Najczęstsze Kontuzje Biegacza (i Asany Na Pomoc!) – Infografika

Jedni wolą bieganie, inni jogę. Ci najlepsi łączą je i pokonują własne blokady, osiągając życiowe rekordy w maratonach! Jak czerpać z obu praktyk i co dają one ciału?

Na pewno warto wiedzieć, że 36 % mniej kontuzji występuje u biegaczy, którzy właściwie rozgrzewają się przed ćwiczeniem i rozciągają po nim.  Dlatego weź rozbieg…z jogą! 

kontuzje biegacza


Unikaj kontuzji dzięki jodze. Weź Rozbieg z Jogą.. Dołącz do 12-dniowe wyzwanie dla joginów i biegaczy, rozgrzej się i rozciągnij. Zadbaj o mobilizację do biegania i elastyczność, która uchroni Ciebie przed kontuzjami!

Twoimi przewodnikami będą nauczycielka jogi i entuzjastka wspinaczki Justyna Jaworska Justyna Jaworska Yoga oraz mistrz Polski w biegach górskich Marcin Świerc. Poznaj ich metody i biegaj bezpiecznie. Przestań się zamęczać i osiągaj lepsze wyniki! Wyzwanie dostępne JUŻ 30.08.2018. w Internetowym Studio PortalYogi.

Dołącz dziś do nas i zyskaj dostęp do ponad 120 sesji jogi! Czekają na Ciebie jogowe wyzwania i porady od specjalistów!


kontuzje biegaczyO autorze

Justyna Jaworska
Pochodzi z Polski, ale jej drugim domem są Indie. Jeśli nie znajdziemy jej w żadnym z tych dwóch krajów, to znaczy, że jest w podróży i prawdopodobnie oddaje się jednej ze swojej pasji: joga, wspinaczka lub fotografia.

Zaczęła ćwiczyć Ashtanga Yoga w 2005 roku. W 2006 roku była już w Indiach, gdzie studiowała jogę.
W 2012 roku wróciła do szkoły KPJAYI ćwiczyć z Sharath Jois Rangaswamy który jest jej głównym i ukochanym nauczycielem. To był dla niej zaszczyt otrzymać jego błogosławieństwo w styczniu 2014 roku.

W 2014 roku Przez kilka miesięcy uczyła ashtanga jogi i wspinaczki w Szwajcarii. Przeniosła się tam prosto po podróży do Indii i przyznaje, że to był dla niej szok kulturowy.
W rezultacie zaczęła uczyć ashtanga jogi w tradycyjny sposób w studiach jogi, w firmach, na prywatnych lekcjach, a także w więzieniu, gdzie został uruchomiony specjalny program jogi dla kobiet osadzonych.

Uczy czego się nauczyła i sama doświadczyła w ciągu tych lat. Joga nie tylko ją uspokaja, ale również sprawia, że może przezwyciężyć swoje lęki i ograniczenia.

Inne artykuły tego autora