Karolina Gaworska

Nów Księżyca w Wodniku - stare kontra nowe

1.02.2022 roku będzie miał miejsce nów księżyca w znaku Wodnika. Co przyniesie?

01.02.2022 roku w 12 stopniu Wodnika spotkają się Księżyc i Słońce, a zatem nastanie nów. To jedyne ciała niebieskie, które w tym czasie będą przebywać w tym nowoczesnym i oryginalnym znaku. Zdecydowana większość elementów horoskopu znajdzie się w sąsiednim – stanowczym i poważnym – ziemskim znaku Koziorożca, zatem zapowiada się niezwykle ciekawy nów.

Kto ma przewagę? Kto wygra?

W przeciwieństwie do Wodnika w Koziorożcu znajduje się aż 5 planet i ascendent nowiu w horoskopie wykreślonym na Warszawę. A zatem można domniemywać, że to tematy koziorożcowej struktury, finansjery czy kariery będą zaprzątać nam głowę. Jednak nie do końca. Albowiem na próżno próbować w tym nowiu księżyca szukać spokoju czy stabilności, Wodnik bowiem nie śpi i jak to ma w zwyczaju, planuje rewolucję.

O ile Koziorożec w pocie czoła tworzył nową cywilizację, tak Wodnik – jak krnąbrny syn – niszczy ją. Uważa bowiem, że skostniały i pełen wad system musi upaść. Wszelkie dziedziny alternatywne mają ogromne rzesze wodnikowych popleczników. Wodnik to po prostu urodzony opozycjonista.

Księżyc

Nów księżyca w wodniku, czyli sen o utopii

Wodnika przedstawia się jako mężczyznę, który klęczy na jednym kolanie, wspierając w ten sposób dzban z wylewającą się wodą. Jednak nie jest to zwykła woda, lecz woda żywa – symbol rezerwuaru kosmicznej świadomości oraz bogactwa idei. Tym właśnie Wodnik chce obdarować ludzkość. Rozlewając po świecie swoje pomysły oraz poglądy, pragnie zmieniać i inspirować, zapładniać ludzkość ideami. Z natury archetyp ten marzy o stworzeniu utopijnego świata, wolności, równości i braterstwa. Możliwe, że w trakcie nowiu najdą nas inspiracje, jak unowocześnić i zreformować to, co zastaliśmy, czyli koziorożcową, chwiejącą się w posadach cywilizację.

Młot elektryczny

W najbliższym nowiu księżyca w Wodniku w burzeniu, a może bardziej podburzaniu, starej struktury weźmie udział również nie kto inny jak patron elektryczności i rewolucji, czyli Uran. Planeta ta w trakcie nowiu będzie tworzyła nieharmonijny aspekt kwadratury do Słońca i Księżyca. Zatem osoby mające delikatne elementy horoskopu na tej linii mogą odczuwać nerwowość oraz bliżej nieokreślony niepokój.

Co ciekawe, Uran (planeta władająca Wodnikiem) został odkryty w 1781 roku tuż przed Rewolucją Francuską i rewolucją przemysłową, dając się poznać jako zapowiedź ogromnych, wręcz – nomen omen – rewolucyjnych zmian. Niedługo potem w Stanach Zjednoczonych uchwalono Deklarację Niepodległości, a w Polsce Konstytucję 3 Maja, co pokazuje uraniczno-wodniczą walkę o poprawę życia pojedynczej jednostki.

Uran jest planetą duchową i astrologicznie postrzega się go jako wyższą oktawę Merkurego. Realizacje otwierające się na tej planecie są natychmiastowe i niekontrolowane. Warto pamiętać przy najbliższym nowiu księżyca, że Uran należy do królestwa powietrza i nieba. Jest bogiem nieba, bogiem idei i lata na skrzydłach myśli. W kręgach ezoterycznych czasami określa się go jako boski umysł.

Platon pisał o boskich pierwotnych ideach, na których zbudowane są wszystkie ziemskie formy. Czyniąc to, zakłada, że coś istniało już przed stworzeniem wszechświata: idea lub koncepcja wszechświata. Więc jako pierwszy bóg mitologii greckiej Uran ma coś wspólnego ze wzorcem idei, siłą porządkującą, która jeszcze nie zamanifestowała się fizycznie.

Możemy mieć zatem nadzieję, że zostaniemy zapłodnieni ideą w trakcie tego nowiu. Choć nerwowa rewolucja bezpowrotnie krusząca struktury jest również możliwa.

Nów Księżyca w znaku Wodnika, czyli głębokie poznanie

Najbliższy nów księżyca to głęboka zmiana myślenia i poglądów. Wywołać to w nas może koniunkcja Plutona z Merkurym, w horoskopie na Warszawę odbędzie się na ascendecie. Zatem można domniemywać, że będzie to miało istotne znaczenie dla Polski jako kraju.

Rozpatrując to jednostkowo, można przypuszczać, że Pluton, patron transformacji i śmierci, spowoduje obumarcie pewnych przekonań. Albowiem aspektować będzie planetę umysłu, komunikacji i uczenia się.

Reasumując, w pozytywnej wersji możemy coś odkryć, doznać olśnienia, możemy zostać zapłodnieni boską ideą. A w wersji mniej korzystnej zrobimy się nerwowi, kłótliwi i możemy zapragnąć poinformować autorytety o tym, że nie mamy zamiaru dłużej ich tolerować.

Nów księżyca

Najbliższy nów Księżyca w znaku Wodnika przyniesie Ci:

 • Rozdrażnienie (chcę coś, ale nie wiem co; denerwuje się, ale nie wiem czym…)
 • GENIALNE POMYSŁY
 • Zaburzenia snu
 • Brak rutyny
 • Rewolucyjne zmiany
 • Niespodziewane sytuacje
 • Opóźnienia
 • Kłótnie, głównie z osobami starszymi i autorytetami
 • Nerwowość
 • Brak cierpliwości i dokładności
 • Błędy i niedopatrzenia.

Jak praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Otwórz się na natchnienia.
 • Planuj z zapasem czasu.
 • Znajdź przestrzeń na bycie sam na sam, bez ludzi, ale i bez elektroniki.
 • Wycisz się.
 • Pomyśl, jakiej rewolucji wymaga Twoje życie.
 • To nie czas na brawurę w sporcie czy na drodze.

Nów Księżyca w Wodniku – jak użyć energii w pracy z ciałem?

 • Postaraj się wyciszyć, medytować, uziemić.
 • Poświęć uwagę wodniczym częściom ciała, czyli łydkom, goleniom i kostkom.
 • Wodniczą częścią ciała jest również szyszynka – zajmij się nią.
 • Nie polecam w tym czasie sportów wyczynowych ani przekraczania granic, gdyż Twoja ocena własnych sił może być bardzo błędna i nieadekwatna do stanu rzeczywistego.

Jak fazy księżyca wpływają na nasze samopoczucie? Jaką praktykę jogi wybrać w nowiu, a jaką w pełni? Tego wszystkiego dowiesz się w najnowszym wyzwaniu “To the moon and back”!

joga księżycowa

Wyzwanie “To the moon and back” to program, jakiego jeszcze nie było!

Chcemy pokazać Ci, jak księżyc i jego fazy wpływają na samopoczucie każdego z nas. Powiemy Ci, jak dobierać praktyki jogi oraz medytacji w zależności od cyklu natury. Przygotowaliśmy dla Ciebie również przewodnik na temat samego księżyca oraz wiele dodatkowych materiałów, które pomogą Ci odkryć astrologię. Dzięki wyzwaniu “To the moon and back” połączysz się z naturą i popatrzysz na otaczający Cię świat z nowej perspektywy!

Dołącz już dzisiaj!

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]