6 Sposobów Jak Joga Może Ulepszyć Twój Związek

Często słyszymy o korzyściach płynących z jogi dla relacji z samymi sobą. Joga może bowiem zwiększyć samoświadomość, empatię i inteligencję emocjonalną. Jednak joga może mieć również istotny pozytywny wpływ na Twój związek.
joga i zwiazki
Oto sześć sposobów, jak joga może poprawić Twój związek z tym szczególnym kimś:

Twoje „Sprzeczki” Zamienią Się W Rozmowy

Joga uczy nas ćwiczyć obserwując nasze emocje, a nie reagując na nie. Kiedy bardziej umiejętnie zauważasz swój gniew, zazdrość i ból, dzieje się coś niezwykłego: Zamiast rozbijać naczynia lub stawać do obronny w odpowiedzi na te trudne uczucia; jesteś w stanie wytrzymać z nimi, zrobić krok do tyłu i komunikować swoje uczucia bardziej efektywnie.

Twój Nastrój Się Poprawi, Co Poskutkuje W Bardziej Jakościowym Czasie Spędzonym Razem

Joga uwalnia endorfiny, te sprawiające, że „poczujesz się dobrze” chemikalia są podobne do morfiny (choć nie aż tak wciągające). Efekt może trwać długo po zakończeniu zajęć. Badania wykazały również, że joga może poprawić Twój nastrój w dłuższej perspektywie. Doświadczanie pozytywnego nastroju jest zazwyczaj atrakcyjne dla obu stron, więc jest bardziej prawdopodobne, że Ty i Twój partner docenicie czas spędzony wspólnie.

Pary, Które Razem Ćwiczą Pozycję Psa Z Głową W Dół… Trwają Wiecznie?

Badania pokazują, że pary, które angażują się w działalność wspólnie zauważają znaczną poprawę satysfakcji w relacji. Spróbuj wybierając się wspólnie na zajęcia jogi lub wykonując jogę przy wideo wspólnie w domu!

Spędzisz Więcej Czasu W Sypialni

Joga przyczynia się do zwiększonej elastyczności, większej wytrzymałości seksualnej, lepszego kardio, poprawy świadomości swojego ciała i silniejszych orgazmów. Plus, regularna praktyka może pomóc wyglądać i czuć się bardziej atrakcyjnie, jeśli myślisz, że ten obszar wymaga poprawy.

Będziesz Bardziej Wyrozumiały Dla Partnera

Medytacje w jodze uczą nas by praktykować współczucie. Joga pomaga nam przypomnieć, że każdy, włączając w to naszych partnerów jest niedoskonały i popełnia błędy. To może pomóc nam zaakceptować partnerów i ich niedoskonałości, zamiast próbować ich zmienić na siłę; może ponadto pomóc nam wybaczyć naszym partnerom.

Nauczysz Się Jak Być W Pełni Obecnym Z Samym Sobą

Jednym z głównych aspektów jogi jest uważność. W skrócie, uważność oznacza zwracanie uwagi na emocje, odczucia i myśli w chwili obecnej oraz działanie z zamiarem.
Dzięki jodze, nauczysz się być bardziej obecny spędzając czas razem, cieszyć się wspaniałym posiłkiem lub spacerem w lesie. Będziesz mniej koncentrować się na liście zakupów lub na projekcie, który jest do oddania w czwartek. Prawdopodobnie docenisz to przesunięcie uwagi, podobnie jak Twój partner.
Źródło


Wzmocnij centrum ciała i otwórz czakrę splotu słonecznego – poprawisz tak swoją energię, co również wpłynie pozytywnie na Twoją relację z partnerem/partnerką!
Spróbuj jogi – „Power Brzuch” pomoże Ci to osiągnąć. To idealne 21-dniowe wyzwanie od Ulli Wilczyńskiej-Kalak. Dołącz do nas i na stronie głównej Internetowego Studia PortalYogi, szukaj sesji na brzuch w kategorii: WYZWANIA.
joga z partenrem
 

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.