Karolina Gaworska

Nów Księżyca w znaku Byka – jeszcze więcej 

Nów Księżyca w Byku swój moment kulminacyjny osiągnie we wtorek 11.05.2021 roku o godzinie 21:01.

Aby lepiej zrozumieć nadchodzący nów księżyca, warto zapoznać się z opisem minionej pełni. Zbliżający się nów księżyca przyniesie nam jeszcze więcej możliwości do odczuwania przyjemności. Więc warto ten temat przerobić lub zrobić ćwiczenie jeszcze raz, aby zobaczyć czy coś się zmieniło.

Byczy Nów Księżyca

W trakcie nadchodzącego nowiu w znaku Byka w ciasnej koniunkcji będą przebywać Słońce, Księżyc oraz sufrażystka Lilith. W Byku już od kilku lat znajduje się również Uran. Pluton, patron transformacji, choć obecnie znajduje się w Koziorożcu, to wypuszcza pozytywny aspekt sekstylu do nowiu. Zatem niezmiernie ułatwi nam to pracę nad zagadnieniami dotyczącymi archetypu Byka w naszym życiu. Szczególnie nad tymi ciemnymi stronami naszej duszy. Zwłaszcza dotyczącymi związków i pieniędzy.

Ratunek przed ciężarem

Nadchodzący nów księżyca będzie miał naturę Merkurowo-Wenusjańską, ponieważ nie tylko znak Byka (Wenus) jest zaznaczony, ale również znak Bliźniąt (Merkury). W znaku zodiakalnego rodzeństwa znajduje się bowiem Wenus i Merkury. Jest to niezwykle ciekawe, ale i twórcze połączenie. Znak Byka, ziemski i stały, można by rzec często zbyt konserwatywny i ociężały w połączeniu z bardzo rozgadanymi oraz roztargnionymi, powietrznymi i zmiennymi Bliźniętami, otrzymuje powiew świeżości i zwiększa swoje zainteresowanie światem. Taki rozbudzony do komunikacji oraz zdobywania wiedzy Byk będzie nam patronował w trakcie tego nowiu. Co by się działo, gdyby życie było lekkie i przyjemne?

księżyc banner pełnia - dołącz do Studio PortalYogi

Jak być Midasem, krok po kroku

Żywiołem Byka jest ziemia, wiąże go ona nierozerwalnie ze sprawami materialnymi zwanymi, nomen omen, ziemskimi. Często jako wadę zodiakalnych cielaków podaje się zbytnie przywiązanie do efektów swojej pracy, czyli do pieniędzy. Dla Byka zabezpieczeniem młodej, stosunkowo zodiakalnej, egzystencji jest to, co realnie posiada.

Ważne staje się „to, co moje” i „to, co ma dla mnie wartość”.

Nawet miłość w tej fazie ma postać posiadania. Opisywany dziś znak jest uosobieniem Matki Ziemi, ciepłej, przyjaznej, karmiącej i dającej poczucie stabilności. Astrologiczny drugi dom, gdzie zwyczajowo mieszka Byk, odpowiada temu, co posiadamy, jednak nie tylko w sferze materialnej, ale i duchowej. Można w nim bowiem znaleźć zarówno system wartości, jak i zestaw form niematerialnych, na których będziemy budować.

Pieniądze szczęścia nie dają – powtarza wychudzona i styrana życiem matka do swoich zakompleksionych biedą i przytłoczonych trudną sytuacją dzieci. Bo to jedyne dla niej pocieszenie, że ci bogacze pewnie są nieszczęśliwi i źli. Natomiast my – uszlachetnieni biedą – jesteśmy moralnie lepsi. No i mamy siebie, trzymamy się razem. A ci bogaci to się rozwodzą z tego bogactwa. Tylko że oni mogą się rozstać i nie są zmuszeni do życia na siłę razem, często w jednym pokoju. Bo jakże byłoby to bolesne, gdyby jeszcze się okazało, że bogacze są szczęśliwi i spokojni. O tym można się przekonać w komentarzach pod tekstami o celebrytach i dobytku. A co w Tobie wyzwala pianę na ustach?

Dzieci, które karmione były takim przekazem, idą w świat, kończą szkołę i wspinają się jak kozice po szczeblach kariery w korpo, aby już nigdy nie zaznać biedy i głodu. Nagle okazuje się, że zarabiają, ale nie mają nic odłożone. Pracują, zarabiają, ale z ogromną trudnością wchodzą na kolejne poziomy finansowe lub sami sabotują swoje działania.

A gdy tylko coś tam uciułają, bo przecież nie wolno wydawać, to nagle pojawia się rachunek, stary pit lub kontrolka silnika. Dlaczego tak się dzieje? Bo w głębi duszy ci wykształceni młodzi ludzie dalej są dziećmi słuchającymi wyniszczonej mamy, która, gotując skromny obiad, powtarza im ku własnej moralnej wyższości, że bogaci są obrzydliwi. Podświadomość w pocie czoła będzie broniła te osoby, aby nie stały się obrzydliwe dla mamy, czyli będzie chronić ich przed pieniędzmi. Ale tak nie musi być, bo przekonania, nawet te najgłębsze, można zmienić.

nów księżyca

Weź kartkę i pisz – bez zastanawiania się, bez oceniania, bez myślenia.

Dokończ zdania tym, co pierwsze przyszło Ci do głowy.

Pierwszym skojarzeniem! I tak nikt tego nie przeczyta, więc bądź ze sobą szczera/szczery. Pisz, aż poczujesz, że to koniec.

Według naszego społeczeństwa (bliżej nieokreślonych ludzi):

 • Ubogie osoby są…
 • Bieda powoduje, że…
 • Osoby skromnie żyjące są…
 • Bogacze są…
 • Aby być bogaczem, trzeba…
 • Aby mieć dużo pieniędzy, należy…
 • Osoby, które mało pracują, a dużo odpoczywają, są…
 • Kobiety, które mają dużo pieniędzy i mało pracują, to…
 • Przyjemne zarabianie jest…
 • Gdyby zarabianie i sprzedawanie (ofert, produktów etc.) było dla Ciebie niezmiernie przyjemne, to…

A teraz popatrz na swoje odpowiedzi. To Twoje przekonania. Teraz wiesz, nad czym pracować. Bo przecież bez problemu można stworzyć produkt pasywny, który obok etatu mógłby Ci przynosić dochód, bez większego wysiłku. Dlaczego niektórym sprzedają się e-booki, zdjęcia w banku zdjęć czy inne produkty? Bo mają odpowiedni mindset, czyli bazę przekonań. Jeśli wierzysz szczerze, że zarabianie ma być ciężkie, to nie sprzedasz nic, bo byłoby za łatwo. Albo sama sobie coś wymyślisz, aby sobie utrudnić.

Jeśli czujesz, że identyfikujesz się z takimi przekonaniami i chcesz nad tym popracować, to zerknij do mojej oferty.

Niebiańskie informacje

Od 28.04.2021 r. do 07.10.2021 r. Pluton będzie przebywał w retrogradacji.

Ta retrogradacja będzie dla Ciebie wybitnie odczuwalna, jeśli przez ostatnie 3 miesiące odczuwałaś coś, co do poniżej opisanego Plutona było podobne.

TRANSFORMACJA. To, co stare, musi odejść (umrzeć), aby nadeszło nowe.

Szukaj miejsc mocy w Twojej duszy, głównie w ranach. Feniks odradza się z popiołów.

Stosuj autopsychoanalizę oraz pracę nad sobą. Praca nad swoimi lękami, traumami, kompleksami, cieniem itp. również będzie dobrym pomysłem w tym czasie.

Bądź odpowiedzialnym za siebie i działaj zgodnie z wezwaniem swojego powołania.

Szukaj odpowiedzi na pytania ostateczne. Skąd jesteśmy oraz gdzie zmierzamy? Czym jest śmierć?

Czy wiesz, że Pluton z greki to BOGACZ? Zatem może jednak zerknij do oferty:

Jeszcze w tym miesiącu 2 planety wejdą w retrogradację i na jakiś czas w niej pozostaną, mianowicie Saturn od 23.05.2021 r. do 11.10.2021 r. i Merkury od 30.05.2021 r. do 23.06.2021 r. Więcej o znaczeniu tych retrogradacji w kolejnym artykule o pełni w Strzelcu.

Najbliższy Nów księżyca przyniesie Ci:

 • Hedonizm
 • Potrzebę rozrywki i przyjemności
 • Pomysły na nowe źródła dochodu
 • Przemyślenia dotyczące finansów.

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię nowiu w Byku?

 • Zastanów się, dlaczego jeszcze właściwie nie jesteś bogata?
 • Zrób sobie dzień na łonie natury lub domowe SPA.
 • W jakich dziedzinach życia przesuwasz odpowiedzialność na innych? Miłość, finanse, a może nawet własne szczęście?
 • Czy gdybyś zarabiała kilka zer więcej, to dalej byłabyś z tym mężczyzną? Pyta Lilith obecnie położona w Byku.
 • Stwórz listę rzeczy, które mogą być dla Ciebie źródłem dochodu pasywnego.
 • Skontaktuj się z dawno niesłyszaną kochaną osobą.

Jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

 • Rób to, co sprawia Ci najwięcej przyjemności.
 • Otwórz się na nowe doznania i formy ruchu.
 • Jeśli możesz, wykonuj aktywności ruchowe na łonie natury.
 • Rozciągaj się.
 • Masuj, głaszcz się i przytulaj.

Udanego nowiu!

Zasadź dobre nasiona!


Nów księżyca to dobry czas na zmiany… dołącz do PortalYogi – jest to Studio Jogi w Twoim domu. Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz – w stylu, na który akurat masz ochotę. Ciesz się 24-godzinnym dostępem do ponad 300 sesji i wyzwań z najlepszymi polskimi nauczycielami.

dołącz do Studio

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]