Ewa Wysocka

10 Powodów Dla Których Nigdy Nie Powinieneś Rozpoczynać Praktyki Jogi

Zachwalanie korzyści, jakie przynosi joga zaczęło być nudne. Joga zmieniła nasze życie, dlatego chcemy, żeby zmieniła również i Twoje. Ale nie daj się zwieść, ponieważ  i ona posiada swoją ciemną stronę mocy! Istnieją powody, z którymi powinieneś się zapoznać – być może będziesz chciał rozważyć przerwanie praktyki? Albo zdecydujesz się nigdy jej nie podejmować? Aby uchronić cię od bólu i cierpienia, przygotowaliśmy dla Ciebie 10 argumentów, które przemawiają na NIE

1. Przestaniesz mieć ochotę na pyszne fryteczki z dużą dawką majonezu

Kiedy rozpoczynasz regularną praktykę jogi, po pewnym czasie zauważsz wpływ, jaki konkretne produkty mają na Twój organizm. Doprowadza Cię to aż do momentu, w którym niezdrowe jedzenie po prostu przestaje Ci smakować. Jeśli Twoje życie jest nierozłącznie związane z jedzeniem, być może musisz się poważnie zastanowić nad rozpoczynaniem praktyki.

2. Może skończyć się zarywanie nocek

Stawanie na macie oraz intensywny wysiłek zaraz po całonocnej imprezie, bądź nieprzespanej nocy (nadrabianie ostatnich odcinków „Gry o Tron”) może stać się bardzo nieprzyjemne. Joga pochłonie Cię tak bardzo, że Twoje samopoczucie podczas wykonywania asan stanie się najważniejsze. I tak, z sowy przeistoczysz się w skowronka 😉

3. Kochasz dramaty? Odpuść sobie jogę.

Jest w zasadzie niemożliwym kontynuowanie życia pełnego narzekania, dramatów i problemów, kiedy w pełni poświęcisz się praktyce jogi. Może się okazać, że zaczniesz cenić spokój tak bardzo, że ludzie, dla których dramat jest nieodłączną częścią egzystencji przestaną z Tobą rozmawiać.

4. „Odpowiedzialność… Ha!… a co to jest właściwie…”

Mata do jogi jest Twoim lustrem, dlatego możesz dostrzec, że sprawy o które wcześniej winiłeś innych, tak naprawdę nie powiodły się tylko i wyłącznie z Twojej winy. Jeśli naprawdę lubisz obwiniać innych za swoje niepowodzenia, zastanów się nad praktyką, ponieważ w miarę jej trwania pojawi się w Tobie nieodkryta wcześniej siła. Za jej sprawą będziesz mógł zmienić swoje życie i stać się szczęśliwym.

5. Ocenianie innych przestanie być takie zabawne

Kiedyś ocenianie i obgadywanie innych było nieodłącznym elementem wypadów na kawę czy piwo, teraz okazuje się raczej podłe. Większą przyjemność będziesz czerpać z rozmów o tym, jak ludzie, którzy Cię otaczają są dla Ciebie ważni i wspaniali, co stanie się rażące i nie do pomyślenia dla urodzonych plotkarzy.
joga dla początkujących

6. Joga zniszczy Twoją garderobę

Twoja szafa była przepełniona pięknymi i markowymi ubraniami, a teraz jedyne co widzisz, to spodnie do jogi. Co się z Tobą stało? Nie mówiąc o rozmiarach. Pewnie większość pójdzie do wymiany…

7. Zaczniesz płakać w miejscach publicznych

Jeśli jesteś osobą, która nie lubi okazywać publicznie swoich emocji, oznacza to, że joga nie jest dla Ciebie. Nigdy nie wiesz, kiedy Twój nauczyciel powie coś, co dotknie Cię tak głęboko lub sam będziesz trwać w asanie, która sprawi, że piosenka Timberlake’a „cry me a river” nabierze zupełnie innego znaczenia 😉

8. Poczujesz emocje

Poznając coraz lepiej swoje ciało sprawiasz, że to samo dzieje się również z Twoim umysłem, a to połączenie prowadzi do uwolnienia skrywanych głęboko emocji. Zastanów się czy tego pragniesz, i jeśli nie – uciekaj gdzie pieprz rośnie, jeśli ktoś kiedykolwiek zaproponuje Ci praktykę jogi.

9. Joga otworzy Twoje biodra, ramiona i Twoje serce

Im bardziej Twoje ciało zaczyna się zmieniać, tym bardziej prawdopodobne, że to samo stanie się z Twoim sercem. Wszechogarniająca sztywność zacznie znikać, a Ty poznasz zupełnie inne poziomy własnej świadomości. Joga jest przesiąknięta tradycją i duchowością – zastanów się, czy naprawdę tego chcesz.

10. Zrujnuje Twój związek ze wszystkim, co dąży do autodestrukcji

I niestety obejmuje to również rzeczy związane z zabawą. Jak tylko połączysz się ze sobą, zaczniesz zauważać jak wszystkie Twoje nawyki wpływają na to, co dzieje się dookoła Ciebie. Może się okazać, że Twoje ulubione rozrywki, takie jak picie alkoholu, palenie, przeklinanie, wstawanie późno z łóżka, jedzenie fast-foodów oraz brawurowe prowadzenie po prostu odejdzie w niepamięć. Jeśli więc kochasz swoje niezdrowe nawyki – zapomnij o jodze.
Mam nadzieję, że dostrzegliście istotę tego postu 😉 Oczywiście, jest wiele osób, które w dalszym ciągu piją, przeklinają oraz nie zrezygnowały z fastfoodów – robią to jednak świadomie i znają konsekwencje. Mają wybór. Tak naprawdę, istnieją spore szanse, że joga zmieni Twoje życie. Niemniej jednak, Ty również masz wybór, i droga należy do Ciebie.
joga dla początkujących
 

Czy już jesteś zniechęcony? Jeśli nie, możesz zapisać się na jogę w Internetowym Studiu PortalYogi.

Namaste!

Źródło

Ewa Wysocka

Ewa jest założycielką PortalYogi i miłośniczką różnych form aktywności fizycznej. Poza jogą uwielbia bieganie i jazdę na rowerze, a zimą narty biegowe.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.