Karolina Gaworska

Pełnia w Skorpionie – widzę ciemność, ciemność widzę…

16.05.2022 roku czeka nas pełnia w Skorpionie. Wówczas to Słońce przebywać będzie w znaku Byka, a Księżyc w znaku Skorpiona. Oś Byka i Skorpiona łączy jakość stała, upór oraz zachłanność.

Pełnia w Skorpionie zagości na niebie 16.05.2022 roku. Wówczas to Słońce przebywać będzie w znaku Byka, a Księżyc w znaku Skorpiona. Oś Byka i Skorpiona łączy jakość stała, upór oraz zachłanność. Co to oznacza dla nas?

Memento mori, czyli przekaz archetypu Skorpiona

Archetyp Skorpiona skłania nas do zmierzenia się ze śmiercią jako dopełnieniem życia. Nie tylko w sensie dosłownym, ale i przenośnym. Rozumianą jako głęboką transformację. Umiera stare, aby się narodziło nowe. Następuje przepoczwarzenie.

Pełnia w Skorpionie mówi nam: pamiętaj o śmierci. Wbrew pozorom może to być niezwykle motywujące zdanie. Mianowicie, oznacza nic innego jak: ŻYJ. Bo Twoje życie toczy się teraz. Bądź szczęśliwa w tym momencie, bo ten moment to Twoje życie. I nie jest ono wieczne. Sprawy odkładane na jutro, na kiedyś mogą nigdy nie mieć okazji się zrealizować. Warto o tym pamiętać w trakcie pełni Księżyca w Skorpionie.

Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż Ci się wydaje. – Jan Kaczkowski

Powyższy cytat może dotyczyć zarówno działania, tworzenia, jak również odpoczywania. Wiele osób ciągle za czymś goni, zamiast się rozsiąść i docenić to, co już się zdobyło.

Jeśli trudno jest Ci się połapać o co chodzi w fazach księżyca, zacznij tutaj: Przewodnik po fazach księżyca dla poczatkujących” lub pobierz fragment ebooka – klik w zdjęcie wyżej, aby nauczyć się podstaw.

Kamyczki ludzkiej egzystencji

Wyobraź sobie naczynie, najlepiej słój lub wysoki szklany wazon. Gdy wsypiesz do niego najpierw żwirek, a potem będziesz chcieć włożyć kilka kamieni, to zapewne eksperyment się nie uda. I kilka kamieni się nie zmieści. Jeśli jednak najpierw włożysz duże kamienie, następnie wsypiesz żwirek, to jakimś magicznym sposobem wszystko się zmieści. A drobne kamyczki uplasują się zgrabnie w wolnych przestrzeniach.

Duże kamienie to rzeczy dla Ciebie ważne. Może zdrowie, może rodzina, może wymarzona podróż, może jeszcze coś innego. Żwirek natomiast to drobne codzienne sprawunki, takie jak sprzątanie, prasowanie i tym podobne.

Jeśli skupiasz się tylko na żwirku, możesz w ciągu życia nie zdążyć zmieścić wszystkich kamieni…

pelnia w skorpionie

Świadomość końca egzystencji pokazuje nam wyraźnie i czasem dotkliwie, co powinno być, a co jest naszym życiowym priorytetem. Często dysonans między tymi dwoma wariantami bywa boleśnie dotkliwy. I jest on bolesny do momentu, aż różnica między tym, co jest, a co będzie, zniknie. Może to być również przydatne, gdy się czymś zamartwiamy lub snujemy katastroficzne scenariusze. Bo jeśli mam ograniczony czas, to czy warto tracić cenne minuty na coś, co nie wiadomo, czy się wydarzy, a już psuje mi nastrój? Czy z perspektywy wieczności ma to większe znaczenie?

Nie rozumiem, jak można bać się śmierci. Ze śmiercią każdy z Nas sobie poradzi. Bójmy się bezsensownego życia. Lat spędzonych w lęku przed zrobieniem czegoś dla siebie. Wiecznego oglądania się na opinię innych ludzi. Trwania w przeszłości. Rozpamiętywania tego, co mogło być. Bójmy się głupoty, zazdrości i braku szacunku. To ta groźniejsza śmierć, bo za życia… – autor nieznany

Ciemności ciąg dalszy

Nie tylko Księżyc w Skorpionie będzie nas skłaniał do zaglądania w mrok własnej duszy, ale również towarzyszące pełni w Skorpionie – zaćmienie Księżyca. To zjawisko zwykle interpretowane jest jako brak konkretów i jasności w postrzeganiu swojej aktualnej sytuacji. W starożytności zaćmienia owiane były złą sławą i kojarzone z niebezpieczeństwem. Trudno sobie wyobrazić lęk, jaki ogarniał żyjących wtedy niewyedukowanych ludzi, gdy jedno z najważniejszych świateł w kosmosie (Słońce lub Księżyc) nagle zostało zasłonięte lub całkowicie znikało. Co więcej – nie wiadomo było, czy jeszcze kiedykolwiek wróci do swojej poprzedniej formy.

pelnia w skorpionie

Gdy góruje nad nami zaćmienie, zwykle odczuwa się atmosferę przejęcia i ogólnej nerwowości. Wówczas nie mamy pełnego dostępu do energii danego światła horoskopowego, w tym wypadku chodzi o Księżyc, czyli siły emocji. Świat uczuć w Skorpionie, o ile bardzo głęboki, jest również nieprzystępny. Możliwe, że trudniej będzie nam zobaczyć prawdziwą przyczynę danej sytuacji lub emocji. Księżyc w skrytym i tajemniczym Skorpionie nie czuje się najlepiej, gdyż nie ma pełnej mocy wyrazu. Takie ustawienie zachęca bardziej do tłumienia uczuć, w obawie przed zranieniem. Jednocześnie jakby masochistycznie obdarza ogromną emocjonalnością i głębią doznań, jak na znak wodny przystało. Pokerowa twarz, a w domu zwierzęcy wręcz ryk w poduszkę i taplanie się w traumach.

Zamknięcie w mroku

Pełnia będzie miała miejsce na osi domów VI (Księżyc) i XII (Słońce). Zatem po raz kolejny planety zachęcają nas do zastanowienia się nad duchowością dnia codziennego oraz nad duchowym znaczeniem chorób. Wynika to z tego, że dom VI odpowiada za pracę i zdrowie, a dom XII mówi o ostatecznym zjednoczeniu z absolutem. Możliwe, że inspiracji lub podpowiedzi dostarczą nam przyjaciele, albowiem XI dom odpowiedzialny za przyjaciół w trakcie kumulacji pełni zawierać będzie aż 4 planety.

Merkury w retrogradacji

I jeszcze tego tylko brakowało… Retrogradacja będzie mieć miejsce od 10 maja do 3 czerwca. Merkury wówczas przemierzy znaki Bliźniąt i Byka. Chociaż Merkury jest najmniejszą planetą w naszym Układzie Słonecznym, mówi się, że jego wibracje i energie wpływają na jeden z najważniejszych, centralnych i skomplikowanych obszarów życia: interakcje społeczne i komunikację. Ponieważ Merkury jest uważany w astrologii za patrona umysłu, komunikacji, a nawet postępu, w tym technicznego, Merkury w retrogradacji wpływa na te właśnie obszary. Zwłaszcza obecnie, gdy przebywa on w znaku Bliźniąt, czyli znaku najbardziej z komunikacją i wymianą (w tym informacji) związanym.

pelnia w skorpionie

Merkury porusza się ruchem retrogradacyjnym, czyli pozornie wstecznym. Zatem kierującym energię planety do naszego wnętrza. Gdy porusza się normalnie, energia działa z wnętrza na zewnątrz. Wszystko zależy od indywidualnego horoskopu, ale tak ogólnie jest to droga do wnętrza w poszukiwaniu zrozumienia swoich emocji i w celu zaopiekowania się swoją komunikacją, metodami uczenia się, podejściem do sprzedaży itp. Wszystko, co związane z archetypem Bliźniąt, powinno być wzięte pod uwagę.

Retrogradacja Merkurego, czyli co warto zrobić, gdy Merkury pomyka w tył (informacje ogólne)

 1. Analizuj (siebie, innych, sytuacje, uczucia itp.).
 2. Poprawiaj teksty (artykuły, prace magisterskie itp.).
 3. Przemyśl ponownie pewne sprawy (jeśli pojawia się dawna miłość lub stary problem).
 4. Przyjrzyj się przeszłości, przeanalizuj ją i wyciągnij wnioski.
 5. Zajmij się tym, co było wiecznie odkładane na kiedy indziej. Teraz jest ten czas.
 6. Odpowiedz na zaległe maile lub listy (tak, rachunki też się liczą).
 7. Sprawdzaj fakty i źródła.
 8. Miej przy sobie coś do czytania, Merkury lubi robić opóźnienia.
 9. Dobrze zaplanuj, organizuj, miej plan A, B, C i D.
 10. Napraw to, co od dawna leży popsute.

W tym roku czekają nas jeszcze 2 retrogradacje Merkurego w tym roku, mianowicie:

 1. 09.09.2022 (Waga) – 02.10.2022 (Panna)
 2. 29.12.2022 (Koziorożec) – 18.01.2023 (Koziorożec).

Jeśli odczuwasz strach lub martwisz się Merkurym w retro, to koniecznie zerknij tu.

Najbliższa pełnia Księżyca w Skorpionie przyniesie:

 • Silne, skrajne emocje.
 • Skrajne postawy.
 • Frustrację.
 • Nieadekwatne do sytuacji zachowania.
 • Prowokacje i dawanie się sprowokować.
 • Zagubienie.
 • Przytłoczenie.
 • Chaos emocjonalny i uczuciowy.

Pełnia w Skorpionie – jak praktycznie wykorzystać?

 • Uważaj na kłótnie i nic niewnoszące dyskusje.
 • Zastanów się, w jakiej dziedzinie życia chcesz coś zmienić lub odczuwasz frustrację.
 • Pracuj z cieniem i emocjami.
 • Nie ulegaj prowokacjom ani urojeniom.
 • Obserwuj swoje emocje.
 • Staraj się nie podejmować znaczących decyzji, albowiem możesz nie dostrzec wszystkich istotnych czynników.
 • Bądź uważna na daty, podpisy, pieczątki etc.
 • Pamiętaj, że z ciemności i chaosu wyłonił się świat.

Jak użyć energii pełni w Skorpionie do pracy z ciałem?

 • TRE
 • Uwaga skupiona na lędźwiowym odcinku kręgosłupa
 • Tantra
 • Yoni Mapping
 • Ćwiczenie mięśni pochwy (naturalnie jeśli pochwę posiadasz :))
 • Budowanie stabilności i wytrzymałości ciała.

 


Chcesz dowiedzieć się, jak fazy księżyca PRAKTYCZNIE wpływają na nasze samopoczucie? Jaką praktykę jogi wybrać w nowiu, a jaką w pełni? Tego wszystkiego dowiesz się w wyzwaniu “To the moon and back”! Powiemy Ci, jak dobierać praktyki jogi oraz medytacji w zależności od cyklu natury.

joga księżycowa

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]