Joga Zwalcza Stres

O jego negatywnym wpływie mówi się coraz więcej.

Owszem, w małych ilościach potrafi zadziałać mobilizująco i dodać energii. Jednak dawkowany regularnie i w nadmiarze- sieje spustoszenie w naszym ciele i umyśle.
Gdy czujemy się zagrożeni- czy to bójką na ulicy, napiętą sytuacją w pracy, nieustannym chaosem miasta czy rozpadającym się związkiem- nasz organizm zaczyna wytwarzać hormony takie jak adrenalina i kortyzol. Te z kolei spowalniają procesy trawienne, podwyższają ciśnienie, zaburzają sen, wywołują bóle głowy, żołądka, pleców. Cóż, lista jest długa i na aspektach fizycznych bynajmniej się nie kończy.
joga na stres
Powoduje zmiany w naszym zachowaniu, postrzeganiu świata i samych siebie. Hamuje przepływ pozytywnej energii i blokuje serce na otaczające nas piękno. Utrudnia koncentrację i spłyca kreatywność. Sprawia, że tracimy wiarę w siebie.
Jest jak kula śnieżna przeistaczająca się w agresywną lawinę– jeśli nie powstrzymamy jej wystarczająco wcześnie, może doszczętnie spustoszyć nasze
życie.
Z pomocą przychodzi JOGA, którą (na całe szczęście!) już jakiś czas temu zaczęto doceniać także na Zachodzie.
Dzięki koncentracji na oddechu oraz poszczególnych fragmentach ciała, pomaga zrewitalizować i wzmocnić więź między naszą fizycznością a warstwą emocjonalno-duchową. Zaczynamy odczuwać siebie na nowo i o wiele bardziej świadomie. Odzyskujemy równowagę. Oczyszczamy ciało i umysł. Wiemy co jest dla nas dobre, co nam szkodzi i jak to kontrolować.
Praktyka jogi pomaga także w terapii oraz profilaktyce dolegliwości i schorzeń takich jak depresja, bezsenność, nadciśnienie tętnicze, przemęczenie czy nawet choroby nowotworowe.
Nie wspominając, że już przez sam fakt poprawy kondycji i wyglądu fizycznego, diametralnie rozsłonecznia się nasze samopoczucie i zwiększa pewność siebie. Nie tylko, gdy spoglądamy w lustro
A to, czego się nauczymy na macie, możemy zastosować w codziennym życiu. Gdy tylko poczujesz, że stres przypuszcza kolejny szturm- zatrzymaj się i wygładź oddech. Dokonuj świadomych, zdrowych wyborów i podążaj w kierunku szczęścia.

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.