Karolina Gaworska

Pełnia Księżyca w Baranie – obudź w sobie siłę!

Najbliższa pełnia Księżyca w Baranie będzie miała miejsce 20.10.2021 roku. Jej kulminacja nastąpi o godzinie 16:56, ale naturalnie jej oddziaływanie odczujemy na 2 dni przed i 2 dni po.

Najbliższa pełnia Księżyca w Baranie będzie miała miejsce 20.10.2021 roku. Jej kulminacja nastąpi o godzinie 16:56, ale naturalnie jej oddziaływanie odczujemy na 2 dni przed i 2 dni po. Wszystko w zależności od wrażliwości i indywidualnego horoskopu.

Pełnia Księżyca w Baranie – co to oznacza?

Słońce obecnie przebywa w znaku Wagi. I jak wiedzą nawet początkujący adepci astrologii, archetyp Wagi należy wiązać z pięknem, dobrym gustem, dyplomacją i relacjami. Jednak tym razem nie ma co liczyć na migdalenie się przy winku w blasku Księżyca, albowiem to w okolicy Słońca pojawi się Mars, mitologiczny bóg wojny. Porywczy i gwałtowny Mars nie czuje się dobrze w znaku łagodnej i nomen omen wyważonej Wagi. Posługując się nomenklaturą astrologiczną, przebywa on na wygnaniu. Czyli jego energia działa w sposób wypaczony i niepełny. Zatem mamy poturbowanego boga wojny obok Słońca w Wadze, taka kombinacja może rozbudzać megalomanię oraz agresywność. Jednak nie odbierałabym tego w sposób jednoznacznie negatywny, albowiem dla wielu takie ustawienie planet może być zbawienne. Możliwe, że w końcu postanowią zawalczyć o siebie.

Carpe diem! Chwytaj chwilę, bo szybko przemija

Księżyc natomiast, jak to zwykle w wypadku pełni, będzie zajmował opozycyjne do Słońca miejsce na nieboskłonie. Czyli będzie przebywać w znaku bitnego i aktywnego Barana. Nie jest to komfortowa pozycja dla Księżyca, który odpowiada za naszą emocjonalność i prywatność. Jak łatwo się domyślić, takie ustawienie planet w trakcie pełni księżyca, która ze swej natury jest napięciowa, będzie jedynie wzmagać kłótliwość i wybuchową emocjonalność.

Jednak umiejętność gospodarowania złością i agresją to nie jedyne lekcje Barana. Wyłonił się z odmętu Wszechświata jako pierworodny syn zodiaku. Od niego liczymy astrologiczny zwierzyniec, jest bowiem pierwszym znakiem. Skupiony tylko na sobie, egoista. Lecz nie można go za to winić, gdyż jako niemowlę poza sobą niczego nie zna. Poznaje dopiero otaczający go świat. Otoczenie ma NATYCHMIAST reagować na jego głośny płacz lub krzyk, a czasem nawet na niewybredne słownictwo. Gdy taki osobnik pogardza samodoskonaleniem się, w szybkim tempie zostaje rubasznym i hałaśliwym prymitywem zodiaku. Jak każde pacholę jest on dobroduszny i entuzjastyczny, nie brak mu też dziecinnej naiwności. Jagnię zodiaku pełne jest aktywnego optymizmu.

powitanie księżyca

Egoizm jest tym, czego uczy nas Baran. Zadbaj najpierw o siebie, a następnie o innych, bo z pustego i Salomon nie naleje.

Zastanów się, proszę, nad zdaniem: Co, jeśli dbając o siebie, dbam o cały świat. Jeśli masz ochotę, zapisz swoje przemyślenia i to, co przychodzi Ci do głowy. Może argumenty za, a może krzyk z wnętrza, że tak nie wypada! Trzeba zadbać o wszystkich, a później słuchać, jakim to jest się bohaterem. Czy przypadkiem to nie jest przejaw egoizmu? W dodatku takiego, który nic konstruktywnego nie daje? Oczywiście poza kilkoma komplementami. Pełnia księżyca w baranie to najlepszy moment na refleksję.

Zmiana perspektywy

Posłuchaj, jak do siebie mówisz… „Znowu coś Ci spadło, IDIOTKO”, „Ale jestem głupia”, „Dlaczego ja taka jestem?”, „Ale mam dupsko”… Czy odezwałabyś się tak do koleżanki, do kogoś nieznajomego albo do kogoś, kogo kochasz? Jak siebie traktujesz? Czy choć w równym stopniu dbasz o siebie jak o innych?

Weź lusterko i popatrz sobie w oczy. Te oczy patrzą na Ciebie od zawsze i będą patrzeć na zawsze. Postaraj się w nie wpatrywać. Kogo tam widzisz? Kim ten ktoś jest? Kto tam jest tak dokładnie? Dlaczego czasem tak źle tę osobę traktujesz?

Podczas pełni Księżyca w Baranie randka ze sobą i dla siebie będzie genialną decyzją.

Piekielne wzmocnienie

W walce o swoje, a może przede wszystkim o siebie, wesprze nas Pluton (in. Hades). Planeta traum i transformacji będzie tworzyć aspekt nieharmonijnej kwadratury zarówno do Słońca, jak i Księżyca. Zatem jeśli od dłuższego czasu jest nam gdzieś niewygodnie lub baliśmy się odejść czy coś zostawić, to istnieje duża szansa, że w trakcie tej pełni emocje wzbiorą i już nie będzie odwrotu. Możliwe też, że Ci wszyscy, którzy do tej pory ociągali się z podjęciem stanowczych decyzji, w końcu wstaną z kolan i wyjdą z pozycji ofiary.

Bo kiedy jak nie teraz? Należy żyć już teraz, gdyż jest później, niż się wydaje.

Pełnia_ksiezyca

Astropogodynka

Obecnie w retrogradacji przebywa jedynie Uran i Neptun, czyli 2 wolne planety pokoleniowe. Reszta ciał niebieskich porusza się znów ruchem prostym!

Najbliższa pełnia Księżyca w Baranie przyniesie Ci:

 • Silne i trudne emocje.
 • Waleczność i wojowniczość.
 • Odwagę.
 • Frustrację.
 • Potrzebę wykrzyczenia się.
 • Energię i motywację.
 • Żale związane z relacjami.
 • Kłótliwość.
 • Brawurę.
 • Brak pokory.
 • Mściwość i zazdrość.

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię pełni Księżyca w Baranie?

 • Staraj się trzymać nerwy i język na wodzy.
 • Jeśli masz coś do zostawienia, jest to bardzo dobry czas.
 • Jedź ostrożnie.
 • Walcz o swoje i o siebie.
 • Wykorzystaj energię do pracy czy sportu.
 • Wykrzycz się, wypłacz, wyrzuć z siebie cały emocjonalny ciężar (postaraj się jednak o brak ofiar czy świadków).

Jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

 • Ruszaj się! Krótko i szybko!
 • Może masaż głowy, czyli baraniej części ciała?
 • Odradzam prace nad rozciąganiem czy ćwiczenia z obciążeniem, gdyż może najść Cię ochota na przyspieszenie efektów.
 • Dynamiczna joga w tym czasie będzie genialna!

Jeśli czujesz, że może Ci się przydać pomoc w ruszeniu z miejsca, to mogę polecić Ci mój kurs rozwojowy (nie musisz nic wiedzieć o astrologii) o energii Wojownika i Kochanka w kobiecie. Animus.

Cudnej pełni!
Zadbaj o siebie, dla nas wszystkich!

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]