Karolina Gaworska

Pełnia w Bliźniętach – jedyną stałą w życiu jest zmiana

Najbliższa pełnia na osi Strzelec (Słońce) – Bliźnięta (Księżyc) będzie miała miejsce 08.12.2022 r. o godzinie 5:08. Zobacz jakie możliwości rozwoju tym razem przyniesie ze sobą pełnia w Bliźniętach!

Pełnia w Bliźniętach będzie miała miejsce 08.12.2022 r. o godzinie 5:08

Bliźnięta – o czym jest ten znak zodiaku?

To, co odróżnia Bliźnięta od poprzedzających go znaków zodiaku w astrologicznym zwierzyńcu (Barana i Byka), to zdolność do komunikacji. I ta oto umiejętność nazywania uczuć i środowiska, w którym przebywa, będzie w tej fazie (zobacz: przewodnik po fazach księżyca dla początkujących) gwarantem jego poczucia bezpieczeństwa. Stara się zatem, by mową jak najdokładniej opisywać świat, który go otacza.

Z okazji pełni warto się zastanowić, czy potrafimy opisywać i nazywać stany, emocje i uczucia, jakich doznajemy. I – może to nawet ważniejsze – czy potrafimy to komunikować.

pełnia w bliźniętach

Komunikacja wg Bliźniaka

Dlaczego? To pytanie bardzo chętnie stawia Bliźniak i choć czasem w połowie odpowiedzi zdąży zmienić rozmówcę, to i tak czuje się usatysfakcjonowany. Przyznać trzeba, iż żonglerka słowna oraz erudycja, tak jak i szybki, bystry umysł, to ogromne atuty trzeciego znaku. Bliźnięta często bywają oczytane, lecz rzadko zagłębiają się w literaturę fachową, a jeszcze rzadziej poświęcają choćby chwilę na refleksję.

W myśl zasady, że wolą wiedzieć coś o wszystkim niż wszystko o jednym. Zatem wiedza ich – mimo że wszechstronna i ogromna – to raczej płytka i powierzchowna.

Jakości znaku Bliźniąt

W znaku Bliźniąt męska aktywność i ruchliwość połączone są z wrażliwością jakości zmiennej. Bliźnięta nie godzą jednak tego dualizmu, wystarcza im sam fakt jego istnienia.

Warto dodać, że Bliźniak jest też pierwszym z 2 podwójnych znaków zodiaku istotnych w czasie tej pełni, albowiem Słońce znajduje się w znaku Strzelca, który jest również znakiem podwójnym, gdyż łączy ze sobą człowieka i zwierzę (to centaur, czyli koń i człowiek w jednym).

Dwoistość i Sherlock Holmes

Ta bliźniacza dwoistość została ciekawie uchwycona między innymi w powieści Arthura Conana Doyle’a (urodzeniowego Bliźniaka) jako postacie Sherlocka Holmesa i towarzyszącego mu nierozłącznie doktora Watsona. A na polskiej ziemi została ukazana przez elokwentnego gawędziarza i rysownika Tadeusza Nehrebeckiego (urodzeniowego Bliźniaka) pod postaciami Bolka i Lolka.

Oba te znaki również patronują przemieszczaniu się. Zodiakalne rodzeństwo (Bliźnięta) patronuje podróżom krótkim, natomiast łucznik (Strzelec) tym dalekim, ale także tym wewnętrznym.

Nic się nie zmieni, jeśli nic nie zmienisz

Warto z okazji pełni zastanowić się nad tym zdaniem. Mianowicie – jeśli nic nie zrobimy, nic się na naszą korzyść nie zmieni. A jeśli zbyt długo odwleczemy dokonywanie zmiany, będzie ona tym bardziej dotkliwa i bolesna. Przy tym często przebiegnie nie na naszych warunkach, tylko będzie sterowana zewnętrznie.

W trakcie pełni Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Marsem. Zatem radą na przyjemną zmianę w życiu jest DZIAŁANIE, bo wówczas mamy kontrolę nad tym, jak przebiega ta zmiana, i może to się odbywać według naszego planu. Jeśli jednak wstrzymamy się z działaniem, to już na początku 2023 r. możemy odczuwać żal i mieć do siebie pretensje.

Co, jeśli to wszystko, co czujesz w związku ze zmianą, to tylko informacja, że ona nadchodzi?

I jest to zupełnie normalne?

Ale co i jak zmieniać? Czyli wzór na zmianę

W trakcie pełni na niebie obecny będzie półkrzyż w znakach zmiennych, na którego szczycie znajdą się Jowisz i Neptun. Zatem zmiana powinna zostać zainspirowana naszymi marzeniami i pragnieniami. Jednak aby to mogło zaistnieć, należy odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytania, takie jak:

Czym jest dla mnie szczęście?

Czego potrzebuję, aby być szczęśliwym?

O czym marzę?

Jeśli potrzebujesz motywacji do zmiany, koniecznie posłuchaj podcastu z Eli Wierkowską. Co służy zmianie a co w niej przeszkadza? Rozmowa o tym, jak skutecznie i z pomocą technik jogi wprowadzać pozytywne zmiany w swoim życiu.

Diabeł tkwi w szczegółach

I tu polecam przejść do konkretu, ponieważ cel „ładny dom” może oznaczać zarówno nowoczesny loft na przedmieściach, jak i dom na wsi z ogródkiem. Co potrzebuję zrobić, aby to uzyskać? Co się stanie, gdy zrealizuję wszystkie moje marzenia?

Zmienny krzyż i znaki zmienne – co to oznacza?

Co do zmiennego półkrzyża – on nas będzie wspomagał we wprowadzaniu zmian.
Horoskopy – z naciskiem na znaki zmienne – chcą się zmieniać i wprowadzać innowacje. Wymieniają się rzeczami i zmieniają procedury i procesy. Czasami znaki „zmienne” interpretuje się również jako elastyczne, rozpuszczające się lub niestabilne.

Zmienne znaki zodiaku

Zmienny krzyż składa się ze znaków zodiaku: Bliźnięta, Panna, Strzelec i Ryby.
Horoskopy z podkreśloną jakością zmienną mają dobrą zdolność adaptacji i zmiany, elastyczną realizację procesu twórczego, elastyczne dopasowanie do zmieniających się okoliczności.

Charakteryzują się żywą percepcją i czujnością umysłową. Dlatego są wszechstronni, pomysłowi i zwykle zbierają bogate doświadczenie w ciągu swojego życia.

Pozytywne cechy: elastyczność, zwinność, pracowitość, komunikatywność, otwartość, wielka wszechstronność.

Negatywne cechy: nerwowość, niestabilność, wędrowność, labilność.

Najbliższa pełnia w Bliźniętach przyniesie Ci:

 • Potrzebę zmiany
 • Nerwowość
 • Chęć działania
 • Ogromny przymus przestrzeni i ekspansji połączone z refleksją nad wolnością
 • Zagubienie
 • Frustrację z powodu tego, co od dawna nie było takie, jak powinno
 • Refleksję nad priorytetami w życiu.

Jak w pożyteczny sposób wykorzystać energię, którą niesie pełnia w Bliźniętach?

 • Obserwuj i notuj swoje pomysły.
 • Jeśli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni. (Wypróbuj 7-tygodniowy program zmiany – wyzwanie, które pomoże Ci prowadzić zdrowszy styl życia pełen ruchu, harmonii i równowagi: Zmień swoje życie z jogą)
 • Ustal, o czym marzysz i zdefiniuj to. „Spokojne, szczęśliwe życie” jest zbyt ogólnym celem. Co to oznacza konkretnie?
 • Kogo należy wysiedlić ze swojego życia, a kogo zaprosić, aby takie było? Ile miesięcznie kosztuje (finansowo) takie życie?
 • Jak będzie wyglądać Twoje życie za 5, 10 lat, jeśli nic nie zmienisz? A jak, gdy zmiana się powiedzie?
 • Rozmawiaj. Nie aby udowodnić, że masz rację, czy kogoś do czegoś przekonać, tylko aby się dowiedzieć, co myśli drugi człowiek i aby z nim przez chwilę być. Bez oceniania.
 • Pozwól sobie nie wiedzieć i zadawać pytania.
 • Obejrzyj komedię, stand-up lub serię ulubionych memów np. o znakach zodiaku.

Pełnia w Bliźniętach – jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

 • Wyszalej się!
 • Tańcz!
 • Skacz!
 • Wykorzystaj energię tej pełni do dynamicznej aktywności.
 • Zadbaj o swoje nogi.
 • Odradzam ćwiczenia z obciążeniem oraz zaawansowane praktyki rozciągające, gdyż łatwiej niż zwykle o przesadę.

Masz ochotę na praktykę jogi w zgodzie z fazami księżyca? Pełnia w Bliźniętach to świetna okazja, by zaprzyjaźnić się z jogą. I też idealnie się składa – mamy dla Ciebie Wyzwanie To the moon and back, które znajdziesz w Studio PortalYogi (platforma do praktyki jogi online). Wskakuj i zacznij rozwijać się poprzez praktykę jogi!

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]