Portal Yogi

Savasana, czyli to, co lubimy najbardziej

Savasana, czyli Pozycja trupa to dla niektórych to ukochany moment w trakcie całej sesji jogi.

Savasana, czyli Pozycja trupa to dla niektórych to ukochany moment w trakcie całej sesji jogi. Choć nazwa brzmi groźnie, asana ta przynosi ulgę wszystkim przemęczonym.

savasana

Z trupem ma tyle wspólnego na ile wizualnie wygląda. Ciało ułożone do Savasany wygląda na nieruchome i martwe, stąd wzięła się nazwa pozycji.

Ta pozornie łatwa pozycja jest jedną z najtrudniejszych do opanowania. Cała sztuka jej wykonania polega na unieruchomieniu zarówno ciała jak i umysłu i pozostaniu w świadomym bezruchu.

Internetowe Studio PortalYogi

Savasana usuwa zmęczenie spowodowane innymi asanami i wykonywana poprawnie powinna wywołać spokój umysłu.

I ❤️ Savasana.

Posted by PortalYogi on Thursday, August 1, 2019

Co powinieneś wiedzieć o Savasanie?

  1. Savasanę wykonuj wyłącznie na koniec, nigdy w środku praktyki. Wykonywanie savasany pomiędzy innymi asanami jest szkodliwie i rozstraja system nerwowy. W ten sposób nie można prawidłowo wykonać zarówno Savasany jak i pozostałych asan. Oczywiście zalecane jest praktykowanie Savasany samej, np. w środku dnia. Często działa jak krótka drzemka, czyli odświeżająco i orzeźwiająco.
  2. Savasanę wykonuj minimalnie 5-10 minut, a jeśli jest taka potrzeba możesz ją wydłużyć nawet do 25 minut.
  3. Podczas wykonywania asan oczy pozostają otwarte i czujne. W przypadku Savasany wskazane jest zamknięcie oczu, by umysł i ciało mogły rozluźnić się w pełni. Jeśli czujesz, że to nie wystarcza możesz położyć na oczy kawałek materiału albo specjalną poduszeczkę.
  4. Podczas Savasany (szczególnie na początku) koncentruj się na głębokich i delikatnych wydechach.
  5. Dolna szczęka nie powinna być napięta, tak samo jak język i oczy.
  6. Postaraj się rozluźnić całe ciało, od stóp po czubek głowy.
  7.  Początkowo mamy tendencję do zasypiania w Savasanie. Stopniowo gdy nerwy staną się bierne nauczysz się doświadczać odprężenia i wypoczynku.
  8. Wychodząc z pozycji, powoli przewróć się na prawy bok, pozostań przez chwilę i po otwarciu oczu, nie spiesząc się usiądź.

Zaczęliśmy!!! WYzwanie – 30 Poranków z Jogą ❤️Kto był rano na macie?! Aaaaaaa 😍⚡Pamiętaj poranna praktyka to brak…

Posted by PortalYogi on Sunday, September 23, 2018

Savasana to pozycja, w której całe ciało wchłania energię wytworzoną podczas praktyki jogi. Im głębiej zrelaksujesz ciało, tym głębsza będzie jego regeneracja.


Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.