Ewa Wysocka

Vinyasa Joga – Piękny Flow Otwierający Serce (Video)

Vinyasa Joga uznawana jest za najlepszą dla tych, którzy w swojej praktyce szukają dynamiki. Ruch często współgra tu nie tylko z rytmem ciała i oddechu ale też i muzyki, która czasami towarzyszy ćwiczeniom. Uważajcie, ten piękny flow Vinyasy otwierający serce może sprawić, że do końca dnia nie będziecie myśleć o niczym innym, jak stanięciu na swojej macie.


Słowo Vinyasa oznacza skoncentrowaną postawę. Klasyczne i statyczne asany są tutaj wykonywane dynamicznie wraz z oddechem. Kluczową sprawą w tej odmianie jogi jest więc oddychanie w trakcie wykonywania ćwiczeń. Duży nacisk jest także kładziony na to, co dzieje się pomiędzy figurami, na płynne przejścia od jednej figury do drugiej (podczas gdy na przykład w Hatha Jodze liczą się tylko poszczególne figury, bez zwracania uwagi na przejścia).
Więcej o Vinyasie czytaj (i oglądaj!) na naszym blogu TUTAJ.

Ewa Wysocka

Ewa jest założycielką PortalYogi i miłośniczką różnych form aktywności fizycznej. Poza jogą uwielbia bieganie i jazdę na rowerze, a zimą narty biegowe.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.