Karolina Gaworska

Nów Księżyca w Wadze – zastanów się, co TY lubisz

Nadchodzący nów będzie miał miejsce 16.10.2020 roku o godzinie 21:31. 

Nów Księżyca na niebie a złota polska jesień za naszymi oknami. Kolorowe drzewa gubią swoje liście. Słońce z każdym dniem krócej dopieszcza nas swymi promieniami. Coraz dłuższe wieczory skłaniają do zostania w domu i owinięcia się ciepłym kocem, w towarzystwie dobrej książki czy filmu. Dawniej właśnie o tej porze zaczynało kwitnąć życie towarzyskie. Czyli coś, w czym specjalizuje się pierwszy znak jesieni – Waga.

Początek tego znaku wyznacza równonoc jesienną, która jest świetną metaforą odnoszącą się do umiłowanej przez Wagę harmonii i równowagi.

Skieruj reflektory uwagi na siebie

Każdy amator astrologii wie, że archetyp Wagi należy wiązać z kompromisem, relacjami, współpracą i szeroko pojętym pięknem. Jednak schodząc głębiej, w interpretacji tego archetypu odkrywam, iż kooperatywność wynika z minimalnej wręcz zdolności do podejmowania decyzji oraz brania odpowiedzialności za siebie. Warto jest się skupić teraz na sobie, czyli zrobić coś, co Waga też potrafi, albowiem współpraca NIGDY nie może odbywać się jej kosztem. Zamiast wszędzie doszukiwać się osób toksycznych, dobrze jest pamiętać, że my jesteśmy połową każdej relacji. Istotne jest, aby się zastanowić również nad tym, iż za każdym razem, gdy oddajesz komuś odpowiedzialność, wypychasz z siebie swoją własną moc.

Tor z przeszkodami

Horoskop nadchodzącego nowiu jest cały naszpikowany kwadraturami (aspekt, czyli odległość kątowa między planetami wynosząca 90°). Jest ich tyle, że aż nie ma sensu ich wymieniać, bo prawie każda planeta tworzy minimum jeden kwadrat. Nie ma co owijać w bawełnę, że to harmonijny aspekt, który zagwarantuje nam niebiańską sielankę. Otóż nie. Jednak nie ma się czego obawiać, bowiem kwadratura to aspekt, co prawda nie harmonijny, ale niezmiernie mobilizujący. To te wszystkie bodźce, które motywują nas do zmiany od dawna już niewygodnego położenia. I zanim owa energia zamanifestuje się na planie fizycznym, już długo przed tym pojawia się na planie psychicznym. To dobry czas, aby się nad tym zastanowić.

Jak u mamy

Ascendent nowiu (oś horoskopu, gdyż horoskop jest kołowym wykresem) znajduje się w Raku, a cały nów odbywa się w 4 domu, czyli domu Raka właśnie. Zatem to genialny czas, aby zastanowić się nad swoim miejscem w rodzinie, społeczeństwie, kraju czy nawet na kontynencie.

Co lubisz i Era Wodnika

No właśnie. Zastanawiałaś się kiedyś? Nie – co wypada lubić, co robi dobre wrażenie albo co jest klasykiem świata literatury czy kinematografii, ale – co TY lubisz, co TOBIE się podoba? Jak byś się ubierała, chodziła, zachowywała, gdyby zdanie innych było Ci obojętne? A może lubisz duże pieniądze albo lenistwo? A może nawet 7 grzechów głównych brzmi jak 7 propozycji na wolny wieczór? Jak wyglądałby Twój dzień, gdybyś robiła tylko to, co lubisz? Opisz go dokładnie i ze szczegółami. Wczuj się w to!

Jeśli do głowy przychodzi Ci spanie, jedzenie i snucie się na golasa po domu, to zastanów się, co byś zrobiła, gdyby Ci się to już znudziło. Jest to bardzo ważne ćwiczenie, gdyż za 2 miesiące Saturn przejdzie do znaku Wodnika, który kocha indywidualizm. Warto, abyś miała plan dla siebie, zanim zostaniesz zatrudniona do realizacji marzeń innych ludzi.

pelnia ksiezyca

Najbliższy nów Księżyca w znaku Wagi przyniesie Ci:

 • potrzebę spędzenia czasu ze sobą
 • flirt, zabawę, romans
 • chęć zostawienia tego, co ciążyło nam od kwietnia
 • okazję do znalezienia swojego miejsca
 • transakcje handlowe, współpracę, spółki
 • analizę relacji
 • kontakt z rodziną

Jak zatem praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Zastanów się, co byś zrobiła, jaka byś była, gdyby nie było w Tobie strachu ani wstydu?
 • W jakich dziedzinach życia przesuwasz odpowiedzialność na innych? Miłość, finanse, a może nawet swoje własne szczęście?
 • Kreuj! Zastanów się​,​ co chcesz po sobie zostawić, i uczyń pierwszy krok w realizacji tego przedsięwzięcia.
 • Co daje współpraca? (Zbyt dużo współpracy to strach przed odpowiedzialnością, jej brak natomiast może oznaczać lęk przed bliskością albo Zosię samosię nieufającą nikomu).

Nów Księżyca – jak użyć tą energię w pracy z ciałem?

 • Romantyczna Waga w astrologii medycznej odpowiada między innymi za lędźwia. Zatem warto teraz szczególnie zadbać o lędźwiowy odcinek kręgosłupa.
 • Waga to najlepszy mediator zodiaku, zatem nauka balansu i równowagi w jej sezonie będzie niezwykle ważna.
 • Wszystko, co rozbudza Twoją kobiecość, to również dobry pomysł.

A jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej o energii kobiecej i męskiej oraz sprawdzić, w jakim znaku zodiaku jest Twoja urodzeniowa Wenus, to zapraszam do mojego kursu rozwojowego z elementami astrologii: Wenus, czyli seks, kasa i przyjemność:

Cudownego nowiu!


Praktykuj jogę w Internetowym Studio PortalYogi zawsze wtedy, gdy tego chcesz. W domu lub w podróży, samodzielnie lub z przyjaciółmi i rodziną. Wybierz styl, nauczyciela i długość praktyki, na którą masz ochotę.

Internetowe Studio PortalYogi

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]