Marta Szostak

 

Nauczycielka jogi i ruchu z 10-letnim doświadczeniem. Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne w szkołach jogi w Warszawie, pracuje z osobami początkującymi, sportowcami oraz osobami powracającymi do aktywności po przerwie.

Z jogą miała styczność po raz pierwszy na studiach. Trafiła na zajęcia wg. metody Iyengara, która miała być remedium na złamane serce. Kilka lat później trafiła na sesję, dopiero raczkującej w Polsce, ashtanga jogi i to była miłość od pierwszego powitania słońca, która zaprowadziła ją do dwukrotnie do Indii.

Obecnie jej praktyka jest bardziej różnorodna i podyktowana potrzebami ciała. Naucza jogi według metody asztanga jogi, vinyasy oraz w nurcie Yoga Detour, którego jest jedyną licencjonowaną nauczycielką w Polsce. W podejściu Marty mocny wydźwięk ma interdyscyplinarne i holistyczne podejście do ruchu i człowieka, ciała i umysłu. Wierzy w terapeutyczną moc ruchu i świadomego oddechu. Zgłębia aspekty ruchu funkcjonalnego i mobilności, szukając połączeń pomiędzy tzw. tradycyjnymi formami jogi a współczesną nauką o ruchu.

W poprzednim życiu utytułowana zawodniczka karate ze stopniem mistrzowskim 1 Dan. Przez kilka lat prowadziła treningi na dzieci i dorosłych. Jak sama mówi, gdyby nie mata w dojo, prawdopodobnie nigdy nie trafiłaby na matę w szkole jogi.

Trenerka umiejętności psychospołecznych, ukończyła studia psychologiczne ze specjalizacją sportową i międzykulturową. 9 lat pracowała w organizacji kobiecej, bliskie są jej kwestie społeczne i budowanie bezpiecznej przestrzeni dla wszystkich. Na regularne zajęcia stacjonarne w Warszawie zaprasza do Yoga Republic, Santoszy, Stanu Skupienia oraz adidas Runners Warsaw.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]