Karolina Gaworska

Pełnia w Wadze – czy w końcu się ze sobą porozumiem?

Najbliższa pełnia będzie miała miejsce 16.04.2022 o godzinie 20:55. Co nam przyniesie, jaka jest prawdziwa duchowa moc świąt i jakie aktywności wybrać, by pracować z aktywnymi archetypami? Przeczytaj!

Pełnia w Wadze 16.04.2022 przyniesie nam nieoczekiwany rozkład sił na niebie. Odczuwalne jest jeszcze działanie

Czy istnieje szansa na spokojne święta?

To pytanie zadają sobie nawet osoby, które nie obchodzą świąt. Ponieważ zdarza się zaskakująco często, że to właśnie w tym czasie atmosfera w sklepach czy na drogach jest niezwykle nerwowa i napięta. Warto zauważyć, że święta wielkanocne za sprawą soboru w Nicei zawsze wypadają w pierwszą niedzielę po wiosennym zrównaniu dnia z nocą.

Pełnia w Wadze – właśnie o nią tu chodzi. I w związku z tym, że pełnia nie wypada zawsze tego samego dnia, co jest podyktowane cyklem Księżyca, to święta przesuwają się razem z nią. Zatem wiedząc, że pełnia w swej naturze jest aspektem napięciowym, ponieważ naprzeciw siebie stoi Słońce i Księżyc, co można sobie zobrazować jako przeciąganie liny pomiędzy ego i emocjami, można przypuszczać, że napięcie będzie odczuwalne. Mimo iż Księżyc przebywa w miłującym konsensus znaku Wagi. (Przeczytaj: Przewodnik po fazach księżyca)

Czy Waga nas uratuje?

Nadchodząca pełnia w Wadze będzie gościła Księżyc w znaku Wagi właśnie (stąd nazwa), a Słońce w znaku Barana. Archetyp Wagi mówi o konsensusie, pięknie i wygodzie. I na tym proponowałabym się skupić w trakcie spotkań z innymi ludźmi. Choć ognistość Barana możne nas prowokować różnymi impulsami.

Świąteczny baranek

Baran w astrologii to pierworodny syn zodiaku, od którego się zodiak rozpoczyna. Jako archetyp symbolizuje wojownika, pioniera myśliwego i zdobywcę. Wiąże się go zwykle z odwagą, impulsywnością i działaniem. Jego bojowości i odwagi zazdrościć mu może cały zodiak. Baran bowiem nie boi się nikogo i niczego. Jego bitność i impulsywność to z pewnością zasługa patronującej mu planety, czyli Marsa – boga wojny.

Ryby – prawdziwa duchowość świąt

Większość planet (Mars, Wenus, Jowisz, Neptun) w nadchodzącej pełni usadowiła się w znaku Ryb, zatem będzie to niezwykle dobra okazja do pochylenia się nad tym archetypem i jego lekcją, czyli między innymi duchowością. Pytanie jakie warto sobie przy okazji zadać:

 1. Czym dla mnie jest duchowość?
 2. Jak może wyglądać duchowość dnia codziennego?
 3. Czy mogę świętować codziennie? (Przeczytaj na blogu: Jak żyć odświętnie na co dzień, czyli tworzymy rytuał.)
 4. Kiedy odczuwam zjednoczenie z absolutem?

Nad tymi i podobnymi pytaniami warto się w nadchodzący weekend zastanowić.
Warto również pamiętać o koniunkcji Neptuna i Jowisza – co prawda z 12.04.2022 ok. godziny 16:00, jednak jej energia jest jeszcze wyczuwalna w polu. A odbywa się ona w Rybach pierwszy raz po 166 latach. Jeśli chcesz sprawdzić, na jakie dziedziny życia ta koniunkcja wpłynęła u Ciebie i co się działo w poprzednich latach, gdy ta koniunkcja miała miejsce, to zapraszam TU.

Archetyp Ryb tak obficie panujący na niebie zachęca nas do słuchania siebie oraz znajdowania odpowiedzi w sobie zamiast w innych. Jednak jako że Ryby są znakiem wodnym jakości zmiennej, czyli można je porównać do mało uchwytnej pary wodnej, to możemy mieć uczucie chaosu, zagubienia i braku bezpieczeństwa. Ale przecież rozwiązania mamy w sobie…

Najbliższa pełnia Księżyca w Wadze przyniesie Ci:

 • Chaos
 • Brak poczucia bezpieczeństwa
 • Duchowe natchnienie
 • Potrzebę zrozumienia
 • Chęć praktykowania uważności, codziennych rytuałów
 • Chęć zamknięcia się w sobie.

 

Pełnia w Wadze – jak wykorzystać w sposób pożyteczny jej energię?

 • Staraj się trzymać nerwy i język na wodzy (choć Słońce w Baranie i Pluton w III domu mogą prowokować).
 • A co, jeśli Twoje marzenia mogą się spełnić tu i TERAZ? A jedyne, co Cię blokuje, to przekonania?
 • Pytaj siebie, szukaj odpowiedzi w sobie, bo to Ty masz kontakt z Twoją duszą, a nie Twoi bliscy. Oni raczej będą wypowiadać na głos Twoje lęki i obawy.
 • Świętuj! Ale tak, jak chcesz, i to, co chcesz. A gdyby tak świętować codziennie?

Jak użyć energii pełni Księżyca w Wadze do pracy z ciałem?

 • Ruszaj się! Krótko i szybko!
 • Odradzam pracę nad rozciąganiem czy ćwiczenia z obciążeniem, gdyż może najść Cię ochota na przyspieszenie efektów.
 • Tańcz.
 • Ruszaj się intuicyjnie.
 • Dynamiczna joga w tym czasie będzie genialna!

Jak wykorzystać nów Księżyca w Wadze oraz w nadchodzących pełniach i nowiach za pomocą jogi? Tego wszystkiego dowiesz się w wyzwaniu “To the moon and back”! Przygotowaliśmy dla Ciebie również przewodnik na temat samego księżyca oraz wiele dodatkowych materiałów, które pomogą Ci odkryć astrologię.

Dzięki wyzwaniu “To the moon and back” połączysz się z naturą i popatrzysz na otaczający Cię świat z nowej perspektywy!

joga księżycowa

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]