Dlaczego Joga – historia Kasi

Dlaczego Yoga ? Po urodzeniu 3 super dzieciaków przybrałam na wadze … Mocno .
Ważyłam 130kg i w 2011 roku zdiagnozowano u mnie cukrzycę . Myślałam
że już nigdy nie będę zdrowa. O bieganiu z taką wagą nie było mowy.
Zniszczyłabym sobie kolana. Pomyślałam – Yoga!

W tamtym czasie w Polsce nie refundowano insuliny. Skorzystałam z propozycji rodziny i
wyjechałam. Myśl o Yodze odłożyłam na półkę z napisem – zrobię to póżniej . Jednak wracało to do mnie i powoli niby dla rozładowania stresu – zaczęłam ćwiczyć w domu .

Nie sądziłam że po kilku latach efekty mnie zaskoczą tak bardzo. Nie liczyłam na schudnięcie. Po prostu ćwiczyłam bo zauważyłam że doktor mówi prawdę chociaż raz – to obniżało mój poziom cukru we krwi i nie musiałam robić wieczornego zastrzyku z insuliny. Dieta Yogina też powoli robiła swoje.

Poza tym naprawdę nie było łatwo ale wzięłam sobie to na poważnie. Motywowały mnie moje dzieci ćwiczyły razem ze mną i czasem pokładaliśmy sie ze śmiechu . W pewnym momencie zapragnęłam po prostu wyzdrowieć aby móc normalnie dla nich żyć. Między czasie pojawił się nasz 4 skarb. Jak zaciążyłam bałam się że znów przytyję ale ćwiczyłam dalej. Cukrzyca mnie kąsała ale postanowiłam po ciąży się z nią ostatecznie pożegnać.

Skoncentrowałam się na diecie i ćwiczeniach. Aby zredukować ryzyko zachorowania maluchów na tą chorobę – bo jak na razie się u nich nie ujawniła – zachęcam ich nadal aby ćwiczyły . Chociaż chłopcy wolą już AiKiDo. Są zdrowi bo również się odżywiają tym co zdrowe. Uważam to za pozytywny wynik mojej walki z samą sobą.

Nie robie już zastrzyków. Schudłam aż 54 kg i nic mi skóra nie wisi – bo to wszystko działo się powoli – tak zwyczajnie w rytmie serca . Jeśli utrzymam prawidłowy poziom glukozy jeszcze około 2 lata to lekarz poświadczy , że cukrzyca zanikła – a ja będę ja mogla powiedzieć że jestem wyleczona, bo nie mam zamiaru nigdy więcej doprowadzić się do stanu w którym byłam.

Dzisiaj mieszkam w Berlinie i prowadzę zajęcia Yogi dla rodziców z małymi dziećmi oraz dzieci w wieku szkolnym. Z perspektywy czasu i doświadczenia mogę wam potwierdzić że…

Sekretem udanej zmiany jest skupienie się na budowaniu tego co nowe, zamiast na
walce z tym co stare. Tego nauczyłam się praktykując Yogę.

Pozdrawiam
– Kasia
Mozecie o Kasi dowiedziec sie wiecej na Facebooku: https://www.facebook.com/VitalLivetheartofliving/O autorze

Kasia

Inne artykuły tego autora