Joga dla początkujących

Bezpieczny start

Chcesz zacząć, ale nie wiesz od czego? Z pomocą przychodzi joga dla poczatkujących, która skupia się na nauce podstaw i potrzebach osoby świeżo zaczynającej swoją przygodę.

Joga dla początkujących w domu

Głównym zadaniem jogi dla początkujących jest nauka fundamentów niezbędnych do tego, aby dalsza praktyka była świadoma i bezpieczna. Koncentruje się na podstawowych asanach, właściwym ułożeniu ciała w pozycjach.

joga dla początkujących w domu

Modyfikacje

Zwykle nauczyciel pokazuje różne wersje asany, tak aby uczniowie o różnym stopniu sprawności fizycznej byli w stanie właściwie ją wykonać. Zwraca się także uwagę na oddech i jego prowadzenie w trakcie wykonywania pozycji. Nauczyciel często objaśnia jakie mięśnie powinny być zaangażowane w wykonywanie każdej asany, w jaki sposób wejść i wyjść z pozycji.

Praktyka może być wymagająca ale zwykle opiera się o nieskomplikowane pozycje, uświadamiając w jaki sposób aktywować ciało aby osiągnąć jak najwięcej korzyści.

Od czego zacząć?

Wystarczy 10-30 minut 2-3 razy w tygodniu, aby poczuć dobroczynne skutki jogi. Możesz także wygospodarować 1h raz w tygodniu. Wszystko zależy od Twoich możliwości i preferencji. Ważne jest jednak, żeby zacząć powoli oraz trzymać się ustalonego grafiku.

Nie trzeba od razu zadeklarować się na konkretny styl jogi. Zanim to się stanie warto opanować podstawy jogi dla początkujących a potem spróbować różnych rodzajów zanim znajdzie się najlepszy dla siebie.

Warto też słuchać swojego ciała, jeśli nie jest ono gotowe, aby wejść lub wytrwać w konkretnej asanie, nie należy się do tego zmuszać. Praktyka jogi ma dawać nam ulgę, a nie sprawiać ból. Dlatego wszystkie pozycje wykonujemy krok po kroku zaczynając od najłatwiejszych, stopniowo rozbudowując swoją praktykę.

Dobrze jest też czasem skorzystać z pomocy do ćwiczeń w postaci klocków, pasków czy koca do jogi (zobacz: które akcesoria masz już w domu, a które musisz kupić).

Czytaj dalej: Joga dla początkujących w domu – PORADNIK

Nauczyciele Jogi Dla Początkujących

w Internetowym Studio PortalYogi

Mateusz Stańczak

Fizjoterapia, Joga terapeutyczna

Gosia Kobus-Kwiatkowska

Ashtanga Joga

Piotr Künstler

Iyengar Joga

Adam Ślęczek

Iyengar Joga

Gerard Szymański

Iyengar Yoga

Kacper Matuszewski

Hatha Joga

Magdalena Bałdys

Hatha Joga, Yin Joga

Magdalena Janik

Vinyasa Joga, Hatha Joga

Marta Szostak

Ashtanga Vinyasa

Natalia Knopek

Vinyasa Joga

Natalia Zięba

Hatha Joga

Olga Guz

Vinyasa Joga

Marysia Prokop

Vinyasa Joga

Marta Barwicz

Hatha Joga

Basia Tworek

Vinyasa Joga

Kasia Bem

Sivananda Joga

Artur Chruszcz

Metoda Feldenkraisa
Dołączam do Studia

od 34 zł/ miesiąc
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]