Karolina Gaworska

Pełnia Księżyca w Wodniku – czas nowych autorytetów

Najbliższa pełnia będzie miała miejsce 22.08.2021 roku o godzinie 14.02.

To już druga pełnia Księżyca w Wodniku w tym roku, pierwsza miała bowiem miejsce 24.07.2021 roku (przeczytasz o niej tutaj), na początku znaku Wodnika. Natomiast obecna odbędzie się na końcu tego znaku.

Trójkąty i kwadraty

Ascendent horoskopu pełni, wykreślonego na Warszawę, będzie się znajdował w znaku Skorpiona. Co oznacza, że w horoskopie pełni wytworzy się wielki kwadrat znaków stałych. Do znaków stałych należą Byk, Lew, Skorpion, Wodnik. Znaki te połączone są ze sobą opozycjami i kwadraturami. Cechą rozpoznawalną dominanty tych znaków w horoskopie jest upór oraz konsekwencja. W wypadku Byka i Skorpiona konserwatywna, natomiast u Lwa i Wodnika przejawia się jako parcie ku nowoczesności.

powitanie księżyca

Zatem możemy się spodziewać konfliktów związanych z autorytetami oraz konfliktów między autorytetami. Wiele osób lub idei, które dotychczas były dla nas wzorem, może przestać nas zachwycać. Będziemy bowiem intensywniej niż dotychczas przypatrywać się ogólnie przyjętym prawdom i ich reprezentantom. Czy to dobry czas na negocjacje z szefem o więcej pieniędzy? Nie. Pełnia z natury jest napięciowa, ponieważ to opozycja świateł (Słońce i Księżyc są ustawione naprzeciw siebie).

Konflikty na horyzoncie

Ponadto najbliższa pełnia w księżyca w Wodniku będzie bardzo konfliktogenna, zatem możemy więcej stracić niż zyskać. Najlepiej przeznaczyć energię na rozprawienie się z wewnętrznymi autorytetami i dekalogami. To najlepszy moment, aby zobaczyć świat taki, jaki jest, a nie taki, jak nam przedstawiono i kazano przyjąć za jedynie słuszną wizję. Bo czy naprawdę osoby ciężko pracujące zarabiają najwięcej? Nie, zatem do bogactwa prowadzi nie tylko ciężka praca. Czy osoby po studiach mają wybitny start w dorosłość? Nie, ponieważ ważne są inne czynniki. Czy religia, której drogą podążam, daje mi wszystkie odpowiedzi? I tak dalej. Warto poddać pod wątpienie wszystko to, co do tej pory wydawało nam się prawdą objawioną.

Brodząc w mule emocji

Jako że Skorpion jest znakiem wschodzącym w horoskopie tej pełni, to Pluton (in. Hades) jest jej władcą, ponieważ włada on znakiem Skorpiona. Oznacza to, że nic w trakcie weekendu nie będzie do końca przejrzyste ani klarowne. Nasza percepcja może zostać odurzona emocjami lub pragnieniami. Co zaburzy nasz odbiór i osąd. I choć Mars w koniunkcji z Merkurym w drobiazgowej, ziemskiej Pannie może wskazywać na coś innego, to tworzy on opozycję do marzycielskiego i zwodniczego Neptuna. Aspekt ten głęboko uwrażliwia i zachęca do kierowania uwagi do wewnątrz.

Mam tyle, ile potrzebuje

Księżyc, czyli jeden z głównych aktorów pełni, znajduje się w koniunkcji z Jowiszem, planetą powiększenia w astrologii zwaną wielkim benefikiem. Warto również zauważyć, że zarówno Słońce, jak i koniunkcja Marsa z Merkurym znajdują się w IX domu horoskopu pełni. A tym domem studiów oraz zagranicy tradycyjnie również włada Jowisz, zatem warto wykorzystać jego energię nadmiaru i przesady.

Praca z energią pełni w Wodniku

Odpowiedz sobie pisemnie. Nie zastanawiaj się nad odpowiedziami, po prostu pisz.

 1. Czym jest nadmiar? Z czym Ci się kojarzy to słowo?
 2. Co jest złego w nadmiarze?
 3. Jak byś się czuła, żyjąc w nadmiarze pieniędzy (mając odłożone 300 milionów dolarów i stałe wpływy na konto; legalne, opodatkowane, moralnie również w porządku)?
 4. Jak by wyglądało Twoje życie, gdybyś miała nadmiar wolnego czasu?
 5. Jakie to uczucie, zanurzać się w energii bogactwa i nadmiaru wolnego czasu?
 6. Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś była zanurzona w energii bogactwa i nadmiaru wolnego czasu?
 7. A co, jeśli stan bogactwa i nadmiaru jest Twoim naturalnym stanem?
 8. Co, jeśli bogactwo jest nieskończone?

Gdy żyjemy w mentalności braku, pałamy niechęcią do tych, którzy coś mają, np. pieniądze, zdrowie, miłość. Jednak to, że ktoś jest zdrowy, nie znaczy, że zabrał Ci zdrowie. To, że ktoś inny jest bogaty, nie znaczy, że Ty przez to masz mniej. Warto poczytać o tym, ile jest pieniędzy na świecie w stosunku do ludzi na niej mieszkających.

Żyjąc w poczuciu bogactwa i w przekonaniu, że to nasz naturalny stan, będziemy aktywnie dążyć do poprawy naszej sytuacji. Można to porównać do oddychania. Powietrze nas otacza i jest go pod dostatkiem, jednak gdy zaczyna się robić duszno, otwieramy okna i wpuszczamy świeży powiew do pomieszczenia. Gdy ktoś nam chce odebrać tlen, walczymy z napastnikiem.

Osoba w poczuciu braku, w dusznym pomieszczeniu, dostosuje się do warunków w nim panujących i będzie powtarzać, że ma wystarczająco. Przecież mogę przeżyć, po co wydziwiać?

Ale czy w naszej egzystencji chodzi o życie czy przeżycie? Doświadczanie czy szybki bieg do mety?

Jowialny jak Jowisz

Wiele związków frazeologicznych w języku polskim niesie ze sobą astrologiczną prawdę. Na przykład marsowa mina – Mars, bóg wojny, agresji i przemocy. Pozwala nam to domniemywać, że chodzi o przyjemny grymas. Tak samo wygląda to w wypadku rzeczownika jowialny, który wywodzi się od planety Jowisz, a oznacza «mający pogodne usposobienie i nieco rubaszne poczucie humoru; też: świadczący o takim usposobieniu»*, czyli dokładnie to, co symbolizuje Jowisz w astrologii.

Zatem w związku z tym, że Jowisz w trakcie tej pełni zajmuje niebagatelną pozycję oraz występuje mocne obstawienie domów III i IX, warto choć na moment oddać się zabawie lub się gdzieś wybrać. Można też poszukać w internecie grup lub forów z osobami podobnymi do nas. Po dobre astrologiczne memy zapraszam na mój 2 profil na IG – jako w memie.

Najbliższa pełnia Księżyca w Wodniku przyniesie Ci:

 • Rozdrażnienie
 • Powątpiewanie w autorytety
 • Potrzebę wyrwania się z domu
 • Chęć kontaktu z innymi ludźmi, myślącymi podobnie do nas
 • Kłótnie, głównie z osobami starszymi i autorytetami.

Jak praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Nie prowokuj kłótni.
 • Zastanów się, jakie miejsce ma w Twoim życiu zabawa i rozrywka.
 • Przeanalizuj swoje wartości i poglądy.
 • Jeśli lubisz skuteczne, ale agresywne sposoby, posłuchaj kogoś, kto ma zupełnie inne poglądy i spróbuj wynieść coś dla siebie (weganie – karniworowców, monogamiści – poligamistów etc.). I jeśli budzi to w Tobie jakieś emocje, warto się temu przyjrzeć. Nie zakładaj z góry, że ktoś jest mało bystry. Postaraj się zobaczyć jego motywy. Nie zacietrzewiaj się.

Pełnia Księżyca w Wodniku. Jak użyć energii w pracy z ciałem?

 • Warto poświęcić uwagę zwodniczym częściom ciała, czyli łydkom, goleniom i kostkom.
 • Polecam wszystkie rodzaje ruchu, które można wykonywać w większej grupie.
 • Oraz te, które sprawiają nam po prostu radość, niekoniecznie mają służyć pokonywaniu siebie czy zdobywaniu kolejnych poziomów.
 • Tak, seks też może być :). Jest ruch, jest wesoło, może być więcej ludzi. Spokojnie, zwykły mecz czy wspólny taniec sprawdzą się równie dobrze.

Jeśli chcesz zrozumieć dokładnie, czym są koniunkcje, sekstyle, trygony, kwadratury i opozycje, to polecam webinar o aspektach.

Cudownej pełni!


Może nów w Pannie otworzy Cię na coś nowego? Spróbuj jogi w Internetowym Studio PortalYogi, by doskonalić się w sztuce jogi. W Studio znajdziesz mnóstwo sesji oraz wyzwania, które sprawią, że nauka i praktyka jogi stanie się dla Ciebie radosna i przynoszącą spełnienie. Wskakuj z nami na matę!

dołącz do Studio

 

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]