Portal Yogi

JOGOWE INSPIRACJE #2: Praktyka jogi na wakacjach

JOGOWE INSPIRACJE to nasz nowy cykl artykułów, w których zbieramy i dzielimy się ciekawymi linkami, inspirującymi zdjęciami i praktycznymi poradami. Tematem przewodnim tego wydania jest praktyka jogi na wakacjach i w podróży.
Czy nie jest tak, że gdy termometr wskazuje 36 stopni tracimy ochotę na cokolwiek? W ogóle nie myślimy o aktywności fizycznej. Wakacje to taki czas, który kojarzymy z odpoczynkiem, wyjazdami, zabawą i odchodzimy od codziennej praktyki jogi, ponieważ nasz dzień wygląda zupełnie inaczej. Gdy wyjeżdżamy nie zabieramy ze sobą maty do jogi, bo „gdzie ja tam będę ćwiczyć?”.
A gdybym Ci powiedziała „Po prostu ćwicz”? Takie przesłanie kieruje nauczycielka i terapeutka jogi Alyssa A. Pfennig, która powtarza, aby nie wstydzić się praktyki, nie zwracać uwagi na innych tylko skupić się na sobie.

1. Dlaczego warto praktykować jogę na wakacjach?

Wakacje i podróż nie zawsze oznaczają, że mamy wolne. Nasze ciało nie ma wakacji. Długi lot samolotem czy jazda samochodem nie pomagają naszemu kręgosłupowi.
Podczas wakacji odpada nam pewna część obowiązków – nie odprowadzamy dzieci do szkoły, remontujemy mieszkania czy po prostu idziemy na plaże. Jednym słowem inaczej zarządzamy naszym czasem – dzięki temu możemy wybrać ulubioną formę aktywności fizycznej w tym jogę :).
Korzyści z praktyki jogi na wakacjach:

 • Zastrzyk energii oraz dobre samopoczucie
 • Poprawa aktywności psychicznej i fizycznej
 • Poprawa harmonii ciała, oddechu i ducha
 • Regeneracja przed powrotem do pracy
 • Praktyka na łonie natury
 • Poznanie nowych stylów jogi

2. Gdzie praktykować jogę?

Gdziekolwiek się wybierasz: nad morze, w góry, za granicę czy zostajesz w kraju – wszędzie możesz praktykować jogę. Podczas wakacji możesz wybrać miejsce gdzie będziesz ćwiczyć – dzięki temu możesz podziwiać piękne krajobrazy i obcować z naturą.
Zdarza się jednak, że podróżując spotykamy nowych ludzi, odwiedzamy nowe miejsca i to wszystko może być przytłaczające, bo przecież każdy potrzebuje chwili dla siebie. Na szczęście na świecie powstaje więcej miejsc gdzie podczas podróży możemy odpocząć a nawet… ćwiczyć jogę! 🙂

 • Jednym z tych miejsc jest lotnisko w Helsinkach. 

Na lotnisku powstała specjalna sala do jogi, gdzie podróżni bezpłatnie mogą praktykować jogę, ale również odpocząć i zrelaksować się przed kolejnym lotem.
DSC00101 Zdjęcie pochodzi z bloga fit-joga.pl

 • Jogę możecie praktykować również na świeżym powietrzu! W Łazienkach Królewskich w Warszawie od 12 sierpnia do 30 września odbywają się bezpłatne sesje jogi 🙂
 • Kolejnym miejscem, gdzie możecie praktykować jogę jest plaża.  Zobaczcie jak to pięknie robi nasza Leira.

 

3. Szybki plan

Planowanie codziennej praktyki wcale nie musi być męczące. Wystarczy wygospodarować sobie kilka lub kilkanaście minut w ciągu dnia. Spróbuj trzymać się tych punktów a na pewno się uda 🙂

 • Znajdź miejsce, gdzie możesz poćwiczyć
 • Nie martw się, że ludzie będą patrzeć (najważniejsza w tym momencie jesteś Ty)
 • Wstań pare minut wcześniej albo zaplanuj, że poćwiczysz wieczorem
 • Nie musisz dźwigać ze sobą maty – możesz praktykować na piasku, trawie czy na ręczniku 🙂

Pamiętaj również, że wakacje to czas, kiedy przysłowiowo „wyłączamy myślenie”. Daj sobie trochę swobody i odpocznij 🙂 

4. Nasze inspiracje jogi na wakacjach

https://www.instagram.com/p/BXQi99LFwqu/?taken-by=kardiowersja

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.