Kalendarz Na 12 Dni Praktyki – Weź Rozbieg Z Jogą

Jak utrzymać motywację podczas wyzwania? Najlepiej planując swoje osiągnięcia i monitorując postępy. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kalendarz na 12 dni praktyki jogi. Przekonasz się, że mata to nie meta – to dopiero start!

Joga czy bieganie – a może warto połączyć obie aktywności?

Jedni wolą bieganie, a inni jogę. Ci najlepsi łączą obie praktyki, osiągając życiowe rekordy w maratonach. My również połączyliśmy je w naszym kalendarzu! Fakty mówią same za siebie: biegacze, którzy odpowiednio się rozgrzewają przed treningiem i rozciągają po mają o wiele mniej kontuzji, a jednocześnie biegają szybciej, dłużej i bezpieczniej.

Takie efekty osiągniesz nawet minimalnym wysiłkiem, ćwicząc jogę 15 minut przed i 15 minut po treningu. Jej siła tkwi w rozciąganiu i regeneracji mięśni, we właściwych technikach oddychania oraz w nauce równowagi i świadomości ciała.

joga .i bieganie

Czy kiedykolwiek po treningu zauważyłeś u siebie choć jeden z tych problemów?

Ta lista lista kontrolna, może pomóc podjąć Ci decyzję. Zapytaj siebie, czy nie przeciążasz swojego ciała, bo pewnego dnia odmówi posłuszeństwa.

 • Ból kolan, krzyża, piszczeli, kostki, pięty lub biodra?
 • Przykurcze i problemy z ruchem stawów?
 • Duże zmęczenie oraz wycieńczenie? Nie możesz się zregenerować, mimo że odpoczywasz?
 • Spora zadyszka oraz uczucie duszności po większym wysiłku?
 • Czujesz czasem jakby ktoś postawił na Twojej klatce piersiowej ciężki przedmiot, którego nie możesz się pozbyć? Każdy oddech to wyzwanie?
 • Czy biegasz, mimo że boli? Mówisz sobie – oj tam, przecież dam radę, tylko trochę pobolewa?
 • Po treningu siadasz, bierzesz prysznic i ruszasz do swoich obowiązków? Zapominasz o rozgrzewce przed oraz rozciąganiu mięśni po bieganiu?

Ile z tych punktów to Twoje problemy treningu? Może czas spróbować jogi w swoim zestawie ćwiczeń na rozgrzanie i rozciąganie. Spróbuj praktyki z naszym kalendarzem.

Jakie zmiany zaobserwujesz w swoim treningu biegowym po praktyce jogi?

Kontuzje wpisane są w bieganie. Dzięki praktyce odpowiednich asan, zwłaszcza na etapie rozgrzewki oraz rozciągania mięśni po treningu, może uniknąć uszkodzeń mięśni, stawów i kości.

Joga pomoże biegaczom, a bieganie z jogą

 • Nauczysz się prawidłowo oddychać i kontrolować oddech, czyli będziesz się mniej męczył, dotlenisz organizm i pobiegniesz dalej oraz szybciej. No i pomyśl o minach znajomych po sprincie, żeby złapać uciekający autobus. Ty możesz podczas biegu dyskutować nawet o filozofii, a oni walczą z zadyszką
 • Znajdziesz w końcu idealny sposób na rozgrzewkę przed treningiem, przygotujesz mięśnie do biegania.
 • Będziesz bardziej elastyczny i rozciągniesz mięśnie, które zbijają się podczas biegu. Co to oznacza? Mniej kontuzji!
 • Więcej energii. Będziesz nią tryskał nawet po 20 km biegu. Wystarczy, że rozciągniesz mięśnie i zrelaksujesz się z jogą.
 • Poznasz swoje ciało na nowo. Nauczysz się świadomie nim kierować.
 • Twoje mięśnie będą lepiej ukrwione, sprawniejsze oraz lepiej zabezpieczone. Poczujesz się lepiej i zdrowiej.
 • Przekonasz się, że małe i wielkie sukcesy biegowe są jeszcze przed Tobą. Po prostu brakowało Ci dobrych technik oddechowych oraz właściwej rozgrzewki i relaksu.
 • Wzmocnisz mięśnie nóg, kręgosłupa i ramion, dzięki czemu lepiej poradzą sobie nawet z dużym wysiłkiem.
 • Osiągniesz równowagę wewnętrzną i zewnętrzną. Podczas biegania cały czas pracuje ta sama grupa mięśni. Przywrócisz ciału właściwą harmonię i nauczysz się kontrolować swój umysł. A każdy maratończyk wie, że pokonywanie ograniczeń i własnych granic siedzi w głowie!

Weź rozbieg z jogą i bez zadyszki przebiegnij przez jesienny krajobraz! Cały Kalendarz pobierzesz TU.


Dołącz do Internetowego Studia PortalYogi i weź udział w wyzwaniu „Weź Rozbieg Z Jogą”! Ćwicz z instruktorką jogi i biegaczką Justyną Jaworską oraz mistrzem Polski w bieganiu górskim Marcinem Świercem. Start 30.08, zapisy i dostęp do 120 innych sesji jogi już dziś.

joga dla biegaczyO autorze

PortalYogi
PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Inne artykuły tego autora