Karolina Gaworska

Nów księżyca w Pannie – stwórz życie szyte na miarę

Najbliższy nów będzie miał miejsce 07.09.2021 roku o godzinie 2:52. W dodatku zbiegnie się on z nowym rokiem numerologicznym. Nie jest to standardem, lecz wydarzeniem wyjątkowym.

Nów w Pannie będzie miał miejsce 07.09.2021 roku o godzinie 2:52. W dodatku zbiegnie się on z nowym rokiem numerologicznym. Nie jest to standardem, lecz wydarzeniem wyjątkowym.

Panieńskie szkiełko i oko, a nawet lupa

W trakcie nowiu zarówno Słońce, jak i Księżyc znajdują się w tym samym znaku zodiaku, co powoduje uwydatnienie archetypu danego znaku w zbiorowej podświadomości ludzi.

Zatem w związku z nadchodzącym nowiem księżyca w Pannie możemy się spodziewać silnego oddziaływania tego właśnie archetypu w ogólnych społecznych nastrojach. Naturalnie to, jak ktoś odbierze i wykorzysta nadchodzący nów w Pannie, będzie zależało od jego indywidualnego horoskopu, struktury psychicznej i charakteru.

O Pannie w astrologii mawia się, że łamie freudowską zasadę przyjemności w imię pracy i obowiązku. Zwróćmy uwagę na przyrodę. Gdy kończy się leniwe, ciepłe lwie lato, a zaczyna czas żniw i zbiorów, na świat przychodzą pracowite Panny. Gdyby bowiem zodiakalna perfekcjonistka nie zrobiła zapasów, to jesienna i zimowa część zodiaku nie miałaby co jeść, a w konsekwencji rozwój zodiakalnego zwierzyńca zatrzymałby się.

Archetyp Panny

nów w pannie

Zatem z archetypem Panny należy wiązać analityczność, pracowitość, skromność, pragmatyzm oraz pedantyzm i perfekcjonizm. Natomiast jeśli chodzi o cechy bardziej negatywne, są to krytycyzm, oschłość, marudność, masochizm oraz emocjonalny chłód.

Mawia się, że Panny nikt nie doceni, dopóki sama się nie doceni. Ponieważ życie w zgodzie z mottem: „Żyj w kącie, znajdą Cię” genialnie sprawdza się jedynie w filmach inspirowanych kopciuszkiem, a nie w prawdziwym życiu. Bo może Cię znajdą i docenią, a może będą wykorzystywać i na koniec Twej ciężkiej pracy nawet Ci nie podziękują. Natomiast biorąc sprawy w swoje ręce, poprowadzisz swoje życie, tak jak Ty chcesz, bez czekania, aż ktoś Cię odkryje i się Tobą zachwyci. Jak to zrobić? Na przykład rozkochaj się w swoim animusie.

powitanie księżyca

Obowiązki

Archetyp Panny dotyka w naszym życiu również wszystkich tematów związanych z obowiązkami, pracą, ale i codziennością. Warto się zatem pochylić nad tym, co uważasz za swój obowiązek i zastanowić się, czy faktycznie jest Twój. Uszczęśliwianie rodziców, partnera etc.? Ale to dorośli ludzie, którzy powinni sami organizować sobie szczęście. Co przychodzi Ci na myśl, gdy kończysz pisemnie zdanie:

Moim obowiązkiem jest…

Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy, to zapytaj siebie w 3. osobie:

Obowiązkiem (Twoje imię) jest…

Czy to aby na pewno Twój obowiązek? Czy to cel Twojego życia? Jeśli nie, zastanów się, co powinno nim być? Dążenie do szczęścia? Opiekowanie się sobą? Dbanie o siebie?

Wartości

Cały nów będzie odbywał się w drugim domu horoskopu. Ten sektor odpowiada za wartości zarówno materialne, jak i niematerialne. Zastanawiałaś się nad tym kiedyś, jakie wartości są dla Ciebie niezbywalne? Miłość, bezpieczeństwo, honor, sława…? Wypisz 7 najważniejszych wartości. Popatrz na swoją listę. Jeśli paląc szluga, wypisałaś zdrowie, to może warto zreflektować swoje zachowanie lub wartości.

Holizm życia

Panna jako najbardziej obowiązkowy i jeden z najbardziej pracowitych przedstawicieli zodiaku zwraca naszą uwagę na miejsce, w którym spędzamy większość dnia, czyli na pracę.

W związku z moim wyzdrowieniem zwracają się do mnie kobiety z informacją, że próbują się naturalnie oraz holistycznie wyleczyć. Lekarza zamieniły na uzdrowiciela, leki na zioła i suplementy, ale efektu nie ma. Ponieważ to nie jest holizm. Jeśli chodzisz do pracy, która Cię wykańcza, jesteś w związku, który Cię rani, to w przypadku dolegliwości psychosomatycznych nie doświadczysz efektów zdrowienia. Holistycznym będzie natomiast zaopiekowanie się całym życiem. Może nie od razu rzucanie wszystkich i wszystkiego, ale wystarczy zacząć od zaglądania w siebie i stopniowej ewakuacji ze szkodliwego środowiska.

Nów w Pannie i uraniczna zmiana

Uran, planeta rewolucji i buntu, ustawi się w aspekcie trygonu do nowiu. Co za tym idzie, będzie swoją energią wspierać podejmowanie wszelakich zmian i sianie nowych pomysłów, szczególnie w obrębie tematów związanych z pracą i zatrudnieniem. Czy praca, w której jestem, pozwala mi realizować ważne dla mnie wartości? Czy jestem w tej pracy z poczucia strachu? To jedne z pytań, które warto sobie obecnie zadać. Czy widzę siebie w tej pracy za 20 lat? Naturalnie nie, kiedyś rzucę wszystko i zamieszkam na ciepłej wyspie. Kiedyś nauczę się angielskiego i zmienię pracę. Kiedyś… Czyli kiedy? A co, jeśli dziś jest to „kiedyś”? Skoro teraz nie, to dlaczego miałoby Ci się chcieć za 5 czy 10 lat?

Nie każdy musi mieć własny biznes, nie każdy musi mieć ochotę wspinać się po szczeblach kariery niczym kozica (czy bardziej astrologiczna metafora – niczym koziorożec), ale byłoby dobrze, aby każdy lubił swoje miejsce pracy. Ponieważ jest to duża część naszego życia. Czasem, naturalnie, nasze stanowiska są jedynie przystankami w dalszej drodze, ale i tak warto sobie ten czas umilać, jak to tylko możliwe.

Panna jako pracownik

Archetyp Panny mówi również o byciu pracownikiem: wydajnym, dokładnym, gorliwym. Czy zastanawiałaś się kiedyś, kim jest bogaty pracownik? Jak stać się atrakcyjną na rynku pracy? Tu z odpowiedzią znów przychodzi znak nowiu: sprawdzać pożądane na rynku umiejętności, uczyć się, dokształcać, poznawać języki i mieć pewność, że nawet w trudnej sytuacji będziesz mogła polegać na sobie.

Gdzie chciałabyś być za 10 lat zawodowo? Skonfrontuj siebie z umiejętnościami, jakie będą Ci do tego potrzebne, i do dzieła. Samo się nic nie dzieje. Wszechświat, owszem, wspiera, ale dopiero, gdy zrobisz pierwszy krok, to jest bowiem jasny sygnał i deklaracja z Twojej strony, że tego właśnie chcesz. Zatem powtórzę: najpierw działasz Ty, a później Wszechświat pomaga. Bo czekając na znaki lub aż coś się stanie, możesz utknąć w energii tego oczekiwania i niezdecydowania na bardzo długi czas.

A gdy nie wiesz, co chcesz robić? Tu przychodzi z pomocą astrologia i indywidualny horoskop będący zapisem talentów, wad i predyspozycji.

Zosia samosia

To bardzo trafny pseudonim dla archetypu Panny. I w wypadku tego nowiu polecany do zastosowania. Mianowicie na descendecie horoskopu nowiu, czyli punkcie relacji, znajduje się Saturn, to znaczy planeta ograniczeń. Nie jest to zatem dobry czas na współprace. Ponadto, gdy obieramy nowy kierunek, wiele osób, zwłaszcza najbliższych, będzie nam go odradzać w trosce o nas. Jednak warto mieć na uwadze, że jedyna osoba, która ma obowiązek Cię wspierać, to Ty sama. Konsultowanie każdego pomysłu ze wszystkimi naokoło pomoże jedynie zagłuszyć głos swojej intuicji i duszy. Pracuj w ciszy, niech efekty robią hałas.

Ponadto kwadratura pomiędzy Uranem a Saturnem będzie wzmagała jedynie proces indywidualizacji i szukania własnej oryginalnej ścieżki. Twoje życie powinno być wygodne i przyjemne głównie dla Ciebie. Zatem skrój je na swoją miarę!

Najbliższy nów Księżyca w Pannie przyniesie Ci:

 • Ochotę na zmiany w kontekście zawodowym
 • Poszukiwanie swojej drogi
 • Chęć uporządkowania świata
 • Potrzebę samotności
 • Ochotę na poczynienie małych i dużych planów
 • Szukanie naturalności i prawdziwości.

Jak praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Posprzątaj w domu, w szafach oraz dokumentach.
 • Podejmij konkretne, nastawione na cel działanie.
 • Przejrzyj oferty wymarzonych prac.
 • Planuj swój rozwój zawodowy.
 • Aktywnie inicjuj zmiany w życiu.
 • Poddawaj się zmianom.
 • Zrób gruntowną analizę swoich wartości.
 • Zmieniaj nawyki.
 • Zainteresuj się zdrowym odżywianiem.
 • Oszczędzaj, stwórz domowy budżet oraz zaplanuj wydatki.
 • Możesz kupić sobie kalendarz.

 Jak użyć energii nowiu księżyca w Pannie w pracy z ciałem?

 • Panna w astrologii odpowiada za żołądek, jelita i wątrobę. Warto zatem poświęcić uwagę tej sferze naszego ciała.
 • Dziewica zodiaku sprzyja doskonaleniu, zatem jeśli chcesz pogłębić szpagat albo doprowadzić jakąś asanę do niemal perfekcji, to jest na to genialny czas.
 • Dobrze zająć się teraz formami ruchu, które wymagają od nas konsekwencji, cierpliwości oraz regularności.

Z okazji nadchodzącego nowiu Księżyca w znaku Panny życzę Ci szczerej analizy oraz owocnych zmian.


Może nów w Pannie otworzy Cię na coś nowego? Spróbuj jogi w Internetowym Studio PortalYogi, by doskonalić się w sztuce jogi. W Studio znajdziesz mnóstwo sesji oraz wyzwania, które skupiają się na doprowadzeniu Cię do wybranej pozycji (szpagat, lotos, stanie na rękach, mostek). Wskakuj z nami na matę!

jak zrobić szpagat

 

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]