Karolina Gaworska

Pełnia Księżyca w Wodniku - z chaosu wyłania się nowy świat

Pełnia Księżyca w Wodniku będzie miała miejsce 24.07. 2021, jej kulminacja przypadać będzie o godz. 4:37. 

W trakcie tej pełni Księżyca, słońce znajdować się będzie na samym początku znaku Lwa (1,26 stopnia), a Księżyc w znaku Wodnika  (również 1,26 stopnia).

Zatem akcja pełni rozgrywa się na osi ja, i moje ego (Lew) oraz równość i moje idee (Wodnik). A gdy popatrzmy na domy to Słońce znajduje się w 1 domu i to jak wspomniałam w Lwie, zatem, nie da się nic ukryć, co więcej nawet nie będzie miało się ochoty na chowanie.

Tym razem, zamiast zignorować wredną uwagę ciotki, z większym prawdopodobieństwem wytrzeszczysz jej w twarz, że lepiej niech pilnuje swoich niezaradnych dzieci, że nic w życiu nie osiągnęła, nikt jej tu nie lubi, a tam → są drzwi. Zwłaszcza, gdy pełnia aspektuje coś istotnego w Twoim horoskopie, a to możesz sprawdzić tu   i  tu  (najprostsza wersja, bo nie trzeba czytać z horoskopu) i jeszcze tu.

Skoro słońce jest w domu 1 to oczywiste jest, że Księżyc będzie w sektorze 7, czyli dotykać będzie nasze relacje, nie tylko te romantyczne, ale wszystkie od rodziny zaczynając, na pracy kończąc. Zapowiada się ciekawie.

powitanie księżyca

Na piechotę

Większość planet w trakcie tej pełni będzie na granicy znaków. Mianowicie Jowisz powoli wraca do Wodnika, Wenus właśnie weszła w znak Panny, pełnia jest na w pierwszych stopniach Lwa i Wodnika, Lilith weszła w Bliźnięta, a Pluton zmierza, ku końcowi Koziorożca. Zatem na piechotę najłatwiej sprawdzić, po wykreśleniu swojego horoskopu czy masz jakieś planety na granicy znaków i sprawdzić, czy są one aspektowane. Warto też znać znaczenie planety aspektowanej i aspektującej. Ale tu zarówno w internecie, jak i książkach astrologicznych jest wiele informacji.

Bardzo głęboko

Najważniejszym aspektem nadchodzącej pełni będzie koniunkcja Księżyca z Plutonem. Zatem dodaj do listy zakupów chusteczki i możesz czytać dalej. Pluton (in. Hades) bóg podziemi, świata zmarłych, tego co jest i tętni życiem, ba nawet bucha ogniem, ale tego nie widać.

W astrologii takie połączenie emocjonalności (Księżyca) i metaforycznej śmierci (transformacji Plutona) może i często oznacza psychiczne drugie dno, do którego spychamy wszystko, czego widzieć nie chcemy lub nie jesteśmy gotowi zobaczyć. Łącząc więc kropki, możemy przypuszczać, że Słońce w pierwszym domu w Lwie, działa jak lupa, która powiększy nasz lęki, traumy oraz wszystko to, czego nie chcieliśmy do tej pory widzieć. Będzie zatem coraz bardziej widoczna różnica między tym, co mamy w sobie, a tym co pokazujemy światu. Jesteś spójna? Na ile faktycznie zmuszam Cię sytuacja, do robienia dobrej miny do złej gry, a ile jest Ci tak wygodnie? Co się stanie najgorszego, gdy zaczniesz być spójna, jako w wewnątrz, tako na zewnątrz? (Jako w niebie, tak i na ziemi…). A co się stanie najlepszego, gdy będziesz ze sobą spójna? Jak się będziesz wówczas czuła, gdy nie będziesz musiała udawać?

Strach jest NORMALNY!

Stach jest normalny. Nie sztuką się nie bać i działać. Sztuką jest działać pomimo strachu. Kolejną ważną kwestią jest fakt,  strach jest ZAWSZE. I towarzyszy każdemu. Naturalnie ktoś mający -1000000 PLN ma inne lęki, niż ktoś, kto ma 1000000 PLN, ale obaj się boją, gdy podejmują decyzje.

Nadchodząca pełnia księżyca jest genialna, aby posprzątać relacje. Co tu dużo mówić, warto sprawdzić, które relacje Cię odżywiają, a które nie. I te nieowocne usunąć. Bo co one Ci dają w życiu? A co jeśli nie może przyjść do Ciebie wielka miłość czy przyjaźń, bo trzymasz przy sobie fantoma, bo chcesz się po prostu przesiąść z jednego konia na drugiego, bez stawania na ziemi? (to nie miała być metafora erotyczna, ale już tego nie da się odzobaczyć).

Co Cię tak przeraża w samotności? W tym staniu na ziemi i byciu odpowiedzialną za swoje szczęście?

,,Nikt mi w razie czego nie pomoże? “ – To nie miłość czy przyjaźń, lecz strach przed brakiem pomocy i brak zaufania do siebie i swoich umiejętności. Poza tym sama wiesz, że gdybyś tej pomocy potrzebowała, to czy fantomy by pomogły ? No właśnie.

A czy Ty byś chciała być z kimś, kto jest z Tobą, bo może akurat mu/ jej  się czegoś zachce i Ty jesteś pod ręką? Albo właśnie czeka na coś lepszego, a jako czasoumilacz jesteś Ty.

Polecam film ,,Jedz,módl się kochaj ^ oraz ,, Pod Słońcem Toskanii” z okazji tej pełni.

Wiele osób czytając tak mocne słowa, będzie chciało przeczekać trudny czas i znów udawać, że jest wszystko ok. Tylko, ważna kwestia, każda decyzja jest lepsza od braku decyzji. Decyzja, nawet biznesowo zła, posuwa biznes do przodu. Czekanie na nie wiadomo co, to umieranie za życia.

Co więcej, w trakcie tej pełni możliwa jest utrata kontroli nad emocjami czy nadmiar ryzyka, a co więcej na szczycie palca bożego jest Mars, który jednocześnie odbiera złudzenia, ale i wzmacnia poczucie straty.

Nie owijając w bawełnę, pewnie będzie Ci przykro lub będziesz bać się, coś zmienić. Ale zmiana jest jedyną pewną w życiu. I każda decyzja jest lepsza, niż zmumifikowanie się za życia. Nawet jeśli postanowisz mieć kontakt z toksyczną rodziną to zrób to świadomie. Chcę mieć kontakt z tymi mendami, ponieważ … . Bo to będzie Twoja decyzja. To dodaje siły, w przeciwieństwie do roli ofiary, która mówi ,, nie mam innego wyjścia, bo coś tam” .

Warto sobie uświadomić czego się tak naprawdę boisz. Wypisz sobie swoje lęki dotyczące konkretnej decyzji czy planu. A następnie Zapytaj siebie, jeśli strach to tylko reakcja organizmu na zmianę, to co teraz zrobisz?

Nowa ja

Zastanów się, jaka jest nowa, kolejna wersja Ciebie, żyjąca Twoim wymarzonym życiem. Jakie ma przekonania o sobie, o innych, o relacjach? Jak wygląda jej związek, praca, jak buduje relacje z innymi?

Pamiętaj, że transformacja może być przyjemna, niekoniecznie okupiona bólem i łzami. Jak Ci się podoba takie przekonanie?

wieczorna rutyna

Jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

  • Spróbuj medytacji i bycia tu i teraz
  • Również TRE będzie wskazane
  • Wszystkie techniki rozluźniające i uwalniające napięcia będą dobrym pomysłem
  • Warto zadbać o kostki i łydki, czyli wodnicze części ciała
  • Nie polecam dźwigania, gdyż łatwo o kontuzje

Jeśli z okazji pełni  księżyca w nowatorskim wodniku chcesz dowiedzieć się więcej o astrologii to zerknij tu:

Udanej Pełni Księżyca!


Nagromadzone napięcie, stres, toksyny i negatywne myśli… Czujesz, że przyda Ci się od nich wytchnienie? Wykorzystaj wakacyjny czas, by pożegnać wszystko, co Ci nie służy i poczuj oczyszczającą moc jogi na poziomie ciała, umysłu i emocji. Dołącz do wyzwania: Letnie oczyszczanie z jogą. Dołącz do Internetowego Studio PortalYogi i odbierz dostęp do setek sesji jogi i medytacji na wszystkich poziomach zaawansowania, bez ograniczeń i reklam.

 

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]