Karolina Gaworska

Nów w Bliźniętach – 50 twarzy… bliźniąt, czyli dwoistość na horyzoncie

30.05.2022 roku czeka nas nów w Bliźniętach. Wówczas zarówno Słońce jak i Księżyc przebywać będą w znaku Bliźniąt. Znak Bliźniąt łączy ciekawość, chaos informacyjny oraz dualizm.

Najbliższy nów w Bliźniętach będzie miał miejsce 30.05.2022 roku o godzinie 13:30. Wówczas to zarówno Słońce, jak i Księżyc będą przebywać w znaku zmiennych, powietrznych Bliźniąt.

50 twarzy Bliźniąt 

Obecnie Słońce przemierza znak Bliźniąt, a zatem wszystkie osoby ze Słońcem w tym znaku mają urodziny. Jednak nawet jeśli nie jesteś zodiakalnym Bliźniakiem, masz w sobie elementy tego znaku. Niektórzy mają go więcej, a inni mniej. Jeśli chcesz wykreślić swój horoskop i sprawdzić, jak będzie na Ciebie działać nadchodzący nów, to zerknij tu.

Wracając do Bliźniąt, a dokładnie do zbioru wszystkich cech, czyli archetypu – jak zapewne się domyślasz, człowiek jest mieszanką wszystkich archetypów i nigdy nie przedstawia tylko jednego.

Bliźnięta to trzeci znak zodiaku. Oznaczają wchłanianie i przekazywanie różnorodnych wrażeń, które życie ma do zaoferowania. Percepcja tutaj odbywa się za pomocą intelektu.

Zdobywanie, przetwarzanie i przekazywanie wiedzy są w tym archetypie na pierwszym planie. Archetypowi Bliźniacy są zainteresowani aktualnymi wydarzeniami – uwielbiają być zawsze na bieżąco. Ich pragnienie wiedzyzaspokajanie ciekawości są skierowane na wszelkiego rodzaju dziedziny. Są towarzyscy oraz wiedzą, jak się dostosować do szerokiej gamy ludzi.

Ich motto brzmi:

„Witam, czy znasz już najnowsze informacje?”.

 

W tym znaku męska aktywność i ruchliwość łączą się z wrażliwością jakości zmiennej. Bliźnięta nie godzą jednak tego dualizmu, wystarcza im sam fakt jego istnienia. Warto dodać, że Bliźniak jest też pierwszym z trzech (jeszcze Strzelec i Ryby) podwójnych znaków zodiaku.

Dwoistość Bliźniąt

Ta dwoistość została ciekawie uchwycona między innymi w powieści Arthura Conana Doyle’a (urodzeniowego Bliźniaka) jako Sherlock Holmes i towarzyszący mu nierozłącznie doktor Watson. A na polskiej ziemi ukazał ją elokwentny gawędziarz i rysownik Władysław Nehrebecki (urodzeniowy Bliźniak) pod postaciami Bolka i Lolka.

Owa dualność ma naturalnie również negatywną stronę, gdyż przez wielu nazywana jest dwulicowością Bliźniąt. Dokładając do tego wiedzę o tym, iż Hermes (Merkury – planeta przypisywana Bliźniętom) – boski posłaniec – nie okłamywał Zeusa (Jowisza), ale też do końca nie mówił mu prawdy, ukazuje się nam już nie taki idealny, zwiewny i dziecięcy obraz tego znaku.

Warto również wspomnieć, iż Merkury to nie tylko patron zodiakalnych Bliźniąt, handlarzy, posłańców, ale i złodziei.

Bliźnięta są również dobre w równoważeniu przeciwieństw: są doskonałymi mediatorami i mają zdolność patrzenia na sprawę z wielu różnych punktów widzenia. Niesie to jednak ze sobą ryzyko, że nie zawsze będą traktować prawdę na poważnie. W rozmowach Bliźnięta często zajmują przeciwne stanowisko tylko po to, aby podyskutować i wymienić się argumentami.

Często są uważane za zmienne i pozbawione własnego punktu widzenia, bez własnej opinii. A nawet dwulicowe. Ale ta ambiwalencja służy tylko wizualizacji i sprawdzeniu wszystkich aspektów, a decyzja, którą wówczas podejmuje Bliźniak, jest często szczególnie uzasadniona i z każdej strony przeanalizowana.

Znak zodiaku Bliźnięta daje osiom i planetom, które w nim są, zwinność, elastyczność, zmienność i zdolność adaptacji.

Jeśli trudno jest Ci się połapać o co chodzi w fazach księżyca, zacznij tutaj: Przewodnik po fazach księżyca dla poczatkujących” lub pobierz fragment ebooka – klik w zdjęcie wyżej, aby nauczyć się podstaw.

Jedność przeciwieństw

A gdyby tak nie łączyć, nie skracać, nie musieć wybierać? Co, jeśli mogę jednocześnie być wolna i w relacji? Jeśli część pracy mogę zrobić sama, a resztę w grupie? Co, jeśli pozwolę, aby przeciwieństwa w moim życiu egzystowały? A tym, co będzie je spajać, będę ja…

Merkury, który jest władcą nowiu, obecnie przebywa w retrogradacji, zatem jest to genialny czas na zweryfikowanie swoich schematów myślowych i życiowych. Jeśli masz ochotę, to warto poświęcić chwilę i doszukać się w swoim życiu analogii i wspólnych mianowników oraz zaplanować zmianę. Jednak zanim klamka zapadnie, warto zapytać się siebie: Co chcę uzyskać?

Przeczytaj artykuł „Pełnia księżyca w Bliźniętach – warto pytać?”

Chaos informacyjny i JAK MOŻESZ TEGO NIE WIEDZIEĆ?

A gdyby tak pozwolić sobie nie wiedzieć… Dać sobie moment na obranie kierunku dla zmian.

Bo czymże innym jest „Jestem z Tobą, bo Cię kocham” niż „Jestem z Tobą, bo nie chcę być z nim”; „Chcę wyjechać do Hiszpanii”, a „Chcę uciec z Polski”?

Jednak zanim zdecydujemy, czego nie chcemy, i zastanowimy się, czego chcemy, zwykle potrzebujemy choć odrobiny czasu, którego sami sobie skąpimy (a presja społeczna też nie pomaga). I następują skoki z jednej beznadziejnej relacji w drugą jeszcze gorszą oraz wywody, że wszystkie kobiety są takie same i wszyscy mężczyźni też. A to nieprawda – to Ty się nie rozwijasz i w kółko spotykasz ten sam typ. I tak jest z wieloma kwestiami, nie tylko związkami.

Moment chaosu i niewiedzy jest dla każdego trudny, bo w szkole czy w domu musieliśmy zawsze wiedzieć. Znać odpowiedź na pytanie, wiedzieć, co chcemy w przyszłości robić i dlaczego. Ale przecież nie ma na świecie osoby, która by zawsze wszystko wiedziała. Warto pozwolić sobie na niewiedzę i szukanie odpowiedzi.

Bo jeśli będziemy szukać w pośpiechu, chcąc wiedzieć natychmiast, to znajdziemy jedynie wyuczone schematy, które nas do tej pory do szczęścia nie zaprowadziły, zatem i tym razem nie zaprowadzą. Albowiem nie można robić ciągle tego samego i oczekiwać innych rezultatów.

Przeczytaj artykuł „Nów księżyca w Bliźniętach – Bądź towarzyski.”

Najbliższy nów w Bliźniętach przyniesie Ci:

 • Potrzebę rozmowy i komunikacji
 • Bardzo duże prawdopodobieństwo pomyłek, niedomówień spowodowanych chaosem i pośpiechem
 • Wątpliwości i zadawanie sobie pytań o życiowe wartości
 • Chaos emocjonalny i informacyjny
 • Zainteresowanie zagranicą i innymi kulturami
 • Szukanie siebie.

Jak zatem praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Zadawaj pytania i szukaj odpowiedzi.
 • Poznawaj nowych ludzi (może być on-line).
 • Pozwól sobie na dywagacje i „filozofowanie”.
 • Kieruj się ciekawością, ale nie łatwowiernością.
 • Ucz się! Szczególnie języków i sprzedaży.
 • Pozwól sobie nie wiedzieć.
 • Ćwicz obecność i uważność w chaosie.

Jak użyć energii nowiu w pracy z ciałem?

 • Bliźnięta i rządzący nimi Merkury władają ramionami, rękoma, górnymi żebrami oraz dłońmi, a według starożytnej astrologii również płucami oraz tchawicą i oskrzelami. Zatem te części naszego ciała warto szczególnie zaktywizować z okazji nowiu.
 • Elastyczność to coś, na co dobrze zwrócić teraz uwagę.
 • Dynamiczny ruch na świeżym powietrzu również pozwoli nam wykorzystać energię nowiu.
 • Uwaga jedynie na dźwiganie.

Chcesz dowiedzieć się, jak fazy księżyca PRAKTYCZNIE wpływają na nasze samopoczucie? Jaką praktykę jogi wybrać w nowiu, a jaką w pełni? Tego wszystkiego dowiesz się w wyzwaniu “To the moon and back”! Powiemy Ci, jak dobierać praktyki jogi oraz medytacji w zależności od cyklu natury.

joga księżycowa

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]