Karolina Gaworska

Nów w Skorpionie – Widzę ciemność! Ciemność widzę!!!

Już 25.10.2022 roku w znaku mrocznego i tajemniczego Skorpiona spotkają się Słońce i Księżyc. Wówczas będzie miało też miejsce zaćmienie Słońca. W trakcie trwania tego nowiu zabraknie nam przejrzystości, ale nasze odczuwanie i przeczuwanie niesamowicie się wyostrzą.

Nów w Skorpionie 25.10.2022: w tym mrocznym i tajemniczym znaku spotkają się Słońce i Księżyc. Wówczas będzie miało też miejsce zaćmienie Słońca. Zatem próżno liczyć na wyjaśnienie trapiących nas spraw, nie ma się też co spodziewać klarownych i logicznych argumentów.

Jedyne, co pozostaje niezawodne, to czucie, intuicja i instynkt. W trakcie trwania tego nowiu zabraknie nam przejrzystości, ale nasze odczuwanie i przeczuwanie niesamowicie się wyostrzą.

Warto zatem zwrócić swoją uwagę do środka i obserwować, jakie reakcje pojawiają się w naszym wnętrzu.

Ilość Skorpiona w Skorpionie

Choć jedynie 3 elementy horoskopu nadchodzącego nowiu (mianowicie Słońce, Księżyc i Medium Coeli) znajdują się w znaku Skorpiona, to można przypuszczać, że ten archetyp będzie dużo bardziej odczuwalny. Stanie się tak za sprawą Plutona (władcy Skorpiona), który będzie robił sekstyl (harmonijny aspekt) do nowiu. Dodatkowo wszystko się zwiększy za sprawą Jowisza, który swoim ruchem pozornie wstecznym (retrogradacją) wraca do znaku Ryb, a tym samym robi do nowiu aspekt trygonu (również harmonijny aspekt). Ale właściwie czego chce nas nauczyć faza Skorpiona?

Lekcja Skorpiona

Nadeszła jesień. Wiatr chłoszcze nasze twarze lodowatym powiewem, na próżno staramy się rozświetlić coraz odważniej skradający się do naszych domów tajemniczy mrok. Ten stan przyrody definiuje główny cel fazy Skorpiona i esencję tego znaku. W fazie Skorpiona przyjdzie nam się zmierzyć ze śmiercią jako dopełnieniem życia. Nie tylko w sensie dosłownym, ale i przenośnym.

Dyrektor Puckiego Hospicjum, ks. Jan Kaczkowski mawiał:

Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż ci się wydaje.

I warto z okazji fazy Skorpiona i nowiu w tym znaku pochylić się nad tym cytatem. Bo co to właściwie znaczy żyć? Czy pracować, a odpocząć, jak się zarobi XYZ? Możliwe, że nigdy się to nie stanie. To może bawić się do upadłego, jak gdyby jutra miało nie być? A jeśli jutro nadejdzie i to nie samo, a z rachunkiem.

Czym jest dobre życie

Choć na chwilę się zastanów, czym są dla Ciebie harmonia i równowaga w życiu. I czym jest życie?

Jakie elementy składowe ma dobre życie? Czy pozwalasz sobie na nie wszystkie? A jeśli nie, to dlaczego? Brak czasu?

Szczególnie teraz warto patrzeć na wiele rzeczy z perspektywy ostatecznej. Czy rzeczywiście w ostatnich dniach będziesz się martwić, co ludzie powiedzą? Co zechcesz zrobić, gdy dni będą policzone? Czy zdecydujesz się wówczas na scrollowanie smartfona?

Sens egzystencji

Mimo iż sezon Skorpiona jest ponury i ciemny, w przenośni i dosłownie, to jest to idealny czas na zastanowienie się nad sensem egzystencji i nad tym, co czyni Twoje życie dobrym. Mawia się, że śmierci się nie boi ten, kto ma odwagę żyć.

Czy masz odwagę żyć? Zarówno spełniać się, zmieniać swoje życie, jak i publicznie przyznać się do odpoczynku? (Czytaj: Yin joga- praktyka, w której na wszystko jest czas)

Czy masz odwagę otworzyć się na wszystkie aspekty życia?

Nie rozumiem, jak można bać się śmierci. Ze śmiercią każdy z Nas sobie poradzi.
Bójmy się bezsensownego życia. Lat spędzonych w lęku przed zrobieniem czegoś dla siebie. Wiecznego oglądania się na opinię innych ludzi. Trwania w przeszłości. Rozpamiętywania tego, co mogło być. Bójmy się głupoty, zazdrości i braku szacunku. To ta groźniejsza śmierć, bo za życia – autor nieznany

Pozorna śmierć

Cała przyroda obumiera, ale tylko na pozór. Ogromne porcje energii hibernują w bezlistnych kikutach drzew, aby na wiosnę móc wybuchnąć wszystkimi odcieniami zieleni. I jako reprezentant jakości stałej Skorpion uczy nas wytrwałości i skupienia na tym, co dla nas ważne. Biografie znanych Skorpionów mogą być dobrą lekturą na długie jesienne wieczory, szczególnie dla tych z nas, którzy mają problem z motywacją i łatwo się poddają.

Warto zapoznać się z życiorysem ks. Augustyna Kordeckiego (16 XI) broniącego Jasnej Góry czy majora Henryka Sucharskiego (12 XI) prowadzącego obronę Westerplatte, Marii Skłodowskiej-Curie (7XI) i generała Pattona (11 XI).

Chcąc głębiej poznać naturę Skorpionów, warto zapoznać się bliżej z dziełami Skorpionów–pisarzy, Fiodora Dostojewskiego (11 XI) oraz Stefana Żeromskiego (1 XI) – nie tylko ze względu na tematykę, ale i na portrety psychologiczne bohaterów (Raskolnikow, Cezary Baryka).

Mała śmierć

Dowiedzieliśmy się co nieco o fazie Skorpiona w naszym życiu. Jednak nie można pisać o Skorpionach, nie wspominając szerzej o seksie. Gdyż to Skorpiony zostały przez astrologię powiązane z układem rozrodczym (oraz wydalniczym), a przez kulturę z brakiem zahamowań i lubieżnością.

Wbrew pozorom na tym etapie zodiaku nie jest to jedynie fizyczne wyżycie się, ale coś o wiele głębszego. Skorpionowy seks to zatracenie samego siebie w akcie z drugą osobą, stworzenie jednego WSPÓLNEGO ciała. Rozbicie form indywidualnych przy pomocy energii seksualnej, aby zbliżyć się choćby na chwilę do energii kosmicznej i zlać się z nią w jedno.

Orgazm bywa nazywany przez Francuzów la petite mort, czyli mała śmierć. Można przypuszczać, że nazwa ta odnosi się do krótkiej zmiany świadomości. Czas okołonowiowy oraz cała faza Skorpiona jest idealnym momentem, aby się nad tym zastanowić.

Tematy tabu dla Skorpiona nie istnieją, zatem warto z tej okazji przyjrzeć się swoim przekonaniom na temat seksualności.

Najbliższy nów Księżyca w Skorpionie przyniesie Ci:

 • Silne emocje
 • Skrajne postawy
 • Zainteresowanie się TABU
 • Analiza trudnych wydarzeń, ostateczny rozrachunek
 • Wrażliwość
 • Uczuciowość
 • Głębię doznań

Jak praktycznie wykorzystać obecny nów Księżyca w Skorpionie?

 • Pracuj z cieniem i emocjami. (Proponujemy Wyzwanie: Obudź ciało i umysł, w którym znajdziesz sesje TRE, coachingowe, medytacje oraz jogę)
 • Obserwuj swoje emocje oraz czynniki je wywołujące.
 • Nie podejmuj decyzji (jeśli to nie jest konieczne).
 • Nie daj się zwieść!
 • Słuchaj siebie, swoich uczuć i intuicji.
 • Zaufaj sobie!
 • Nie pytaj innych o zdanie i zgodę.
 • Staraj się zrozumieć, dlaczego coś się wydarzyło.
 • Pozwól sobie to odczuć.
 • Otwórz się na doznania zmysłowe.

Jak użyć energii nowiu Księżyca w Skorpionie w pracy z ciałem?

księżyc w nowiu

Archetypowo Skorpion związany jest z układem rozrodczym i wydalniczym, zatem wszystkie ćwiczenia pracujące nad mięśniami tych okolic będą jak najbardziej wskazane. Ćwiczenia mięśni dna miednicy i sesje jogi z elementami TRE znajdziesz w Studio PortalYogi – dołącz, by spróbować swoich sił. Niebawem pojawią się także sesje tantry!

Mój apel: żyj!

I pytaj siebie: Czego pragnę? Czego potrzebuję? Co mogę dla siebie zrobić?

Wybierz życie pełne sensu. Pamiętaj o sobie, swoich potrzebach i rozpieszczaj się. Weź głęboki oddech, zastanów się, kim pragniesz być i stawaj się sobą. Bądź tu i teraz. Bo tylko teraz tworzysz swoje życie. Wybierz najlepiej, jak możesz wybrać, pozwalając na to, by nie zrealizować miliona innych możliwości. Żyj mądrze, pamiętaj o swoich wartościach. Szanuj siebie. Szanuj wszystkich i wszystko, co Cię otacza. Bądź pełen życia!”
– Aleksandra Mroczko

Cudownego nowiu!!!


Pragniesz popracować z mroczną i tajemniczą energią Skorpiona?  Dołącz do wyzwania Obudź ciało i umysł – dzięki sesjom coachingowym, jodze i medytacji Marta Bulik poprowadzi Cię za rękę przez zakamarki Twojej świadomości. Praca z cieniem, z lustrem, TRE dla uwolnienia blokad ciała – to wszystko znajdziesz w tym wyzwaniu!

Dołącz do Studio PortalYogi a oprócz tego wyzwania w Studio znajdziesz 50 innych wyzwań, setki sesji jogi i medytacji oraz pilates.

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.