Pomoce do jogi – po co ich używać? Komu są potrzebne i kiedy po nie sięgnąć? Jaką dają moc praktykującemu? Czym je zastąpić? O klockach, paskach i innych akcesoriach do jogi opowie Adam Ślęczek – nauczyciel jogi Iyengara.
P.S. Akcesoria przydają się nie tylko w praktyce jogi Iyengara i w tym podcaście dowiesz się dlaczego!
[ Praktykuj jogę w swoim domu w Studio PortalYogi ze zniżką -50% na pierwszy miesiąc subskrypcji. Odwiedź stronę PortalYogi, wybierz plan miesięczny i wpisz kod ZACZYNAM. ]
Jest dyplomowanym nauczycielem jogi metodą B.K.S. Iyengara oraz absolwentem AWF na kierunku Psychosomatyczne Praktyki Jogi. Założyciel szkoły jogi „Joga u źródeł„. Z wykształcenia psycholog. Wykładowcąa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie szkoli studentów w technicznych aspektach asan. Praktykuje jogę od 2009 roku, naucza od 2011. Pomoce do jogi to wierni towarzysze na jego zajęciach.
Jest ich całkiem sporo a każdy służy do czego innego i znajduje zastosowanie w innej grupie asan. Najbardziej znane akcesoria oraz te spotykane na zajęciach jogi metodą Iyengara, o których wspomnimy w tym odcinku podcastu:
Jeśli nie chcesz lub nie możesz póki co zainwestować w profesjonalny sprzęt, wykorzystaj to, co masz w domu. Z czasem być może zechcesz zaopatrzyć się w profesjonalne akcesoria, które mogą być trwalsze, bardziej stabilne i lżejsze, a czasem też po prostu wygodniejsze niż ich domowe zamienniki. Na początek jednak, jeśli dopiero zaczynasz – wypróbuj domowe zamienniki, dzięki czemu sprawdzisz, czy ten rodzaj jogi jest dla Ciebie i nie zniechęcisz się.
Rozmawia: Magdalena Bałdys
Podcasty, które mogą Ci się spodobać.