Chcesz praktykować jogę?
Oto co musisz wiedzieć, żeby zacząć
(i czerpać z niej radość)

Joga, jaką sobie wyobrażamy, czyli wykonywanie różnych pozycji, skrętów i skłonów jest dążeniem do większej harmonii ciała i umysłu. W jodze chodzi o uważność i nawiązanie relacji z ciałem. Żyjemy zorientowani na świat zewnętrzny, tymczasem dzięki praktyce jogi możemy skupić się na naszym wnętrzu i zadbać o siebie.

Co daje Joga?

Mówi się, że Joga nie zabiera czasu, lecz daje czas. Zupełnie się z tym zgadzamy, bo Joga otwiera przed nami ścieżkę do wewnętrznego wellbeing...

odstresowuje, pomaga pogłębić oddech

pomaga w walce z bólami kręgosłupa

uwalnia napięcia spowodowane trybem życia

pomaga dbać o ciało i elastyczność

pozwala na zaopiekowanie się sobą

Skąd się wzięła joga?

Joga powstała w Indiach jako system filozoficzny, a rozkwit popularności jogi, jakiej znamy, czyli opartej na ćwiczeniach fizycznych przypada na XX wiek.

Joga wywodzi się z tantry, a ta zakłada… skupienie na ciele. To dlatego aspekt nawiązania relacji ze swoim ciałem oraz oddechem jest tak ważny i może przynieść nam najwięcej korzyści z praktyki. 

Wykonywanie pozycji jogi byłoby zwykłym fitnessem, gdyby nie włączenie do praktyki świadomego oddechu. W jodze synchronizujemy wykonywanie asan z oddechem, dzięki czemu wykonujemy głębokie wdechy i wydechy oraz skupiamy się na każdym ruchu.

Jaki styl jogi wybrać?

Różne style jogi powstały w odpowiedzi na potrzeby hinduskich nauczycieli jogi, którzy stali się potem znani na Zachodzie. Każdy z nich miał inne predyspozycje i ograniczenia, modyfikowali więc praktykę pod siebie.

Dlatego dziś możemy wybierać spośród takich stylów jak:

 • Vinyasa – w tym stylu jogi wykonuje się różne sekwencje pozycji i każda sesja może być inna. Ważne jest, aby zsynchronizować oddech z przejściami do poszczególnych pozycji. Skupienie na głębszym oddechu pozwala się odstresować. 
 • Ashtanga – tu, w przeciwieństwie do vinyasa, istnieje jedna sekwencja. Pozycje wykonuje się zawsze w tej samej kolejności. To styl dla tych, którzy lubią przewidywalność oraz obserwowanie swoich postępów. 
 • Joga Iyengara –  w jodze wg. Iyenagra duży nacisk kładzie się na precyzyjne wykonywanie asan, a pomocą w osiągnięciu idealnej pozycji są klocki, paski, koce, krzesła. To dobry styl, dla tych, którzy boją się zacząć praktykować z powodu braku elastyczności. 
 • Yin Joga – podczas tej praktyki długo pozostajemy w danej pozycji, a to pozwala na uwolnienie napięć w ciele. Sesje Yin Jogi są powolne i relaksujące. 
 • Joga kundalini – w jodze kundalini pracujemy z energią kundalini. Praktyka tego stylu pomaga w lepszym zrozumieniu siebie, wzmocnieniu charakteru i pokonaniu słabości (dzieje się to dzięki wykonywaniu, często wymagających, sekwencji pozycji)
 • PowerJoga – nie jest klasycznym stylem jogi. Podczas gdy inne rodzaje jogi są doskonałe dla tych, którzy szukają w praktyce elastyczności czy medytacji, Power Joga powinna zainteresować fanów dobrej kondycji i wytrzymałości. To intensywna praktyka, która sprawi, że na pewno nieźle się spocisz.

Oddech i asana to najważniejsze narzędzia w jodze

Wszystkie powyższe style wykorzystują pozycje jogi, czyli asany oraz oddech. Ułożenie ciała w specyficznej pozycji oraz głębokie oddychanie połączone z koncentracją sprawiają, że ciało staje się bardziej elastyczne, pobudzone, a umysł spokojniejszy. Koncentracja na wykonaniu asany sprawia, że kierujemy uważność na ciało, które, co tu dużo mówić: po prostu to uwielbia!

Przekonaj się sam i spóbuj krótkich jogowych sesji:

YIN JOGA – Taniec Smoka
Magdalena Bałdys /
Medytacja – na poprawę relacji
Justyna Jaworska /
5 Minut z Jogą – Na wieczór i poranek
Eli Wierkowska /
Mocna Rozgrzewka – Power Flow
Ulla Wilczyńska - Kalak /

Praktyka jogi w domu

Regularne stawanie na macie pozwala utrzymać higienę ciała i umysłu. Nawet 15 minut czasu dla siebie wystarczy, żeby zobaczyć rezultaty. W domowym zaciszu możesz też skupić się w pełni na praktyce własnej.

W domu możesz sam zadecydować o tym, jaką sesje jogi wybierzesz, wybrać poranną lub wieczorną praktykę, przedłużyć relaksację. Dziś, dzięki technologii możemy w szybki sposób skonsultować się z nauczycielem jogi, zapytać o poradę oraz szybko sprawdzić, czy sposób prowadzenia zajęć przez danego nauczyciela nam odpowiada.

Gdy zbyt ambitnie podchodzimy do wykonywania asan, na które nasze ciało nie jest jeszcze gotowe, możemy nabawić się kontuzji. Żaden uraz nie jest wart nawet najlepszego zdjęcia na twoim Instagramie. Słuchaj swojego ciała, a krok po kroku poszerzysz swoje zakresy.

Praktykuj jogę zawsze wtedy, gdy tego chcesz

Odnajdź harmonię w swoim domu - praktykuj jogę online, bezpiecznie. Wybierz styl, nauczyciela i długość praktyki na którą masz ochotę.

Internetowe Studio PortalYogi tworzymy już od 5 lat, przeszliśmy długą drogę, by zapewnić swoim uczestnikom najwyższej jakości jogę dostępną online. Zaufało nam ponad 43 tysięcy osób, które zaprosiły internetową praktykę do swojego życia. Od lat dokładamy wszelkich starań, by współpracować z joginami z ogromnym doświadczeniem i sercem. Ich zaangażowanie oraz wiedza przekładają się na wyjątkowe sesje jogi, dostępne w studio.

Dołączam do Studia

34 zł/ miesiąc
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Poznaj opinie osób, które już spróbowały

43.000 członków

Jesteście jak bombonierka pysznych czekoladek. Jesteście uzależniający. Ciągle się rozwijacie. Super! Polecam wszystkim
Dla mnie najlepsze! Ćwiczę późnym wieczorem, wtedy kiedy położę dzieci spać. Na zajęcia stacjonarne nie miałabym szans.
Jestem ogromnie szczęśliwa że rozpoczęłam z Wami ta przygodę. Od 6 miesięcy uprawiam Jogę dwa razy dziennie i uważam siebie osobę uzależnioną! Bardzo Wam za to dziękuje!
Wspaniałe uzupełnienie do praktyki w grupie. Wasz portal, Magda, to jedna z moich najlepszych inwestycji! 🧘‍♂️🙏😊💚
,,PortalYogi" uwielbiam z wami praktykować, co praktyka to niespodzianka. Ale najważniejsze, widzę jak zmienia się ciało i umysł! :)

Sposób na motywację i regularną praktykę jogi

W Internetowym Studio PortalYogi opracowaliśmy wyjątkowe wyzwania - to kilku lub kilkunastodniowe programy, które pomogą Ci osiągnąć Twój upragniony cel.

Dobrze wiemy, że nawyk utrzymania codziennej praktyki jest sam w sobie wyzwaniem, a dzięki naszym planom z przyjemnością staniesz na macie i dotrwasz w postanowieniu. Sprawdzisz na własnej skórze praktykę jogi o poranku, staniesz na rękach lub zrobisz szpagat, czy ulżysz bólom kręgosłupa, to od Ciebie zależy jakie wyzwanie podejmiesz, a w Studio masz ich do dyspozycji prawie 30!

Wszystkie wyzwania dostępne są w Studio cały czas, z ponad 200 sesjami to naprawdę wiele lat praktyki! Wyzwanie zaczynasz kiedy chcesz, a co miesiąc podejmujemy jedno  z nich wszyscy razem – wspólna praktyka dodaje nam mocy a swoimi sukcesami i trudnościami dzielimy się w naszej prywatnej grupie online.

Dołączam do Studia

34 zł/ miesiąc
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Otrzymujesz dostęp do grupy wsparcia online

Pomożemy Ci wybrać gdzie rozpocząć, poprowadzimy Cię od początku, wskażemy jak przejść krok po kroku od podstawowych asan do zaawansowanych, lub jak podnieść jakość Twojej praktyki.

W motywacji pomaga społeczność. Zdajemy sobie sprawę, że uprawianie sportu często jest społecznym zajęciem, tak samo może być z praktyką jogi – obecność innych podtrzymuje zaangażowanie. Nasza społeczność robi dokładnie to samo. To tysiące joginów, którzy od lat praktykują jogę online – wymieniają się wiedzą, rozmawiają o swoich problemach, radzą się i motywują nawzajem.

Czuwa nad nimi joginka Magdalena Bałdys, która jako ekspert odpowiada na najbardziej skomplikowane pytania, prowadzi zamknięte live i warsztaty doskonalące – nie tylko dla początkujących – przeznaczone tylko dla uczestników Internetowego Studia PortalYogi.

Co możesz zrobić dzięki członkostwu w Internetowym Studio PortalYogi?

Zbudować swoją indywidualną, regularną praktykę jogi

Odzyskać i wzmocnić swoją równowagę życiową

Pozbyć się bólu i napięć w ciele oraz zbudować zdrowe nawyki

Wzmocnić swoje ciało i elastyczność, polepszyć kondycję

Wypróbować różne style jogi i wybrać ten, którego akurat potrzebujesz

Poznać nowych nauczycieli i wybrać swoich ulubionych

Rozpocząć praktykę medytacji i uważności. Opanować stres

Dołączam do Studia

34 zł/ miesiąc
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy


Co otrzymasz dołączając do Studia:

 • Dostęp do setek sesji jogi i medytacji na wszystkich poziomach zaawansowania, bez ograniczeń i reklam
 • Kilkadziesiąt jogowych wyzwań (od 5-dniowych do 7-tygodniowych), które poprowadzą Cię przez praktykę dzień po dniu, krok po kroku
 • Gwarancję bezpiecznej praktyki – wszystkie sesje opracowane są przez wyselekcjonowanych, certyfikowanych nauczycieli jogi
 • Dostęp do zamkniętej grupy wsparcia online, gdzie na Twoje pytania odpowie nauczycielka Magda Bałdys i nasza społeczność
 • 30-dniową gwarancję satysfakcji. Jeśli uznasz, że Studio nie jest dla Ciebie – zwrócimy Ci całą zainwestowaną kwotę

MIESIĘCZNA SUBSKRYPCJA

34 zł / mies.  

34 zł
dostęp do ponad 400 sesji jogi i medytacji oraz 40 wyzwań
różne style jogi i poziomy zaawansowania
dostęp 24 godziny, 7 dni w tygodniu
grupa wsparcia pod okiem Nauczycieli PortalYogi
Księżycowa MOC Promocji

ROCZNA SUBSKRYPCJA

-20% na start jesieni

306 zł / zniżka na 245 zł

dostęp do ponad 400 sesji jogi i medytacji oraz 40 wyzwań
różne style jogi i poziomy zaawansowania
dostęp 24 godziny, 7 dni w tygodniu
grupa wsparcia pod okiem Nauczycieli PortalYogi

3 MIESIĘCZNA SUBSKRYPCJA

30 zł / mies.

90 zł
dostęp do ponad 400 sesji jogi i medytacji oraz 40 wyzwań
różne style jogi i poziomy zaawansowania
dostęp 24 godziny, 7 dni w tygodniu
grupa wsparcia pod okiem Nauczycieli PortalYogi
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]