Karolina Gaworska

Pełnia Księżyca w znaku Wagi – Baran i sprawiedliwość

Najbliższa pełnia w znaku Wagi nastąpi 28.03.2021 roku o godzinie 20:48. Słońce przebywać będzie wówczas w znaku Barana  a Księżyc w znaku Wagi.

Masa powodów do świętowania! 

20.03.2021 r. – Szczęśliwego Nowego Roku! Słońce przeszło do znaku Barana, a co za tym idzie – rozpoczął się nowy rok astrologiczny. Słońce będzie przechodzić przez 12 znaków zodiaku, a my przeżyjemy z nim roczną wędrówkę przez te 12 archetypów, ułożonych zupełnie nieprzypadkowo . Ponadto 20 marca jest uznawany za dzień astrologii i astrologów.

Po wiosennym przesileniu zaczynamy, jak co roku, od eksplozji energii i wraz z budzącą się do życia przyrodą z odmętu wszechświata wyłania się pierworodny syn zodiaku, Baran. Wielkanoc, której symbolem jest baranek, wyznaczana jest na kolejną niedzielę po wiosennej pełni Księżyca.

Baranica – wojownicza księżniczka

W horoskopie wykreślonym na Warszawę ascendent horoskopu pełni znajduje się w znaku Wagi, a co za tym idzie, władcą horoskopu pełni jest Wenus. Planeta miłości, ale i pieniędzy, weszła niedawno do znaku Barana i w trakcie pełni połączy swoje siły ze Słońcem, w 8 stopniu tego znaku.

Dlatego ta pełnia będzie szczególnie odczuwalna dla osób posiadających światła bądź planety osobiste w okolicach 7–9 stopni znaków ognistych (Baran, Lew, Strzelec) oraz powietrznych (Bliźnięta, Waga, Wodnik).

Ale wracając do koniunkcji Słońca i Wenus, każdy, kto poznał kobietę z Wenus w Baranie, doskonale wie, że daleko jej do bezwolnej nimfy, a znacznie bliżej do Xeny – wojowniczej księżniczki – lub bogini gniewu Khadi. Siła, gwałtowność i zapalczywość takich osobowości może się równać średniej wielkości oddziałowi tatarskiemu. Ilość emitowanych decybeli również jest zbliżona.

Zatem z tak waleczną Wenus, uzbrojoną dodatkowo w promienie Słońca, będziemy niezwykle bezkompromisowe i odważne, zarówno w czynach, jak i słowach. Zatem na brawurę uwaga, ale jeśli jest coś do przeforsowania lub zdobycia albo postawienia na swoim, to do dzieła!

Gadu-gadu

I choć Merkury obecnie przemierza znak wodnych – a co za tym idzie – niemych Ryb, to będzie to pełnia nastawiona na wymianę myśli. Stanie się to za sprawą wielkiego trygonu w znakach powietrznych (Księżyc w Wadze, Mars w Bliźniętach i Saturn w Wodniku).

Warto zatem pozwolić sobie na pomysły abstrakcyjne czy czysto teoretyczne dywagacje. Dobrze też zdać sobie sprawę z tego, jak wiele z pozoru szalonych i wręcz niecodziennych idei zostało wdrożonych z sukcesem w życie.

pełnia księżyca

Posiedź sobie z zdaniami:

Idę za marzeniami, one znają drogę.

Co jeśli mogę zrealizować wszystkie moje pragnienia, ale jedyne, co stoi mi na drodze, to moje lęki i przekonania.

Wyrażając i ubierając w słowa moje marzenia, daję jednoznaczny sygnał wszechświatowi, że się na to decyduję i zapraszam to do swojego życia.

Możesz też zapisać te lub podobne zdania na kartce i puścić strumień świadomości, czyli notować cały swój dialog wewnętrzny przez ok. 5 minut.

Równia pochyła

To też dobry czas, aby przedyskutować temat równości lub jej braku we wszystkich relacjach. Bowiem to Waga – patronka relacji i równowagi – występuje na ascendencie. Warto więc rozważyć, czy jedyną opcją jest wybór między byciem zależną a niezależną. A może jest jeszcze jakaś inna opcja? Na przykład tak źle kojarząca się współzależność, którą dałoby się też nazwać symbiozą.

Najbliższa pełnia Księżyca przyniesie Ci:

 • Odwagę
 • Brawurę
 • Zniecierpliwienie
 • Silne emocje
 • Frustrację związaną z tym, czego pragniesz, a co masz.
 • Potrzebę walki o prawa: swoje i innych
 • Dostrzeżenie ogromu możliwości
 • Chęć wymiany myśli.

Jak wykorzystać w sposób pożyteczny energię tej pełni?

 • Użyj energii frustracji do zmiany sytuacji.
 • Mów, pisz, komunikuj, czego pragniesz i potrzebujesz.
 • Działaj! Zrobione jest lepsze od perfekcyjnego.

Pełnia księżyca w Wadze. Jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

 • Tańcz! Możesz też krzyczeć.
 • Rób wszystko, co pozwoli Ci, pisząc kolokwialnie, „spuścić parę”.
 • Odradzam sporty grupowe i ciężary.
 • Zalecam szybkość.

Cudownej pełni!


Internetowe Studio PortalYogi to Studio Jogi Najbliżej Twojego Domu. Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz – w stylu, na który akurat masz ochotę. Ciesz się 24-godzinnym dostępem do ponad 300 sesji i wyzwań z najlepszymi polskimi nauczycielami.

podsumowanie roku

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.