Karolina Gaworska

Pełnia w Raku – mokro i głęboko

Najbliższa pełnia księżyca w Raku będzie miała miejsce 18.01.2022 roku o godzinie 0:47. Sprawdź, co Ci przyniesie!

Każda pełnia ze swojej natury wprowadza mniej lub więcej nerwowości i niepokoju w nasze życie. Jest to spowodowane tym, iż pełnia to aspekt napięciowy i nieharmonijny (opozycja) pomiędzy Słońcem i Księżycem. Jednak nadchodząca pełnia będzie dla wielu dużo intensywniejsza i budząca znacznie więcej emocji niż zazwyczaj.

Trzeci do pary

Patrząc na horoskop nadchodzącej pełni, nie można nie zauważyć Plutona, który to w dniu pełni spotyka się ze Słońcem. A co za tym idzie, aspektuje on nie tylko Słońce, ale i opozycyjnie Księżyc. Pluton (w Rzymie, a w Grecji Hades) był bogiem podziemi i świata zmarłych. W astrologii znany jest ze swojego transformującego działania, które skłania nas do zaglądania w najciemniejsze zakątki naszej psychiki.

Pluton w zależności od działania, jakie wywiera na nasz horoskop, może wzmacniać odwagę, regenerację, upór i nadludzką wytrwałość. Jednak w aspektach niekorzystnych będzie on powodował izolację, niszczenie, autodestrukcję, podejrzliwość, okrucieństwo czy bezwzględność.

Pluton dotyka niezwykle przerażających poziomów w człowieku i zwykle wiąże się z daleko idącymi procesami zmian. Nie warto jednak skupiać się tylko na jego groźnej stronie, bo nie tylko niesie on kryzys, ale wyciąga na światło dzienne wszystko, co zostało stłumione i zakazane, a ostatecznie także przezwyciężenie tego.

joga spiritual

Jest symbolem przemiany w sensie kompleksowego oczyszczenia, które może uwolnić energię o wielkiej intensywności i mocy żywiołów. Inną kwestią jest to, czy te uprawnienia są wykorzystywane do służenia społeczności, czy do rozwijania egoistycznych interesów.

Tematy Plutona to: władza i bezsilność, utrwalone modele, projekcje, absolutne pewniki, uzależnienie aż do uwikłań umysłowych, seksualność, wszelkiego rodzaju tabu.

To, co o Plutonie z pewnością można powiedzieć, to to, że po jego przejściu już nic nie jest takie samo.

Zarówno Pluton, jak i nadchodząca pełnia będą szczególnie istotne i odczuwalne dla osób posiadających planety lub światła w ostatnich stopniach znaków ziemskich.

Skąd pochodzę i dokąd zmierzam?

Opisując cokolwiek mającego coś wspólnego z archetypem Raka, nie można pominąć kwestii rodziny. Jednak zwykle chodzi nie o nasze samodzielnie utworzone stado, lecz o ród, z którego się wywodzimy.

Rak w astrologii patronuje punktowi IC (Imum Coeli). Jako najniższy punkt w horoskopie Imum Coeli symbolizuje obszar, w którym dana osoba jest całkowicie ze sobą. To miejsce największej intymności, ale i największej wrażliwości. Oto korzenie osobowości w sensie dosłownym (rodzina) i przenośnym (dusza), a także archetypowe wzorce emocjonalne.

Człowiek często nie zdaje sobie sprawy z tego, co symbolizuje jego Imum Coeli, właśnie dlatego, że zna je od najmłodszych lat. Oznacza przeszłość, w przeciwieństwie do Medium Coeli, które raczej symbolizuje przyszłość czy samorealizację.

nijamy

Znak zodiaku na Imum Coeli dostarcza informacji o tym, jaka naprawdę jest dana osoba w głębi duszy, jaki charakter mają jego najskrytsze uczucia i potrzeby.

W większości systemów domów Imum Coeli zaczyna się od czwartego domu, który jest przypisany do znaku Raka i jego władcy, Księżyca, i symbolizuje rodzinę, z której pochodzimy oraz nasz dom jako przestrzeń.

W horoskopie nadchodzącej pełni na IC zasiadł Saturn, zatem praca nad tematem pochodzenia może nie być łatwa i prawdopodobnie będzie wymagać od nas wysiłku, jednak warto pamiętać, że po drugie stronie IC jest MC, czyli punkt kariery i samorealizacji. Innymi słowy: bez korzeni nie będziemy rosnąć w górę.

Warto również zaznaczyć, że może to dotyczyć rodu w szerszym kontekście np. całej Polski lub ogólnie nawet Słowian.

Tradycja

Pełnia ma miejsce na osi Rak–Koziorożec. Tym, co łączy rodzinnego i opiekuńczego Raka z pracowitym i wytrwałym Koziorożcem, jest tradycja. Archetypowo Księżyc symbolizuje matkę, a w horoskopach mężczyzn również ideał żony (a ideał kochanki Wenus). Trzeba również dodać, że w tym znaku Księżyc jest w swoim władaniu, a co za tym idzie, może realizować swoją naturę bez najmniejszych przeszkód. Warto się zatem zanurzyć w okolicach swojej pełni w gąszcz emocji związany z domem rodzinnym, szczególnie matką.

rodzaje jogi joga dla seniora

Kolejnymi niezwykle istotnymi w czasie tej pełni elementami rodzinnej układanki jest rodzeństwo. Jeśli czujesz, że temat rodzeństwa może być w Twoim wypadku istotny, to warto mu się teraz przyjrzeć.

Połączenie zostało przerwane lub abonent nieosiągalny

Merkury wszedł w retrogradację. Jego wędrówka na wstecznym rozpoczęła się 14.01.2022 roku i będzie trwać do 4.02.2022 r. Zaczęła się w Wodniku, ale w trakcie Merkury wróci na chwilkę do Koziorożca. Naturalnie nie ma się czego obawiać, takich retrogradacji przeżyłaś już wiele. Jednak chciałabym Cię zachęcić w tym czasie do pracy nad komunikacją, może komunikacja bez przemocy, 5 aksjomatów Paula Watzlawicka czy 4 uszy von Thuna mogą się w czasie Merkurego w retro okazać bardzo przydatne.

Najbliższa pełnia Księżyca w Raku przyniesie Ci:

● Nerwowość

● Płaczliwość

● Potrzebę całkowitej przemiany

● Silne emocje

● Wspomnienia z dzieciństwa

● Dramatyczne uczucia i emocje.

Jak w sposób pożyteczny wykorzystać energię tej pełni Księżyca?

● Dbaj o poczucie bezpieczeństwa i o swoje emocje, jednak zachowaj je dla siebie. Bo emocje nie mogą być argumentem czy usprawiedliwianiem dla krzywdzenia innych.

● Bądź dla siebie dobrym rodzicem, takim, jakiego zawsze chciałaś mieć.

● Komunikuj się niewerbalnie np. pisz.

● Wyrzuć te wszystkie emocje z siebie. Pisz, krzycz, tup.

● Jak chcesz się CZUĆ w nowym roku?

Jak użyć energii pełni Księżyca do pracy z ciałem?

● Uziemiaj się.

● Zadbaj o kręgosłup, szczególnie w odcinku piersiowym.

● Otwórz klatkę piersiową.

● Może masaż piersi?

● TRE wybitnie wskazane.


Pełnia Księżyca to dobry moment, na to, aby wprowadzić zmiany w swoje życie. Co daje joga? Przeczytaj artykuł, lub przekonaj się sam! Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz – w stylu, na który akurat masz ochotę. Ciesz się 24-godzinnym dostępem do ponad 250 sesji i wyzwań z najlepszymi polskimi nauczycielami. Dołącz do Internetowego Studio PortalYogi, już dzisiaj!

dołącz do Studio

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]