ONZ Ustanowiło Międzynarodowy Dzień Jogi

Super wiadomość! 21 czerwca został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowym Dniem Jogi.

miedzynarodowy dzien jogi

Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło 21 czerwca Międzynarodowym Dniem Jogi. Inicjatywę w tej sprawie zgłosił premier Indii Narenda Modi. W głosowaniu propozycję poparło 170 krajów członkowskich.

– Od wieków ludzie z różnych środowisk uprawiali jogę, uznając ją za ucieleśnienie jedności między umysłem a ciałem – powiedział portugalski dyplomata Alvaro Mendonca wypowiadający się w imieniu przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego ONZ Sama Kutesy z Ugandy.

W czwartek Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 21 czerwca Międzynarodowym Dniem Jogi, uznając, że uprawianie tej starożytnej dyscypliny może korzystnie wpłynąć na zdrowie ludzi na całym świecie.

Inicjatywę zgłosił premier Indii Narendra Modi, który jest wegetarianinem i sam codziennie uprawia jogę. We wrześniu zwrócił się on do ONZ, by rozważyła ogłoszenie światowego dnia tej dyscypliny.

Według Modiego „joga cieszy się światowym uznaniem tych, którzy chcą żyć bez stresu i decydują się na całościowe podejście do zdrowia”, oraz daje praktykującym ją osobom „poczucie jedności ze sobą, światem i naturą”.

Źródło

Szykujcie się – będzie się działo w czerwcu 😉O autorze

Joanna Grudzińska
Joanna jest związana z Portalem Yogi od 2014 roku. Najpierw był marketing, dopiero później joga. I choć ta miłość jest jeszcze bardzo młoda, to poranki bez Powitania Słońca stały się dla niej niepełne, jakieś dziwnie mniej udane.

Od kilku lat mieszka w Azji - dotychczas korzenie zapuszczała już w Indonezji, Singapurze i Malezji. Kocha podróże, szczególnie te z aparatem w ręce oraz kawę. Jej ulubione ziarna pochodzą z Etiopii i Kenii, choć kraje te nadal pozostają na liście marzeń.

Inne artykuły tego autora