Karolina Gaworska

Pełnia Księżyca w Baranie – męczące uwieranie

Najbliższa pełnia Księżyca w Baranie 01.10.2020 roku o godzinie 23:05.

Ogólny nastrój tej pełni Księżyca w baranie można przyrównać do zrolowanej skarpetki w bucie lub do niewygodnego krzesła. Niby wszystko dobrze, bo inni nawet tego nie mają. Niby wszystko dobrze, na pozór całość wygląda idealnie. Ale Ty, TYLKO Ty, wiesz, że coś tu jest nie tak. Naturalnie, że będziemy odsuwać to uczucie od siebie, tłumaczyć sobie, że jest wszystko ok, praktykować wdzięczność, udawać przed innymi, ale i przed sobą, że wszystko w porządku.

Jednak z każdą chwilą pozornie drobne uwieranie staje się coraz bardziej uciążliwe i bolesne.

Ta pełnia jest właśnie po to, aby przyjrzeć się temu, co Cię boli i uwiera, oraz zacząć to zmieniać.

Nawiązując do wcześniejszej metafory, to ten moment, aby się zatrzymać i poprawić skarpetkę albo przesiąść się na krzesło, które nie powoduje strachu, skrzypi ostrzegawczo przy nawet najmniejszym ruchu.

Oddziel ziarno od plew

To, co stare i powoli już nieprzystające do naszego życia (przekonania, związki, relacje, zasady itp.), od jakiegoś czasu trzeszczy w posadach. Staje się jak waląca się szopka, sama prosząca o wyburzenie. I właśnie nadjeżdża buldożer, w horoskopie tej pełni to rewolucjonista Uran, który ułatwi nam wprowadzenie zmian. Tworzy on bowiem kwinkunks (aspekt 150 stopni) do Słońca, czyli ogólnej energii tej pełni. Niestety nie obejdzie się bez chaosu oraz niespodziewanych opóźnień, bo to również domena Urana. Samo się jednak nic nie zrobi. Nawet najlepsze aspekty nie pomogą, gdy nic nie zdziałasz. Pierwszym nieodzownym krokiem jest świadome i szczere przyznanie przed sobą, że coś jest nie tak i mogłoby być lepiej. Wiesz już, co jest Twoją rysą na szkle?

Czara goryczy

Nadchodząca pełnia będzie miała miejsce na osi WagaBaran (tu przebywa Słońce, ego) (tu znajduje się Księżyc, czyli emocjonalność).

Nawet początkujący astrologowie wiedzą, że nie jest to wygodna pozycja dla Księżyca. W znaku Barana bowiem nie może on realizować swoich przymiotów w pełni. Będzie to powodować u wielu osób podenerwowanie, kłótliwość, a nawet działania w afekcie. Afektem jest połączenie ognia (działanie, akcja – Baran) i wody (emocje, uczucia – Księżyc). I choć możesz tego nie odczuwać osobiście, gdyż to w dużej mierze zależy od Twojego horoskopu urodzeniowego, to wiedz, że inni mogą odbierać energię tej pełni księżyca w baranie bardzo silnie. Zatem uprasza się o wyrozumiałość i gotowość do zmian. Czara goryczy zaczyna się bowiem przelewać.

Rozdygotane, ale waleczne baranie serce

Nie jest to pełnia pewności. Nie będziesz od razu czuć, że postępujesz słusznie. To nie jest też idealny czas, aby pakować się od razu w coś nowego. Najpierw należy zidentyfikować problem, rozwalić struktury utrzymujące trudność (Saturn w retro bardzo pomaga), następnie posprzątać. A dopiero, gdy wszystkie etapy miały szansę zaistnieć, możemy przystąpić do rozglądania się za nowym. Księżyc w Baranie, Uran w aspektach ze Słońcem i Merkurym będą wprowadzać nerwowość i roztrzęsienie.

Dostarczy nam to energii do zmian, jednak energia destrukcji nie jest najlepsza na nowe początki. Daj sobie więc czas zawieszenia. Choćby do nowiu. Dzięki chwili, w której zaakceptujesz moment bezruchu, pozwolisz sobie nie wiedzieć, co dalej, dasz sobie szansę na poznanie siebie oraz swoich potrzeb, na odrobinę samotności. Taki czas jest ważny, aby Twoje serce się uspokoiło i poprowadziło Cię ku temu, czego naprawdę pragniesz. Nie na przekór temu, co było, ani też do byle czego, aby nowego, tylko do tego, czego z głębi swojej duszy pożądasz. Ale głos serca/duszy można usłyszeć jedynie w ciszy i spokoju…

pełnia księżyca w baranie

Najbliższa pełnia Księżyca w baranie przyniesie Ci:

 • Silne i trudne emocje
 • Chęć destrukcji
 • Bunt!
 • Frustrację
 • Potrzebę wykrzyczenia się
 • Energię i motywację
 • Ból zaprzepaszczonych szans
 • Niezadowolenie
 • Kłótliwość
 • Brawurę
 • Brak pokory
 • Mściwość i zazdrość

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię pełni Księżyca w Baranie?

 • Staraj się trzymać nerwy i język na wodzy
 • Kieruj energię na działanie (to NIE synonim rękoczynów) i zmianę błędnych przekonań, a NIE na innych ludzi
 • ZMIENIAJ!
 • Zrób porządek tam, gdzie chcesz zaprosić nowe
 • Działaj, póki planety wzmacniają Twoją odwagę
 • Jeźdź ostrożnie
 • Wykorzystaj energię do pracy czy sportu
 • Wykrzycz się, wypłacz, wyrzuć z siebie cały emocjonalny ciężar (postaraj się jednak o brak ofiar czy świadków).

Jak użyć energii pełni Księżyca w baranie, do pracy z ciałem?

 • Ruszaj się! Krótko i szybko!
 • Odradzam pracę nad rozciąganiem czy ćwiczenia z obciążeniem, gdyż może najść Cię ochota na przyspieszenie efektów
 • Dynamiczna joga w tym czasie będzie genialna! 15 min Vinyasa z Ullą będzie idealne! 

Jeśli ciekawi Cię astrologia i chcesz nauczyć się interpretacji horoskopów urodzeniowych, to serdecznie zapraszam Cię na mój kurs Astrosamouczka. Jest on przeznaczony dla osób zaczynających od  zera, jak i tych z wiedzą podstawową. Kurs pozwala nie tylko na zrozumienie zasad astrologii, przyswojenie wiedzy (od symboli przez znaczenie planet, domów, osi po czytanie aspektów z koła i interpretację horoskopu urodzeniowego) oraz uporządkowanie dotychczas zebranych informacji. Wszystkie szczegóły tu:

Udanej pełni!


Internetowe Studio PortalYogi to studio jogi najbliżej Twojego domu Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz – w stylu, na który akurat masz ochotę. Ciesz się 24-godzinnym dostępem do ponad 180 sesji i wyzwań z najlepszymi polskimi nauczycielami.

Internetowe Studio PortalYogi

 

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]