Karolina Gaworska

Nów Księżyca w Koziorożcu, czyli stare kontra nowe

Nów Księżyca będzie miał miejsce 13.01.2021 roku o godzinie 6 rano.

Pierwszy noworoczny nów Księżyca będzie miał miejsce 13.01.2021 roku o godzinie 6 rano. To wówczas na niebie 4 planety będą przebywać w znaku tradycyjnego, materialistycznego i pracowitego Koziorożca, a 3 w znaku nowoczesnego i pomysłowego Wodnika. Zestawienie tych dwóch archetypów zawsze prowadzi do wewnętrznej walki między tym, co stare, znane i pewne, czyli Koziorożcem, a tym, co nowe, oryginalne i dające wolność, czyli Wodnikiem.

Pikanterii dodaje tu fakt, iż nów w horoskopie wykreślonym na Warszawę będzie miał miejsce w 2 domu horoskopowym, tradycyjnie łączonym z wartościami materialnymi i niematerialnymi.

Zatem możemy się bardzo intensywnie zastanawiać, które z naszych poglądów wymagają weryfikacji, szczególnie jeśli dotyczą one pieniędzy i zarabiania.

Elektroniczny pieniądz

Jeszcze kilka lat temu totalna abstrakcja, a obecnie – za sprawą Urana w Byku – coraz bliższa rzeczywistość. Do Urana i LilithByku dołączył kilka dni temu Mars. Nie ma co ukrywać, że ani wielki rewolucjonista Uran, ani bóg wojny Mars nie czują się dobrze w tym kopytnym znaku zodiaku, którego patronką jest planeta kobiecości Wenus. Zatem rewolucja w postrzeganiu finansów i ogólnie zasobów trwa mimo oporów. Z jednej strony tradycyjni Byk i Koza zakochane w banknotach oraz ciężkiej pracy, a z drugiej strony wywrotowy Wodnik marzący o wolności finansowej. Dla tych, którzy chcieliby, aby było jak dawniej, dobrych wiadomości nie ma.

Ale to już było

Warto wspomnieć, że rok temu w styczniu, dokładnie w punkcie obecnego nowiu, miała miejsce koniunkcja Saturna i Plutona. Zatem jeśli był to dla Ciebie istotny czas, to możliwe, że pewne tematy z przeszłości powrócą.

Kwadratura

To bardzo istotny aspekt tego nowiu. Jest to układ napięciowy i nieharmonijny między planetami. Będzie wzbudzał raczej strach i rozdrażnienie, niż spokój i radość. Dodatkowo kwadratura niesie w sobie dużą domieszkę bliżej nieokreślonej obawy i lęku. Jednak warto te emocje potraktować jako lupę i dostrzec, co nam od dawna nie pasuje i zacząć to aktywnie zmieniać. Gdyż już niebawem pełnia w Lwie, w czasie której szala będzie się przechylać w stronę nowego.

styczeń nów księżyca

Najbliższy Nów Księżyca w znaku Koziorożca przyniesie Ci:

 • Zainteresowanie materią i energią pieniądza
 • Przedsiębiorczość
 • Chęć zerwania ze starymi nawykami i poglądami
 • Potrzebę wolności
 • Nerwowość i drażliwość
 • Styczność z przesadzonymi informacjami.

Jak praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • PLANUJ.
 • Zorganizuj finanse.
 • Zajmij się swoimi długami lub zaległościami.
 • Szukaj nowych źródeł dochodu.
 • Zweryfikuj swoje przekonania na temat pieniędzy.
 • Zainteresuj się nie tylko energią pieniądza, ale również klasycznymi metodami prowadzenia budżetu i inwestowania.

Nów Księżyca w Koziorożcu – jak użyć energii w pracy z ciałem?

 • Zadbaj o swój kręgosłup.
 • Uziemiaj się.
 • Zorientuj się, czym jest i jakie korzyści gwarantuje morsowanie.
 • Rozciągaj się.
 • Wybierz się w góry. Nie tylko narty czy wspinanie, ale nawet krótkie spacery na niewielkie wzgórza są w tym czasie pożądane.

Z okazji nadchodzącego nowiu życzę Ci intratnych interesów, ciekawych pomysłów i odważnych planów.


Obecna sytuacja na niebie przyniesie Ci potrzebę zerwania ze starymi nawykami i poglądami, może warto byłoby wprowadzić zmiany w swoje życie? Dołącz do Internetowego Studio PortalYogi i wprowadź, pozytywne zmiany w swoim życiu!

Bez Daty - Zmien swoje zycie z joga

Bez Daty – Zmien swoje zycie z joga

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, studentka pielęgniarstwa.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii (takich jak „Wenus czyli seks, kasa i przyjemność” czy „Poznaj i zakochaj się w swoim animusie, czyli rozkochaj się w swojej męskiej energii„. Autorka bloga ,,Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu ,,Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinoopornosci, o czym opowiada w facebookowej grupie „Harmonijne hormony„.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.

[blog]
[blog]
[popup]
[popup]
[zmienswojezycie]
[zmienswojezycie]