Lucyna Ramza

Sposób Na Jogę W Klubie Fitness !

Prowadzisz jogę w klubie fitness? Ja też i wiem, że to nie lada wyzwanie! Oto jak stworzyć odpowiednie warunki do jej praktyki i przekonać do niej klientów!
joga w klubie fitness
W wielu klubach fitness w grafiku pojawia się „Joga”. Właściciele klubów chcą, żeby była też taka forma zajęć ale bardzo często boją się używać innych określeń jak np. Ashtanga Joga czy Vinyasa Joga. To, ich zdaniem, może odstraszyć klientów.
Poza tym joga odbywa się maksymalnie dwa razy w tygodniu co ogranicza możliwość podzielenia zajęć chociażby dla tych początkujących i tych bardziej zaawansowanych. Klient przychodzący po raz pierwszy na zajęcia nie wie dokładnie, czego się spodziewać, a Ty musisz każde zajęcia zaczynać od omówienia podstaw. Co jednak zrobić, żeby wszyscy przychodzący do Ciebie klienci mieli poczucie, że są na profesjonalnych zajęciach jogi, czuli się komfortowo i pojawiali się regularnie ?

  1. Przede wszystkim przekonaj swoich szefów, że joga w ich klubie jest równie ważna jak każde inne zajęcia. Wynegocjuj dla siebie więcej czasu niż 1h. Dzięki temu będziesz miał/miała możliwość, żeby wyjaśnić jak najwięcej zagadnień nurtujących Twoich adeptów.
  2. Stwórz odpowiedni klimat. Najlepsze są duże stojące lamy. Światło powinno być umiarkowane – otaczający widok piłek do ćwiczeń, stepów, hantli itp. nie będzie powodował rozkojarzenia uczestników.
  3. Zadbaj o to, aby dla wszystkich były dostępne maty i koce. Osoba, która przychodzi pierwszy raz na jogę może nie wiedzieć, że powinna wziąć ze sobą matę na zajęcia…
  4. Staraj się wypośrodkować potrzeby swoich adeptów. Tym bardziej zaawansowanych wskaż, jak „iść dalej”, a nowym pokaż każdą asanę od podstaw. Każdy potrzebuje Twojej instrukcji i korekty.
  5. Na początku zajęć pytaj każdego nowego klienta o cel przybycia na jogę. Pozwoli Ci to bardziej zrozumieć jego potrzeby. Umożliwi też rozpoznać takich, którzy przyszli „tylko tak orientacyjnie”…
  6. Uśmiechaj się ☺ ! Pomimo wielu niedogodności prowadzenia jogi w klubie fitness, satysfakcja jej nauczania jest nieoceniona. Fakt, że ludzie chcą przychodzić na Twoje zajęcia, a Ty możesz przekazywać im swoje doświadczenie i zarażać swoją pasją – to największa zapłata za Twoje poświęcenie.

Życzę wszystkim instruktorom prowadzącym jogę w klubach fitness wytrwałości 🙂


Autorką tekstu jest joginka Lucyna Ramza

Lucyna Ramza

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.