Karolina Gaworska

Pełnia Księżyca w znaku Lwa - samomiłość, czyli co?

Najbliższa pełnia Księżyca w znaku Lwa będzie miała miejsce 16.02.2022 roku o godzinie 17:56. Co nam przyniesie?

Najbliższa pełnia księżyca będzie miała miejsce 16.02.2022 roku o godzinie 17:56. Wówczas to naprzeciw siebie znajdą się Księżyc przebywający w Lwie oraz Słońce przebywające w Wodniku. Oba te znaki reprezentują jakość stałą, Lew w wersji ognistej, a Wodnik powietrznej. Lew pokazuje unikalną jakość każdego człowieka i zachwyt nią, a Wodnik wskazuje na wagę jednostki dla całego społeczeństwa.

Archetyp zodiakalnego Lwa

Zaznaczam, że chodzi o archetyp, czyli całokształt cech, nie osobę urodzoną pod tym znakiem. Zatem warto, aby każdy się zastanowił nad sobą i nad swoją lwią częścią.

Z astrologiczną fazą Lwa mamy do czynienia latem, gdy gorące Słońce skłania nas do odpoczynku w cieniu, gdyż do żniw jeszcze mamy trochę czasu, a upał nie sprzyja wysiłkowi. Poza tym zbiory i robienie zapasów zostawimy pracowitej i skrupulatnej Pannie. Jednak uważny obserwator dostrzeże, iż to wrodzone dostojeństwo nie pozwala się Lwu zbyt szybko i gwałtownie poruszać. To po prostu nie przystoi grzywiastej arystokracji. Natomiast dar organizacyjny, z jakim się urodził, pozwala mu z łatwością rozdzielić zadania tak, aby przypadkiem nie zostało nic dla niego. Chyba że nagrodą za wysiłek będzie splendor i sława, wówczas Lew jest w stanie wykazać się ogromną odwagą oraz wytrzymałością, niespotykaną w trygonie ognistym. W negatywie archetyp ten będzie uosabiał aktora o wielkim ego i równie głośnym ryku. Często pysznego i próżnego, niemogącego znieść sukcesów innych. Wzrastającego w nieuzasadnionym poczuciu wspaniałości i wyższości.

Nie bez przyczyny jednak mówi się o lwim sercu, gdyż w ogromnej klacie, wyhodowanej specjalnie do wieszania medali, bije równie wielkie i dobre serce. Lew swoimi charyzmą i ciepłem mógłby obdzielić cały zodiak. I nie tylko tym jest w stanie obdarować, gdyż znany jest również z hojności i z szerokiego gestu. Niestety, często w parze z tymi zaletami idzie przesadna ufność i naiwność, co sparzyło łapki już niejednemu kotkowi. Nieprzeciętny optymizm nie pozwala mu się jednak martwić takimi drobiazgami.

Pełnia Księżyca w znaku Lwa – co nam przyniesie?

Gryf to mityczne zwierzę z głową orła i ciałem lwa. Wszyscy uczniowie Gryffindoru, choć różni, mieli w sobie wiele lwich przymiotów. Dokładnie tak samo jest w normalnym życiu. Nie każda archetypowa cecha ujawnia się u każdego w ten sam sposób. U jednostki pracującej nad sobą duma i pewność siebie będą obroną przed płaszczeniem się i lizusostwem, a ponadto pomogą budować zdrowe poczucie własnej wartości. Natomiast u napuszonych figurantów czy prowincjonalnych aktorów te cechy będą jedynie napychać – już i tak rozepchane do granic dobrego smaku – ego.

Lew jako król może być szlachetnym władcą o wewnętrznym poczuciu sprawiedliwości oraz o ogromnej odwadze cywilnej. Może kochać swój oddany lud, któremu urozmaica żywot swymi charyzmatycznymi przemowami. Ale równie dobrze może być gnuśnym tyranem, który myli odwagę z brawurą, a władzę z rozkazami. Poddanych będzie on traktował jako konieczny element jego królewskiej egzystencji, czyli widownię.

Każdy ma w sobie wszystkie znaki zodiaku, a dokładniej zodiakalne archetypy, jednakże w różnym stężeniu. Przeglądając się w karykaturalnym i przerysowanym opisie tego archetypu możesz dostrzec w sobie lwi pierwiastek.

Potrafisz chwalić siebie i innych?

Potrafisz się sobą zachwycić?

A może czekasz w coraz większym głodzie na zachwyt innych?

Temat miłości, a w szczególności miłości własnej, jest niezwykle istotny, a czas tej pełni może znacznie wspomóc dojście do tego, co dla nas oznacza to sformułowanie.

Podatny grunt

Jednak w dalszym ciągu znakiem dominującym na niebie jest Koziorożec, w nim to bowiem przebywa obecnie Wenus, Mars oraz Pluton. Zatem można się pokusić o tezę, że warto poświęcić chwilę w czasie tej pełni na zastanowienie się nad fundamentami naszego życia. Co zmieniłoby się w Twoim życiu, gdybyś za fundament, oczywistą oczywistość, niezbywalny standard w Twoim świecie przyjęła miłość do siebie?

Love is in the air

Trochę tak, ale nie do końca. Mianowicie w dniach 15–16.02 będzie miała na niebie koniunkcja Marsa i Wenus, a zatem męskości i żeńskości. Niestety, wyrażając się kolokwialnie, „kosmicznych seksów nie będzie”, a przynajmniej nie dla wszystkich. To, że między planetami zachodzą jakieś układy, nie znaczy, że na każdego będzie to miało taki sam wpływ. Wszystko jak zawsze zależy od horoskopu urodzeniowego. Ta koniunkcja może być odczuwana szczególnie przez osoby mające planety osobiste i osie w 15 stopniach znaków ziemskich i wodnych.

Co nie zmienia faktu, że chyba nie ma lepszego niż Lew znaku do praktykowania zawsze potrzebnej miłości własnej. Do tego warto ten czas zdecydowanie wykorzystać. Czy wybaczyłam sobie swoje błędy? Czy dbam o siebie tak, jak o innych? Jak może być jeszcze lepiej? Nad tym warto się zastanowić z okazji tej pełni.

Pokochaj siebie

To polecenie słychać zewsząd, ale właściwie co to dokładnie znaczy. I czy przypadkiem nie stanę się próżną egoistką, stawiającą swoje potrzeby ponad wszystkimi innymi. Może mówienie do siebie „kocham Cię” wystarczy?

A gdyby relacja romantyczna czy przyjacielska ograniczała się jedynie do powiedzenia od czasu do czasu „kocham Cię” lub „lubię Cię”, to byłaby satysfakcjonująca dla Ciebie?

Co sprawia, że uważasz relację za odżywiającą i dla Ciebie dobrą? Czy tak wygląda relacja z samą sobą? Czy siebie wspierasz? Czy masz w sobie oparcie?

Jesteś jedyną osobą, która zostanie z Tobą aż do śmierci. Wszyscy inni mogą odejść. Zatem dobrze dbaj o siebie. Masz siebie tylko jedną.

O ile lepszy byłby świat, gdyby każdy dbał o siebie i nie wieszał oczekiwań na innych. O ile bardziej satysfakcjonujące byłyby związki złożone z dwóch całości, z których każda potrafi się o siebie troszczyć, a naddatek miłości oferuje światu. Podejrzewam, że zdecydowanie bardziej niż spotkanie dwóch czarnych dziur, wciągających niczym Dementorzy w bezdenne wnętrze wszelkich przejawów tkliwości.

joga online

Pisz bez zastanawiania się i bez oceniania pierwsze, co przychodzi Ci do głowy:

Co społeczeństwo myśli o ludziach stawiających siebie na 1. miejscu?

Co by się stało, gdyby każdy najpierw dbał o siebie?

Co by się stało, gdyby każdy był spokojny i napełniony miłością, nie oczekiwał napełnienia od innych?

Gdy myślisz, że mogłabyś stawiać siebie w swoim życiu zawsze na pierwszym miejscu, to co czujesz?

Dlaczego może Ci się nie udać?

Co Cię w tym przeraża?

Jak zareagowałaby na to Twoja mama/siostra/przyjaciółka?

Jak zareagowałby na to Twój tata/brat/szef/mąż /eks?

Co byś o sobie wówczas myślała?

Jakie przekonania musisz porzucić, aby zacząć stawiać siebie na 1. miejscu w swoim życiu?

Jak się wówczas będziesz czuła?

Jak będzie wyglądał Twój wymarzony dzień, gdy staniesz się w końcu najważniejsza w swoim życiu?

Jak będą wyglądały Twoje relacje, gdy zaczniesz stawiać siebie na 1. miejscu?

Jaką decyzję podejmiesz?

Jak się czujesz teraz fizycznie?

Najbliższa pełnia Księżyca w Lwie przyniesie Ci:

 • Wybuch nowych nieznanych energii i emocji
 • Skupienie na sobie i swoich sprawach
 • Poczucie samotności i osamotnienia w najważniejszych sprawach i decyzjach
 • Chęć życia w zgodzie ze sobą, niekoniecznie z innymi
 • Lenistwo
 • Ochotę na rozpieszczanie siebie.

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię pełni Księżyca w Lwie?

 • Obserwuj swoje emocje i choć to oklepanie brzmi, wsłuchaj się w swoje serce.
 • Zastanów się, która strona Twojego życia wymaga naprawy, i zajmij się tym.
 • Poddaj dokładnej analizie cenę, jaką musisz ponieść, aby żyć w zgodzie ze sobą. Czy jest ona naprawdę taka duża?
 • Pokochaj samotność! Będzie to tylko możliwe wtedy, gdy pokochasz siebie.
 • Nie bój się swojej oryginalności.
 • Kreuj!
 • Nie bój się bycia sobą ani czasowo samotnej drogi do celu.
 • Wypisz swoje pragnienia, tylko SWOJE (nie rodziców, szefa itp.).
 • Zastanów się, jak możesz je osiągnąć, może są bliżej, niż myślisz.
 • Ustal priorytety na najbliższy kwartał, uwzględniając swoje największe marzenia.
 • Zrób choć mały krok w kierunku wymarzonego życia.

Jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

 • ROZPIEŚĆ SIĘ!
 • Baw się!
 • Zadbaj o klatkę piersiową, gdyż to archetypowo lwia część ciała.
 • Zajmij się kręgosłupem, gdyż Koziorożec w horoskopie pełni też jest dobrze obstawiony.
 • A z okazji pełni w Lwie poświęć uwagę piersiowemu odcinkowi kręgosłupa.

 

Życzę Ci udanej pełni!


Jeśli podobał Ci się artykuł to mamy coś dla Ciebie!

Chcesz dowiedzieć się, jak fazy księżyca wpływają na nasze samopoczucie? Jaką praktykę jogi wybrać w nowiu, a jaką w pełni? Tego wszystkiego dowiesz się w najnowszym wyzwaniu “To the moon and back”!

joga księżycowa

Wyzwanie “To the moon and back” to program, jakiego jeszcze nie było!

Chcemy pokazać Ci, jak księżyc i jego fazy wpływają na samopoczucie każdego z nas. Powiemy Ci, jak dobierać praktyki jogi oraz medytacji w zależności od cyklu natury. Przygotowaliśmy dla Ciebie również przewodnik na temat samego księżyca oraz wiele dodatkowych materiałów, które pomogą Ci odkryć astrologię. Dzięki wyzwaniu “To the moon and back” połączysz się z naturą i popatrzysz na otaczający Cię świat z nowej perspektywy!

Dołącz już dzisiaj!

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]