Karolina Gaworska

Pełnia księżyca w byku – róg obfitości

Najbliższa pełnia księżyca będzie miała miejsce 19.11.2021 roku o godzinie 9:57. Słońce przebywać będzie w znaku Skorpiona, a Księżyc w znaku Byka. Co to dla nas oznacza?

Najbliższa pełnia księżyca będzie miała miejsce 19.11.2021 roku o godzinie 9:57. Słońce przebywać będzie w znaku wytrzymałego Skorpiona, a Księżyc w znaku stabilnego Byka. Oba te znaki na kole horoskopowym łączy jakość stała, a zatem: powoli i do celu. Może wolno się rozkręcają, ale jak już zaczną… Nie sposób ich zatrzymać czy zwieść z obranej drogi!

Pełnia księżyca w byku – co przyniesie?

I w takich nastrojach odbędzie się pełnia. Albowiem w stałym znaku Skorpiona są jeszcze Merkury i Mars, a w stałym Byku Uran. Ponadto w również stałym Wodniku znajdują się Jowisz i Saturn.

Zatem nadchodząca pełnia, choć będzie obfitować w refleksje, przemyślenia i olśnienia, to raczej będą one miały charakter trzęsienia ziemi niż morskiej bryzy czy impulsywnych zrywów.

Przygotuj się na zmianę fundamentów.

Trójkąty

Aspekt trygonu 2 planet pokoleniowych do świateł pełni nada jej niezwykłą głębię.

Słońce będzie wówczas w trygonie do patrona marzeń Neptuna. Warto się wówczas zapytać siebie, czy masz odwagę marzyć? Każdy z nas pewnie słyszał o american dream. Młoda dziewczyna ze wsi przyjeżdża do wielkiego miasta, np. Nowego Jorku. Zaczyna od pracy kelnerki, aby po kilkunastu latach stać się gwiazdą Hollywood i opowiadać o swojej drodze u Oprah. A jak wygląda Twój polish dream? Mieć dobre oceny, dzienne studia, pracę i wczasy 2 razy do roku?

Czy coś w tym złego? Nie. Ale widzisz różnicę w rozmachu?
Naturalnie nie każda kelnerka czy sprzątaczka z wielkimi marzeniami została gwiazdą ekranów. Jednak jeśli marzysz o wielkim domu nad oceanem, ale w trakcie swojej drogi dojdziesz „jedynie” do apartamentu z basenem, to chyba też nie będzie źle. Jakie marzenia porzuciłaś na drodze do bycia „dorosłym i poważnym człowiekiem”? Zachęcam do zapoznania się z biografiami osób, które odniosły sukces w jakieś dziedzinie, np. wcześniej wspomnianej Oprah czy J.K. Rowling.

sztuka odpuszczania

Planeta transformacji, z greckiego zwana bogaczem, czyli Pluton, będzie tworzyła trygon do Księżyca. A zatem Twoje przekonania i emocje mogą zacząć trząść się w posadach. Ale to trygon, zatem spodziewałabym się niezwykle ciekawych odkryć podczas tej pełni księżyca w byku.

Oglądając świat przez szare okulary, czyli czas zaćmienia

W starożytności zaćmienia owiane były złą sławą i kojarzone z niebezpieczeństwem. Trudno sobie wyobrazić lęk, jaki ogarniał żyjących wtedy, niewyedukowanych ludzi, gdy jedno z najważniejszych świateł w kosmosie (Słońce lub Księżyc) nagle zostało zasłonięte lub całkowicie znikało. Co więcej, nie wiadomo było, czy jeszcze kiedykolwiek wróci do swojej poprzedniej formy.

Gdy góruje nad nami zaćmienie, zwykle odczuwa się atmosferę przejęcia i ogólnej nerwowości. Wówczas nie mamy pełnego dostępu do energii danego światła horoskopowego (tak nazywa się w astrologii Słońce i Księżyc). Jednak zamiast się tego obawiać, warto skierować uwagę do swojego wnętrza. Zacznij stosować rady polskiego wieszcza Adama Mickiewicza, mianowicie: „Miej serce i patrzaj w serce”.

joga oddech

Albowiem to własne wnętrze powinno być naszym azymutem. Pełnia ze swojej opozycyjnej (Słońce stoi naprzeciw Księżyca) natury jest zwykle niespokojna, a ludzie nas otaczający – nerwowi. A jeszcze w tym wypadku mamy do czynienia z zaćmieniem Księżyca, które tylko będzie potęgowało chaos informacyjny i emocjonalny. Aby odnaleźć się w tym gąszczu sprzecznych komunikatów, warto nawigować się właśnie sercem. Najbliższa pełnia księżyca w byku to najlepszy moment! Wiadomo przecież, że wszystkich naokoło nie uszczęśliwisz, zatem spróbuj choć siebie.

„Statek nie tonie od wody, która go otacza, ale od tej, która dostaje się do środka. Nie pozwól, by to, co się dzieje wokół Ciebie, dostawało się do twojego wnętrza i ciągnęło Cię w dół” (Autor nieznany)

Pełnia Księżyca w Byku – czas przemyśleń na temat przekonań

Serdecznie polecam Ci z okazji nadchodzącej pełni przypomnienie sobie szkolnej lektury: „Faraona” Bolesława Prusa. Można też obejrzeć film. Nawet jeśli nigdy nie sympatyzowałaś z systemem edukacji, a pytanie „Co autor miał na myśli?” po dziś dzień przyprawia Cię o mdłości, to i tak serdecznie zachęcam. Albowiem czytając tę książkę z Twoją obecną życiową wiedzą oraz bez nakazu tego, co masz myśleć i rozumieć, podejrzewam, że wyciągniesz z tej pozycji wiele refleksji.

UWAGA – spoiler (choć teoretycznie powinniśmy wszyscy wiedzieć, o co chodzi).

Twojej uwadze pragnę polecić szczególnie II tom, w którym to Herhor, arcykapłan i minister wojny, wykorzystuje zaćmienie Słońca, aby przerazić nieświadomy cykli planetarnych lud i zdobyć władzę oraz pieniądze. Można to podsumować znaną łacińską maksymą: scientia potentia est, czyli wiedza daje potęgę. Choć w tym wypadku sytuacja moralnie pozostawia wiele do życzenia.

Jednak rządnych finansów kapłanów, którzy wykorzystują swoją wiedzę o świecie do manipulacji nieświadomym społeczeństwem, można potraktować jako metaforę wielu spraw w dzisiejszym świecie. Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym znajduję więcej przykładów. Ciebie również zapraszam do refleksji podczas najbliższej pełni Księżyca w Byku.

I choć dzieło to zostało ukończone w maju 1895 roku, niesie ze sobą ponadczasową prawdę. Co w Twoim życiu jest zaćmieniem? W co wierzysz, nie zadając pytań, bo ktoś tak powiedział? Mogą to też być przekonania: „nie można mieć wszystkiego”, „po czymś dobrym zawsze coś złego”. A co, jeśli nie? Jak zmieni się świat, jeśli takie przekonanie odrzucisz? Ciekawe, co zostanie uznane przez potomnych za nasze zaćmienie?

Rogi obfitości pełni Księżyca w Byku

Żywiołem Byka jest ziemia, wiąże go ona nierozerwalnie ze sprawami materialnymi zwanymi, nomen omen, ziemskimi. Byk jest uosobieniem Matki Ziemi, ciepłej, przyjaznej, karmiącej i dającej poczucie stabilności. Archetyp ten w astrologii wiązany jest z wartościami, zarówno materialnymi, jak i niematerialnymi. Patronuje mu planeta seksu i biznesu, czyli Wenus. Mówiąca w horoskopie między innymi o tym, jak podchodzimy do finansów.

W horoskopie nadchodzącej pełni wyżej wspomniana bogini miłości znajduje się w znaku również ziemskiego i rogatego Koziorożca. Zatem będzie to idealna okazja do przyjrzenia się swoim finansom. Mitologiczna istota reprezentująca ten znak w zodiakalnym zwierzyńcu to Amaltea – koza, która własnym mlekiem wykarmiła najważniejszego boga na Olimpie. Jej róg stał się później rogiem obfitości. Dlatego jest świetną metaforą dla łatwości, z jaką Koziorożce, przedstawiciele najbardziej zaawansowanej fazy ziemskiej, zdobywają dobra materialne. Równie trafną przenośnią usposobienia tego znaku jest kozica górska, która w pełnej koncentracji, ostrożnie, lecz konsekwentnie realizuje wytyczony cel. Niezależnie od terenu, na którym się znajduje.

Obserwacja swojej sytuacji finansowej może być genialnym, bo bardzo mierzalnym, narzędziem do obserwowania swoich przekonań. I to nie tylko na temat pieniędzy, ale i świata, ludzi oraz nas samych.

Pieniądze są dla wielu tematem drażliwym i kontrowersyjnym, który społeczeństwie obrósł wieloma mitami. A przecież pieniądz to nic innego, jak substytut wymiany. Kiedyś za 1 krowę ktoś dawał 4 świnie. Nie jest to najbardziej praktyczny sposób dokonywania transakcji. Trudno bowiem płacić w kawiarni prosiętami czy kilogramami owsa. Aby się napić po pracy latte, trzeba byłoby trzymać prosiaczka czy wór zboża przy sobie cały dzień. Gdy owa trudność logistyczna została spostrzeżona, wówczas to jako ludzkość ustaliliśmy, że złota moneta to ekwiwalent o danej wartości. Nic złowrogiego się tu nie pojawia.

Jednak w trakcie rozwoju cywilizacji pieniądze były używane do dobrych i niecnych celów, dokładnie tak samo jak każde narzędzie. Nie znam nikogo, kto przeszedłby na dietę bezglutenową z pobudek moralnych, ponieważ nie przekroi bułki ostrzem, które może zabić.

Idąc tym tropem, pragnę Cię zachęcić do popatrzenia na pieniądz, jak na energię wymiany. Ani dobrą, ani złą. Neutralną. Zatem polecam odrzucić myślenie o pieniądzu jako tym złym, szatańskim, brudnym albo najważniejszym w życiu i wspaniałym.

sztuka odpuszczania

Co więcej, ta energia ciągle cyrkuluje. Jak wdech i wydech. Dawanie i branie. I nie inaczej jest z pieniądzem. Znasz zapewne wielu skąpych ludzi, którzy ciułają grosiki i czasem, mimo wielkiej fortuny, nigdy nie nacieszyli się swoim zarobkiem. Odbierają sobie radość i doświadczenia na rzecz sumy na koncie, która w kontekście poświęcenia, jakie wkładają w odkładanie, jest zupełnie nieproporcjonalna. Pieniądz lubi ruch. Wdech i wydech. Gdy się tylko wdycha, można się hiperwentylować. A wydychając jedynie, pozbawiamy się tlenu, co bardzo szybko będzie mieć swoje konsekwencje. Nierzadko też bywa, że gdy ktoś uskłada stosik w banku, nagle w jego życiu wydarza się coś, co inkasuje całe odłożone finanse. I zabawa zaczyna się od nowa. I tu jednym z powodów mogą być przekonania na temat pieniędzy i ludzi je posiadających. A gdyby tak nie zbierać na czarną godzinę, lecz na różową lub złotą?

Najbliższa pełnia przyniesie Ci:

 • Chaos informacyjny i emocjonalny,
 • Ochotę na rozpieszczanie się, najlepiej w domu,
 • Inspiracje i olśnienia dotyczące finansów,
 • Nostalgię,
 • Dysonans pomiędzy tym, co w Twoim wnętrzu, i tym, co Cię otacza.

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię pełni Księżyca w Byku?

 • Zastanów się, jaki dar masz do zaoferowania światu,
 • Zrób bilans finansowy (na co tak naprawdę wydajesz pieniądze – polecam zrobić rozeznanie w temacie),
 • Zjedz coś dobrego,
 • Rozpieść się.

Jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

 • Zadbaj o barki i plecy.
 • Rozciągaj się.
 • Rób to, co sprawia Ci najwięcej przyjemności.
 • Daj sobie więcej powolności i przyjemności.

Życzę Ci udanej pełni!

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.