało do przodu. Rozluźnij całkowicie głowę i pozwól barkom zsunąć się zgodnie z grawitacją.
  3. Jeśli chcesz dodatkowo rozciągnąć mięśnie klatki piersiowej spleć palce dłoni za plecami i postaraj się wznieść ręce do góry i przytrzymaj tą pozycję przez parę oddechów.

Dołącz do Internetowego Studia PortalYogi
 

Małgorzata Kobus-Kwiatkowska

Z wykształcenia magister fizjoterapii. W 2013 roku ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie broniła pracy magisterskiej pt. „Analiza zmian ruchomości w obrębie kręgosłupa i stawów biodrowych kobiet i mężczyzn praktykujących Ashtanga Vinyasa Jogę”.

Wiedzę z anatomii, fizjologii i biomechaniki zdobytą na studiach połączyła z jej największą pasją, którą jest joga.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.