Portal Yogi

5 Przekonań, Które Uniemożliwiają Ci Niesamowite Życie

Życie jest krótkie. Wszyscy znamy to w teorii, ale nie żyjemy w ten sposób. Każdy z nas ma wielkie marzenia, które chce, by stały się rzeczywistością, ale nic z tym nie robi. A przynajmniej niewiele osób robi wystarczająco dużo, by dać sobie szansę na ich spełnienie. Kimanzi Constable zdradza w tym tekście, jakie jest pięć najbardziej szkodliwych przekonań, przez które nie jesteśmy szczęśliwi.
szczęście

Znajdź przyczynę

Przyczyną tego może być strach, czy negatywnie nastawieni ludzie w naszym otoczeniu. Cokolwiek to jest, sprawia, że nasze życie jest przeciętne. Niesamowite przeżycia, na które każdy z nas zasługuje, umykają nam koło nosa.
Przez 12 lat nie myślałem nawet o tym, by wieść niesamowity styl życia. Żyłem w trybie przetrwania. Tkwiłem w pracy, której nienawidziłem; miałem 170 funtów nadwagi i mieszkałem w miejscu, w którym moja rodzina nie czuła się bezpiecznie.
Mój ojciec zmarł w kwietniu 2012 roku w wieku 54 lat i jego wczesna śmierć była dla mnie jak kubeł zimnej wody. Trzy lata zajęło mi zrzucenie 170 funtów, odszedłem z pracy, a nasza rodzina przeniosła się do Maui na Hawajach.
Aby to osiągnąć musiałem wyzbyć się niektórych samoograniczających przekonań, które powstrzymywały mnie od wymarzonego życia. Oto lista niektórych z nich.

1. Moje Marzenia Są Niemożliwe Do Zrealizowania.

Sama myśl o marzeniach może być przytłaczająca. Często nie jesteś pewien czego dokładnie chcesz i nie masz pojecia od czego zacząć, a to może być przygnębiające. Jest wiele przykładów ludzi, którzy zdołali zrealizować swoje marzenia mimo, że ich droga była kręta i nie zawsze usłana różami. Pamiętaj, że to nie będzie łatwe, ale nie znaczy, że nie jest możliwe. Żyjemy w niesamowitym czasie, gdzie technologia, media społecznościowe i internet trzymają przed nami drzwi otworem. Nie ma już ograniczeń, by sięgnąć po marzenia.

2. Mogę Zacząć Jutro.

Czasu nie możemy przywrócić. Nikt z nas nie ma zagwarantowanego jutra, dlatego dziś jest tak istotne. Musimy przestać żyć jak zwykli śmiertelnicy. Musimy zatrzymać się w tym pędzie i docenić małe chwile naszego życia. Żyjemy w takim pośpiechu, że to co jest naprawdę wyjątkowe nam umyka.

3. Na Pewno Odniosę Porażkę, Więc Nawet Nie Będę Próbować.

Lęk przed porażką powstrzymuje wielu z nas przed próbą zmiany naszego życia. Myślimy o odrzuceniu, które może przyjść, a to powstrzymuje nas od robienia czegokolwiek. To prawda, być może nie wyjdzie, ale bez podjęcia jakichkolwiek starań sprawiamy, że jest jeszcze gorzej.
Aby żyć wymarzonym życiem, trzeba przyjąć, że nie zawsze wszystko układa się zgodnie z naszym planem, ale i tak powinniśmy podążać za naszymi marzeniami.

4. Ludzie Nie Zrozumieją.

Kiedy zdecydujesz się na wielkie zmiany w Twoim życiu, na pewno znajdą się ludzie, którzy po prostu tego nie zrozumieją. Pamiętaj, że nie robisz tego dla nich, tylko dla siebie samego. Nie możesz żyć próbując spełnić ich oczekiwania.
Ludzie, nawet nie próbują zrozumieć, ponieważ sami się boją. Mogą się martwić o to, że zostawisz ich w tyle, czy Twoje działania zdemaskują ich strach. Będą zadawać Ci pytania i wskazywać 100 powodów dlaczego nie możesz mieć niesamowitego życia. Jedyne co możesz zrobić to uśmiechnąć się i przeć do przodu.

5. Muszę Poświęcić Zbyt Wiele.

Jeśli Twoim celem jest zrzucenie wagi, rzucenie pracy, której nienawidzisz, przeniesienie się do fajnego miejsca – oczywiście, że będzie to wymagało trochę poświęceń i wyrzeczeń. To poświęcenie jest warte czegoś więcej niż chwilowej przyjemności. Dlatego to co na Ciebie czeka jest warte zachodu.
Nie pozwól, by Twoje własne przekonania zatrzymały Cię w nędznym życiu. Masz tylko jedną szansę, by żyć wspaniałym życiem, więc lepiej zacznij już teraz. Stworzenie wymarzonego życia wymaga bowiem czasu.
Jeśli zdecydujesz się postawić na siebie wbrew obawom i negatywnym myślom, możesz stworzyć życie, o którym większość ludzi może tylko pomarzyć. Osiągniesz prawdziwą wolność i będziesz mógł spędzać czas na robieniu tego, co jest dla Ciebie ważne.
Czy pewne przekonania blokowały Cię przed działaniem? Co w szczególności?
Źródło

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.