Ewa Wysocka

Podwodna Joga

Na portalu zwierciadlo.pl znalazłam bardzo ciekawy artykuł o sporcie, który od dawno chodził mi po głowie, czyli o Freedivingu. Od paru lat jestem zapalonym płetwonurkiem i od ponad roku zapaloną joginką. Zawsze uważałam, że jest pewne subtelne połączenie pomiędzy tymi dwoma sportami i wiele razy zdarzyło mi się porównywać te dwa niesamowite doświadczenia.
Podwodna Joga
W poniższym artykule znajdziesz ciekawe przemyślenia na temat Freedvingu, który jest techniką nurkowania bez sprzętu nurkowego. Wymaga ona bardzo silnego kontaktu z ciałem, kontroli oddechu i prawie medytacyjnego skupienia. Dlatego tak bardzo przypomina jogę. Co ciekawe sport ten można uprawić na każdym basenie, i nie wymaga on żadnego sprzętu. Ja jestem pewna, że już niedługo tego spróbuję 🙂 A ty?
Oto cytat z oryginalnego artykułu:

Freediving uczy tego, że możesz więcej, niż myślisz – najpierw przepływasz pod wodą cały basen, a potem osiągasz kolejne małe cele. Okazuje się, że możesz zrobić wszystko, tylko powoli, małymi kroczkami. – Pod wodą musisz sobie różne rzeczy przetłumaczyć i wypracować – instruuje Aleksandra. – Niektóre osoby przekraczają samych siebie i szybko osiągają kolejne cele, inne potrzebują na to więcej czasu. Aleksandra brała udział w kursie instruktorskim u Umberto Pelizzariego, ikony freedivingu. Najważniejsze były tam nie zajęcia z techniki, ale z relaksacji. – Kładliśmy się na karimatach i skupialiśmy się na tym, co do nas docierało – na słowach, melodii, dźwiękach – wspomina. – Przechodziliśmy relaksację kolorami, hipnozę, programowanie się pozytywnymi obrazami. Uczyliśmy się też odpowiednio oddychać. Gdy oddychamy krótko i płytko, przyspiesza to akcję serca i zaczynamy się denerwować. I odwrotnie – gdy oddychamy powoli i głęboko, wprowadzamy się w stan relaksacji…

Czytaj dalej na zwierciadlo.pl tutaj >>

Ewa Wysocka

Ewa jest założycielką PortalYogi i miłośniczką różnych form aktywności fizycznej. Poza jogą uwielbia bieganie i jazdę na rowerze, a zimą narty biegowe.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.