Ewa Wysocka

5 Inspirujących Cytatów, Które Stały Się Moją Mantrą

„Kiedy byłam w szóstej klasie, grupa moich rówieśnic postanowiła, że wcale nie chce być jak ja. Aby odseparować się ode mnie, zaczęły stosować codzienną praktykę wytykania moich wad, przezywania, naśladowania moich ruchów. Dziś nie pamiętam już wielu przezwisk, ale pamiętam uczucia, które towarzyszyły tym słowom.” Tak swój artykuł rozpoczyna Nicole Markardt. Ja też mam swoje ulubione cytaty, zgodnie z którymi obieram kierunki w życiu. Dlatego polecam Ci szczerze jej tekst.
joga cytaty
Bardziej obrazowo, pamiętam reakcję mojej nauczycielki. Pamiętam jej oczy i każde słowo z naszej rozmowy, ponieważ wywołała proces myślowy, który chciałabym rozwijać w swoim życiu. Kiedy powiedziałam jej co robiły inne dziewczyny, nie zareagowała lekceważąco tylko powiedziała mi „po prostu zignoruj je.”
Nie ukarała ich od razu. Zatrzymała się. Ona naprawdę słuchała i przetwarzała to co ja wyrażałam. Następnie po kilku chwilach zadała mi pytanie: „Czy jesteś tym co mówią na Twój temat? Czy wierzysz w to co mówią o Tobie?”
Oto 5 cytatów (wraz ze słowami mojej nauczycielki), które na zawsze pozostaną w moim sercu, abym pamiętała kim tak naprawdę wiem, że jestem:

1. „Nie Ma Jednej Rzeczy, Która Jest Prawdą. Wszystko Jest Prawdą.” ~ Ernest Hemingway, „Komu bije dzwon.”

Często, zwłaszcza przy okazji konfliktu poszukujemy jednej uniwersalnej prawdy. Oceniamy sytuację i następnie decydujemy o „prawdzie.” W rzeczywistości, zdecydowaliśmy się na tą „prawdę”. Doświadczamy nasz świat przez pryzmat własnej unikalnej perspektywy wynikającej z własnych unikalnych doświadczeń.
Być może choć na jeden dzień powstrzymamy się z ocenianiem przy poszukiwaniu „prawdy” i po prostu zaobserwujemy to, co uważamy za „prawdę”. Czyż to nie czyni … wszystkiego prawdą? Ten cytat zawsze spoczywa wśród moich złotych myśli.

2. „Pamiętaj, Wejście Do Sanktuarium Jest Wewnątrz Ciebie” ~ Rumi

Jeżeli ostatni cytat spoczywa spokojne w głębi mojego umysłu, ten jest zawsze w czołówce. Istnieje głęboki zbiór miłości, pokoju i dobroci wewnątrz każdej istoty.Prosty akt zamykania oczu i zaczerpnięcia kilku głębokich, oczyszczających oddechów jest dowodem na to, że te cnoty są łatwo dla nas dostępne w danym momencie.
Nie musisz podróżować po świecie, uczestniczyć w kosztownych terapiach lub korzystać z usług luksusowego spa, aby poczuć spokój. Nasza świadomość i praktyka w docieraniu do tego spokojnego miejsca jest istotnym elementem, który pozwala nam zrozumieć naszą prawdziwą naturę. Jeśli myślimy o starożytnej praktyce jogi i o tym jak stała się popularna, praktykując medytację, która jest zawsze powiązana z oddechem, zrozumiemy to doskonale.

3. „Gdybyś Wiedział, Kto Szedł Za Tobą Przez Cały Czas Na Ścieżce, Którą Wybrałeś, Nigdy Nie Poczujesz Już Strachu Czy Zwątpienia.” ~ Wayne W. Dyer.

To jest cytat Dr. Wayne Dyer, który zaadoptował z Kursu Cudów. Po raz pierwszy usłyszałam ten cytat na zajęciach z jogi i natychmiast stał się moją osobistą mantrą.
Strach i wątpliwości to nasze największe wyzwania, nawet w najbardziej rygorystycznej ścieżce duchowej. Domniemane w naszej ludzkiej naturze jest to jak się rozwijamy i zmierzamy w tym, a nie innym kierunku. Jeśli naprawdę myślisz o swoich najciemniejszych momentach tych, które wydawały się beznadziejne … wyszedłeś z tego jakoś. Udało Ci się wydostać z ciemności.
Jeszcze raz – gdybyś wiedział, kto podążał za Tobą przez ten cały czas, nigdy nie doświadczyłbyś więcej strachu czy wątpliwości.

4. „Powiedz Mi Co Masz Zamiar Zrobić z Twoim Jedynym Drogocennym Życiem?” ~ Mary Oliver

Kreujemy nasze życie, prawda? Jednak zbyt często łapiemy się na życiu na auto-pilocie, na domyślnym bycie. Zapominamy o mocy, która w nas drzemie. Jesteśmy potężnymi twórcami, którzy otrzymali dar ludzkiej fizycznej egzystencji.
Czy cieszymy się z tego daru? Czy doświadczamy go i wyrażamy wraz z ludźmi, którzy nas mobilizują i przy których czujemy, że żyjemy naprawdę? Czy żyjemy świadomi naszych wyborów? Ten cytat służy jako wyzwanie dla mnie, gdyż zaczynam rozwijać się zwyczajnie i wygodnie. To zarówno mnie drażni i jak i wzmacnia.

5. „Głoś Swoją Prawdę, Nawet Jeśli Twój Głos Drży”. ~ Maggie Kuhn

Mamy wpajane od najmłodszych lat (sczególnie kobiety), by być „uprzejmym”. Przepraszamy za zbyt wiele rzeczy.Jak to dla nas zadziałało?
Mówienie prawdy może zmienić wszystkie nasze relacje, ale co najważniejsze, może przekształcić nasz podstawowy związek – ten, który mamy z samym sobą. Wyrażając nasze najgłębsze pragnienia, mówiąc nasze nieopowiedziane historie, uwalniając naszą prawdę przed wszechświatem, a nie udając, że radzimy sobie świetnie przez cały czas … to wszystko jest nie tylko uleczające, ale również stawia nas w stanie zezwolenia.
Gdzie Leży Nasza Wolność
Pozwalając sobie czuć, otrzymywać i być autentycznym w naszej brudnej, niewygodnej prawdzie – to jest miejsce, w którym znajdziemy naszą wolność. Jesteśmy wolni od maski posiadania tego całego pakietu. Możemy drżeć jak tylko uwlonimy naszą prawdę, ale idźmy naprzód i drżyjmy.Trzęsienie stanie się cichym dudnieniem, gdy dowiemy się, że jesteśmy na uwięzi wobec czegoś znacznie większego.
Nasza wrodzona więź z wszystkimi istotami może służyć tylko do poprawy głębszego zrozumienia naszej podróży. Bardzo często, synchronizacja naszej wymiany z innymi ludźmi lub czytanie czyichś słów daje nam DOKŁADNIE to czego potrzebujemy w danym momencie.

Jaki cytat stał się Twoją mantrą? Proszę podziel się poniżej, aby zainspirować innych. To może być właśnie to czego potrzebują w tej chwili.

Źródło

Ewa Wysocka

Ewa jest założycielką PortalYogi i miłośniczką różnych form aktywności fizycznej. Poza jogą uwielbia bieganie i jazdę na rowerze, a zimą narty biegowe.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.