Karolina Gaworska

Nów księżyca w Wadze – czas zawrzeć sojusze

Najbliższy nów (w Wadze) będzie miał miejsce 06.10.2021 roku o godzinie 13:05. Wówczas to światła horoskopu Słońce  i Księżyc znajdą się w 13 stopniu Wagi.

Najbliższy nów (w Wadze) będzie miał miejsce 06.10.2021 roku o godzinie 13:05. Wówczas to światła horoskopu Słońce  i Księżyc znajdą się w 13 stopniu Wagi.

Nów wspierać będą również  Mars i przebywający obecnie w retrogradacji Merkury.

Współpraca z rozmachem

Aż 4 planety w znaku powietrznej Wagi – to będzie zachęcało nas do zajęcia się sprawami reprezentowanymi przez ten zodiakalny archetyp.

Waga w zodiakalnym zwierzyńcu opowiada o współpracy, dyplomacji i zawieraniu sojuszy. Dwie szalki wagi dążą do równi i tak samo archetyp Wagi zachęca nas znalezienia balansu i równowagi.

powitanie księżyca

W związku z tym, że ascendent horoskopu nowiu wykreślonego na Warszawę znajduje się w znaku otwartego na świat Strzelca oraz że najbardziej obstawionym sektorem tego horoskopu jest dom IX, to możemy spodziewać się współprac na dużą, może nawet międzynarodową skalę. Warto otworzyć się i pozwolić sobie na taką możliwość.

Przeminęło z wiatrem. Choć może nie do końca…

Obecnie Merkury, tak jak i 4 inne ciała niebieskie, przebywa w ruchu pozornie wstecznym, tak zwanej retrogradacji. I w związku z tym, że ów patron komunikacji robi aspekt do nowiu, może powodować wzmożoną ilość wspomnień. Jednak niezbyt odległych, na przykład z uporem maniaka będziemy bardzo intensywnie analizować ubiegły miesiąc. Ponadto Merkury w retro może wywołać wiele ciekawych pomysłów, których realizacji warto było się podjąć już we wrześniu.

Mimo iż ten nów jest bardzo powietrzny, dużo planet bowiem przebywa w kardynalnej Wadze i stałym Wodniku, to jednak abstrakcyjne i zbyt innowacyjne rozwiązania mogą nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Zatem zalecana jest wyważona klasyka.

Relacje międzyludzkie

To temat przypisany zarówno Wadze, jak i żywiołowi powietrza. Z okazji nowiu w Wadze warto zastanowić się nad standardami w relacjach. I nie mam na myśli jedynie relacji romantycznych czy koleżeńskich, ale wszystkich. Relacja z klientem to przecież też relacja międzyludzka. Warto się więc zastanowić, jaki jest Twój standard klientów.

Należy też pamiętać, że Wszechświat nie znosi pustki. Zatem gdy trzymamy przy sobie kogoś, kto nie spełnia naszych standardów, ale po prostu jest, wówczas blokujemy miejsce dla osoby idealnej dla nas.

Nie inaczej jest z klientami – podejmujemy się współpracy z męczącym klientem zwykle ze strachu, że innego nie będzie.

Sztuką jest zaufać i poczekać. Bardzo łatwo napisać, nieco trudniej zastosować. Ale niesamowicie warto.

Najbliższy nów Księżyca w znaku Wagi przyniesie Ci:

 • potrzebę kontaktu i rozmowy z innymi
 • flirt, zabawę, romans
 • możliwość współpracy
 • transakcje handlowe, współpracę, spółki dogadanie się

Jak zatem praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 1. Wystaw się na kontakt z innymi (np. portal randkowy, klub dyskusyjny)
 2. Wyjdź z domu.
  Kreuj!
 3. Zastanów się, co chcesz po sobie zostawić i uczyń pierwszy krok w realizacji tego przedsięwzięcia.
 4. Zdecyduj, że jesteś otwarta na współpracę.
 5. Rozmawiaj. Jeśli za kimś tęsknisz, napisz. Daj się zagadnąć na ulicy.
 6. Zainicjuj, zagadaj, zacznij np. współpracę.

Jak użyć energii nowiu w pracy z ciałem?

 1. Romantyczna Waga w astrologii medycznej odpowiada między innymi za lędźwie. Zatem zadbaj teraz szczególnie o lędźwiowy odcinek kręgosłupa.
 2. Waga to najlepszy mediator zodiaku, zatem nauka balansu i równowagi w jej sezonie będzie niezwykle ważna.
 3. Wszystko, co rozbudza Twoją kobiecość, to również dobry pomysł.

W październiku możemy odczuć, że wiele spraw, które się za nami ciągnęło, w końcu zaczyna nabierać prędkości, rozmachu, a nawet może i kierunku.

Pozwalam sobie na taką ogólną prognozę, czego zwykle nie czynię, gdyż na każdego planety działają różnie i wiąże się to z horoskopem urodzeniowym, który dla każdego jest inny. Jednak tym razem pozwoliłam sobie na uogólnienie, gdyż w październiku aż 4 planety wychodzą z retrogradacji.

A co za tym idzie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że coś Ci tranzytowały i coś w końcu ruszy!

Przypominam o możliwości kupna kursów w starej cenie, jeszcze tylko do środy. Szczególnie polecam kurs astrologii urodzeniowej i prognostycznej. A już w okolicy grudnia/wiosny będę robić nabór na astrologów!


Może nów w Wadze otworzy Cię na coś nowego? Spróbuj jogi w Internetowym Studio PortalYogi, by doskonalić się w sztuce jogi. W Studio znajdziesz mnóstwo sesji oraz wyzwania. Wskakuj z nami na matę!

dołącz do Studio

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]