4 Sposoby, Aby Twoja Mata Do Jogi Stała Się Twoim Lustrem

Poczciwa mata do jogi jest potężnym narzędziem, które może zmienić Twoje życie i umożliwić Ci dostęp do tych części Ciebie, których istnienia mogłeś nie być świadomy. To czego doświadczasz i co robisz (lub nie) na macie jest bezpośrednim odzwierciedleniem tego, jak myślisz i jak uczestniczysz w życiu. Jak podchodzisz do Twojej maty, co na niej odkrywasz i jak wykorzystujesz to, czego się na niej nauczyłeś, ma bezpośredni wpływ na to kim jesteś.

mata do jogi

Zatem jak Twoja mata może być Twoim odzwierciedleniem? Poniżej tylko niektóre ze sposobów w jakie mata może być dla Ciebie odzwierciedleniem tego co istotne i zwrotne dla Twojego życia.

1. Twoje Ciało Mówi Do Ciebie.

Twoja praktyka fizyczna daje jasne i konkretne informacje na temat Twojego ciała; jak elastyczny, mocny lub zrównoważony jesteś, które części ciała są napięte, w porównaniu do tych części, które możesz rozszerzyć lub uelastycznić. Ćwiczenia na macie pomagają sięgnąć do głębokich poziomów świadomości i pozwalają Ci na poczucie intymności ze wszystkimi subtelnymi niuansami, które tworzą Twoje indywidualne ciało.

2. Regularna Praktyka Opiera Się Na Tym Kim Jesteś.

Ile razy w tygodniu trenujesz – czy to w domu, czy na zajęciach – może wskazywać na poczucie dyscypliny i Twoich zdolności do tworzenia pozytywnych nawyków, które dodajesz do Twojego życia. Może również odzwierciedlać w jakim stopniu dbasz o siebie i jaką wartość przyznajesz sobie i swojemu zdrowiu.

3. Przypływ Energii Jest Dla Ciebie Wyjątkowy.

To co robisz na macie również jest odzwierciedleniem tych rzeczy, które dają Ci wgląd wgłąb siebie. Niezależnie od tego czy wybierzesz bardziej zaawansowane sekwencje asan Yang, Yin, czy trudne asany lub kombinacje ich wszystkich, daje Ci to informację o tym, kim jesteś i gdzie jesteś.
Na przykład Yang Vinyasas może wskazywać na to, że lubisz czuć się silny; asany Yin są introspekcją i wymagają wytrwałości, podczas gdy trudne dla Ciebie asany wymagają wiary i dyscypliny. Ja osobiście lubię wejść na moją matę i wczuć się w to co muszę zrobić z chwili na chwilę. Lubię nowe doświadczenia i zachować świeżość przez łączenie różnych pozycji i stylów, jako wskaźników mojej energii.

4. Uwalnianie i Przekształcanie Siebie.

Zezwalając umysłowi na zapadnięcie się w dół, a ciału i duchowi na otwarcie, uwalniasz zablokowaną energię i emocje, które żyją w obrębie tkanek i narządów ciała. Podczas gdy dobrą rzeczą jest wypuszczenie stagnacji lub toksycznej energii, czasami w wyniku tego procesu mogą się pojawić myśli i emocje, które być może spowodują dyskomfort lub niepokój.
Kluczem jest pozostanie z tymi uczuciami i próba doświadczenia ich, jak gdybyś był widzem patrzącym na nie. Wiem, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Utrzymanie pełnego oddechu, miarowego i głębokiego, pomoże Ci zakotwiczyć się i utrzyma Cię uziemionym podczas gdy pozwolisz by nadeszły uczucia.
Twoja mata do jogi może być jednym z najpotężniejszych narzędzi transformacyjnych w jakie kiedykolwiek się tak zaangażujesz. Czy tuż po pierwszej praktyce, czy już zużyta do granic od stałego kontaktu, Twoja mata jest Twoim lustrem i Twoim darem.
Źródło

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.